מה זה שיווק בוידאו? יתרונות, אתגרים ושיטות עבודה מומלצות לקמפיין שיווק מצליח של וידאו


הגדרת שיווק וידאו

 אם תמונה שווה אלף מילים, אז כמה יקר יותר שווה וידאו? זה הבסיס של שיווק בווידאו, אסטרטגיה שיווקית קדימה המשלבת וידאו מרתק בקמפיינים השיווקיים שלך.
  
 ניתן להשתמש בשיווק וידאו לכל דבר, החל מבניית זיקה ללקוחות ועד לקידום המותג, השירותים או המוצרים שלך. בנוסף, שיווק בווידאו יכול לשמש אמצעי להצגת הוראות, לקדם המלצות של לקוחות, אירועים בשידור חי ולהעביר תוכן ויראלי (משעשע).
   


איך עובד שיווק וידאו

 1. ממבט על, אופן השיווק בווידאו הוא פשוט למדי: למותג שלך יוצרים סרטונים ובאופן כזה מקדמים את החברה שלך, מגבירים מכירות, מעלים מודעות למוצרים או לשירותים שלך או מעורבים את הלקוחות שלך בפועל, אבל זה קצת יותר מסובך. כמו רבים ממאמצי השיווק שלך, שיווק בווידאו הוא מונע נתונים, כך שתרצה לעקוב אחר מדדים שונים ולעקוב אחר מעורבות הלקוחות.
 2. להקצות משאבים. תצטרך לייעד תקציב מסוים לווידיאו - לפחות ציוד הגון, תוכנת עריכה טובה וגורו לשיווק וידאו (או, יותר טוב -צוות) - כמו גם זמן ליצור אותו.
 3. ספר את הסיפורים שלך. לספור סיפורים מעולם לא היה חשוב כמו בסרטון, אז קבל סיעור מוחות: אילו סיפורים אתה רוצה לספר? באיזה אופן תרצה להעביר את המסר ללקוחות?
 4. לחתור למגע. זה לא מספיק לספר את הסיפורים שלך, עליך לערב את הקהל שלך בזמן שאתה עושה זאת. איך תהפוך את הסיפורים שלך למעניינים? מה יחבר את הקהל שלך?
 5. לשמור על אורך סרטון קצר. אין אורך מוגדר לסרטוני שיווק (אם כי יש המלצות), אך הכלל הוא כי שסרטון קצר יותר טוב. תהיה יצירתי עם העריכה שלך. חותכים, גוזרים, גוזרים כל מה שלא רלוואנטי. טווחי תשומת הלב קצרים, אז הפוך את התוכן למיטבי בתוך חלון זמן נתון.
 6. לְפַרְסֵם. פרסם את הסרטונים שלך הרבה - מוטבע באתר שלך, תעלה ליוטיוב שבבעלות Google ובכל ערוצי המדיה החברתית שלך. ואז, לקדם, לקדם, לקדם.
 7. לְנַתֵחַ. עקוב אחר מדדים וסטטיסטיקה כדי לקבוע אילו סרטונים מביאים תוצאה הכי טובה - ולמה.
 8. להקצות משאבים. תצטרך לייעד תקציב מסוים לווידיאו - לפחות ציוד הגון, תוכנת עריכה טובה וגורו לשיווק וידאו (או, יותר טוב, צוות) - כמו גם זמן ליצור אותו.
 9. ספר את הסיפורים שלך. סיפור סיפורים מעולם לא היה חשוב כמו בסרטון, אז קבל סיעור מוחות: אילו סיפורים אתה רוצה לספר? איך תגיד להם?
 10. לחתור למגע. זה לא מספיק פשוט לספר את הסיפורים שלך, עליך לערב את הקהל שלך בזמן שאתה עושה זאת. איך תהפוך את הסיפורים שלך למעניינים? מה יחבר את הקהל שלך?
 11. לדאוג שאורך הסרטון יהיה תואם לפלטפורמה - אין אורך מוגדר לסרטוני שיווק (אם כי יש המלצות), אך הכלל הוא כי קצר יותר טוב יותר. היה אכזרי עם העריכה שלך. חותכים, גוזרים, גוזרים כל מה שזר. טווחי תשומת הלב קצרים, אז הפוך את המיטב ממה שאתה מקבל.
 12. לְפַרְסֵם. פרסם את הסרטונים שלך רחוק - מוטבע באתר שלך, הועלה ליוטיוב שבבעלות Google ובכל ערוצי המדיה החברתית שלך. ואז, לקדם, לקדם, לקדם.

דוגמאות לשיווק וידאו

שיווק בווידאו נמצא בכל רחבי האינטרנט. אל תחפש רחוק יותר מהמותגים המועדפים עליך, מהפייסבוק שלך, מדף הבית שלך ב- YouTube, והנה: שיווק מצליח בווידאו שמצא את הדרך לעיניך.

רוצה לראות כמה סרטוני וידאו מיטביים בפעולה? עיין ברשימה זו של קמפיינים מהנים לשיווק וידאו מ- Hubspot, 10 דוגמאות נהדרות של פורבס, או 17 דוגמאות נהדרות אלה מ- Big Commerce


היתרונות של שיווק וידאו

היתרונות של שיווק וידאו הם רבים. בואו נתחיל בספור וזה ניתן בקלות: סטטיסטיקה, מספרים ונתונים - אוי! תראו כמה יש ...


איך עובד שיווק וידאו

 1. וידאו עוזר לך להתחבר לקהל שלך. כיום, כל כך הרבה מאמצי השיווק של החברה נועדו לעזור לבנות אמון. וידאו הוא הגשר המקשר בין מה שאתה אומר למי שאתה באמת, ומאפשר ללקוחות להציץ מאחורי הווילון ולהכיר את המותג שלך.
 2. וידאו הוא מכרה זהב של SEO המסייע בבניית קישורים נכנסים לאתר שלך, מגביר לייקים ושיתופים (שיכולים להשפיע על דירוגי החיפוש), ומניע תנועה לאתר שלך. ואסור לשכוח שיוטיוב היא בבעלות גוגל, אז דאגו לפרסם את הסרטונים שלכם ב- YT ולתייג, לתייג, לתייג עם מילות מפתח / ביטויי מפתח!
 3. סרטונים מגבירים את שמירת המידע. אם הלקוחות שלך שומעים משהו בלבד, סביר להניח שהם ישמרו כ -10% מהמידע כעבור שלושה ימים, לעומת זאת, אם מה שהם שומעים מלווה בתמונות רלוונטיות, הם ישמרו 65% בממוצע מהמידע כעבור שלושה ימים.
 4. בשנת 2020 תוכן הווידיאו יהווה כ 82% מכלל התעבורה המקוונת. הלקוחות שלך אוהבים וידאו. לקוחות עתידיים אוהבים גם וידאו, מה שאומר ששיווק וידאו טוב יכול למשוך מבקרים חדשים.
 5. בשורות נושא בדוא"ל הכוללות את המילה "וידאו" ניתן לראות עלייה של 19% בשיעורים הפתוחים, ועלייה של 65% בשיעור הקליקים.
 6. פי ארבעה לקוחות יעדיפו לצפות בסרטון מוצר מאשר לקרוא תיאור מוצר.
 7. האם אתה אוהב כסף? ואז שקול זאת - לאחר צפייה בסרטון, הלקוחות נוטים יותר לבצע רכישה ב-64-85%.

אתגרים של שיווק וידאו

פעם עלות הייתה אתגר רציני בשיווק וידאו, עלות ציוד, תוכנת עריכה, ומנקודת מבט של משתמש קצה, עלות הנתונים של צריכת וידאו מקוון.

כיום, האתגרים הללו הם בעיקר במראה האחורית. כן, אתה עדיין זקוק לתקציב כלשהו – ציוד טוב, תוכנת עריכה ופלטפורמת משלוחים זולים יותר מבעבר, אבל הם לא בחינם – ואתה צריך צוות שיווק עם ניסיון בווידאו, אבל כל אלה הם מכשולים עצומים …

למעשה, האתגרים הגדולים ביותר של שיווק וידאו בשנת 2021 הם אסטרטגיים: כיצד לבנות אסטרטגיה סולידית ושיווקית בווידאו, כיצד ליצור תוכן שאנשים רוצים לצרוך, וכיצד ליצור סרטונים מרתקים המשותפים. בנוסף, משווקי תוכן הווידאו צריכים להבין היטב את המדדים וכיצד הם מצביעים על הצלחת הסרטון ומה הם אזורי השיפור.

שיטות עבודה מומלצות לשיווק וידאו

מתוך אתגרים אלה, שיטות עבודה מומלצות לשיווק וידאו והכל מסתכם באסטרטגיה: אם אתה רוצה ששיווק הווידאו שלך יביא לתוצאות, עליך לתכנן, לבדוק, לנתח ולבדוק שוב. כן, המטרה של הסרטונים שלך היא לספר סיפור ולעסוק בלקוחות שלך, אך מנקודת מבט שיווקית, הסרטונים שלך חייבים להתאים גם למשפך המכירות שלך. מה המטרה של כל סרטון? מיהו הקהל? איך הסרטון מקדם את יעדי השיווק שלך?

בשורה התחתונה, אסטרטגיה כוללת ונתונים צריכים להניע את אסטרטגיית שיווק הוידאו שלך. ראשית, תכנן אסטרטגיה יציבה לפיתוח סרטונים לכל רמות משפך המכירות שלך. מתאר את התוכן והיעדים של כל סרטון בודד. קבע אילו מדדים יקבעו בצורה הטובה ביותר את הצלחת הסרטון. ואז, לבדוק. לְנַתֵחַ. כוונן את הסרטונים שלך (והפריסה שלהם), במידת הצורך. פעל על מנת להפוך אותם ליעילים יותר. ומה שלא תעשו, תעשו וידיאו, בשנת 2020 ואילך, זו אבן הפינה למאמצי השיווק של המותג שלך.


פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב