שיווק דיגיטלי – הגידול ומיקרו השפעה

גידול שיווק דיגיטלי ומיקרו המשפיעה

שיווק משפיעים עודכן לאחרונה:17 בנובמבר 2020זמן קריאה: 7 דקות

כמעט שנה עשינו את התחזיות שלנו לשיווק משפיעים בשנת 2017 . התחזית הראשונה שלנו הייתה שמיקרו-משפיעים ישפיעו יותר על ידוענים. ברור כעת שהתחזית שלנו הייתה בסימן. שנת 2017 התגלתה בעקבות עלייתו של מיקרו-המשפיע.

לא כל כך הרבה זמן מאז שמותגים חשבו שהם יצטרכו לבנות מערכת יחסים עם סלבריטי כדי להצליח. וגם עבור עסקים רבים סוג זה של עסקאות נמצא מחוץ לרמות התקציב המשתלמות.

אך מותגים מתחילים לגלות כי שיווק משפיעים אינו זהה לתמיכה בסלבריטאים.

הנקודה הקריטית למישהו שייחשב למשפיע חייבת להיות בוודאי שהאדם משדר השפעה, כלומר, הוא יכול לשנות את התנהגות העוקבים שלו. ידוענים עשויים להיות מפורסמים, ידועים, ויש להם מאות אלפי אנשים, אם לא מיליונים, שעוקבים אחריהם. עם זאת, האם יש להם יכולת להשפיע על אנשים בטעמם ולעודד אותם לשנות את התנהגויותיהם?

זו המהות של מיקרו-משפיע. הוא או מישהו שצבר כבוד מספיק בכדי שיוכל לשנות את הטעם וההתנהגות של אחרים.תוכן קשור:

סיכום: תפריט קפיצה מהירה


התנועה משיווק ברשתות חברתיות לשיווק משפיעים

לפני חמש שנים כמעט פי שישה אנשים חיפשו בגוגל בכל יום אחר "שיווק במדיה חברתית" בהשוואה לאלה שחיפשו "שיווק משפיעים". ההבדל אמנם הצטמצם בשנים הקרובות, אך רק בתחילת 2017 התהפכו העמדות. יש כיום חיפושים יומיים של "שיווק משפיעים" בערך פי 1.5 יותר מאשר "שיווק ברשתות חברתיות".

שיווק משפיעים לעומת מונחי שיווק ברשתות חברתיות במגמות בגוגל

זה מצביע על המהירות שבה שיווק המשפיעים עלה השנה בפופולריות. "בימים ההם" עסקים ביצעו בעצמם את רוב שיווק המדיה החברתית שלהם. זה יכול היה להרתיע לפעמים, מכיוון שרוב החברות היו בעלות מספר קטן של עוקבים. היו כמה כוכבי-על כמו רד בול, אך למרבית המותגים לא הייתה הגעה לתוכן שלהם.

כמה ניסו את הטכניקה השיווקית "הישנה" של אישור מפורסמים, והחילו אותה על קידום הרשתות החברתיות שלהם.

הם מצאו שזה עובד טוב, אבל ההצלחה כרוכה בעלות. סלבריטאים גובים לעיתים קרובות סכומים לא מבוטלים – עד 500,000 דולר למשרה עבור כוכבי-על. עליכם להיות חדירה חברתית מצוינת לקהל היעד שלכם, הקשורים למוצר בעל ערך גבוה, כדי להצדיק הוצאות מסוג זה.


אסטרטגיית שיווק של משפיעים מוקדמים

בימי ההתהוות שלה, שיווק המשפיעים סבל מחדשות. חסרה בו הגדרה ומדדי הצלחה מדויקים.

כתוצאה מכך, מותגים ומשווקים שרגילים יותר ללוח המחוונים של ניתוחים מפורטים נאלצו ליצור מדדי הצלחה. אחד המספרים הקלים ביותר לאיתור משפיע הוא ההמשך שלו. אז, מותגים ומשווקים חיפשו אחר המשפיעים עם המעקב הדיגיטלי הגבוה ביותר.

מותגים התחרו זה בזה כדי ליישר קו עם המשפיעים עם המעקב הגבוה ביותר. המשפיעים הבינו זאת, ובנישות תחרותיות הצליחו להגדיל את חיובים בהתאם.

במשך זמן מה המותגים קיבלו את המצב הזה. גם כאשר המשפיעים העלו את מחיריהם העלות הייתה נמוכה בהרבה ממה שהיה צריך לשלם עבור תמיכה בסלבריטאים גדולים.

עם זאת, מותגים החלו לבחון את הערך של חלק מהשקעת המשפיעים שלהם. רק בגלל שלמישהו יש אלפים, רבבות, אפילו מאות אלפי עוקבים, זה לא אומר שהוא או היא משפיעים על אף אחד.


Gamification ורמאות

ההסתמכות העיוורת על מספר העוקבים החלה להתדלדל כתוצאה ממשתתפי המדיה החברתית שניסו לשחק את המערכת. אני לא שואל להתייחס אליהם כאל "משפיעים", כי הדבר היחיד שמשותף לאנשים אלה זה שהוא אינו משפיע על אף אחד.

הצ'יטים לא רוצים לעבור את העבודה הקשה שסובלים מהמשפיעים האמיתיים, ובונים עוקב אמיתי ואותנטי. הם מעדיפים לבצע קיצורי דרך כדי להגדיל את מספר העוקבים שלהם.

בחלק מהמקרים המשפיעים המדומים קנו חסידים בוטים. במצבים אחרים הם השתמשו בבוטים כדי לעזור להם לבנות את הסטטיסטיקה שלהם.

לא רק המותגים והמשווקים סובלים מרמאות זו. משתמשים אמיתיים של מדיה חברתית ובלוגים סובלים גם כן. זה לפחות הביא לגייס את הרשתות החברתיות לעשות משהו בעניין המצב. מרבית הרשתות החברתיות שינו את תנאי השירות שלהן, והדבר הקשה על משחקיות ובגידות. השינויים של גוגל במנוע החיפוש שלה שנועדו לעשב תכנים דקים ומשחקי SEO סייעו גם להניע רמאים יותר ברקע.


הבעיה בשיווק דיגיטלי מסורתי

זה מראה באיזו מהירות העולם המקוון נע שאני יכול להשתמש בביטוי "שיווק דיגיטלי מסורתי". הכוונה היא לסוגי הפרסום הדיגיטלי שהיו נפוצים לפני תחילת שיווק המשפיעים.

לפי The Economist,  פרסום באינטרנט אמור להיות השנה לראשונה על פרסום בטלוויזיה .

הוצאות פרסום, ברחבי העולם, בטלוויזיה, באינטרנט, בעיתונים, במגזינים, בחוץ

בעוד שרכיבי השיווק במנועי החיפוש והמדיה החברתית עדיין מתפקדים היטב, מודעות התצוגה המקוונות המסורתיות סבלו מירידה משמעותית ביעילות בשנים האחרונות. ישנן שתי סיבות עיקריות לכך:

  1. אנשים סובלים מעיוורון באנרים – הפכנו לחסינים כל כך מפני מודעות באנר שלמעשה איננו יכולים לראות אותם, אפילו כשהם נמצאים ממש מולנו.
  2. השימוש בתוכנת Adblocker גדל במהלך השנתיים האחרונות. על פי טופס דוח PageFair, חוסמי מודעות מותקנים כעת ב -30% מכל מכשירי האינטרנט – 615 מיליון מכשירים בסוף 2016. אם מותקן במכשיר שלך חוסם מודעות, אינך רואה מודעות לתצוגה. התוכנה מסירה אותם מהמסך

המאמר של Economist שהוזכר לעיל מדגיש נושא שיווקי דיגיטלי נוסף. הרשתות החברתיות אינן מעולות בשליטה על מיקום המודעות שלך. לדוגמא, כמה מותגים מפורסמים כמו קוקה קולה וג'נרל מוטורס היו מוטרדים מכך שמודעות YouTube שלהם ממוקמות לצד דברי שנאה של קבוצות ג'יהאדיסטיות וניאו-נאציות.


משפיעי מיקרו להצלה

אילו שיטות שיווק מקוונות נותרו למותגים עם פרסום באנרים דיגיטליים בירידה, דאגה להצבת מודעות רשמיות ברשתות החברתיות ופחדים בתקציב לגבי עלותם של משפיעים מפורסמים.

מותגים גדולים שעדיין עובדים עם ידוענים. הם עשויים לעלות הון, אך הם יכולים להפיץ מסר מרחוק.

עסקים קטנים יותר למדו כי שיווק משפיעים יכול להעניק להם תוצאות טובות יותר. לכן למרות ההשלכות והבעיות האחרות שנתקלו בה בראשית דרכה, שיווק המשפיעים משגשג בשנת 2017 ונראה להתרחב עוד בשנת 2018.

הסיבה העיקרית להתפשטות המהירה של שיווק המשפיעים הייתה העלייה של משפיעי המיקרו.

המפתח להצלחה במיקרו-משפיע הוא בשמם. הם עשויים להיות "מיקרו" יחסית בהישג ידם, אך הם באמת "משפיעים" על קבלת ההחלטות של אנשים.

תלוי עד כמה נישה השוק הוא, מותג עשוי להשיג את התוצאות הטובות ביותר בעבודה עם מיקרו-משפיע עם טווח הגעה של עד 8,000 – 10,000. אם האירוסין שלהם מספיק גבוה, זה יפצה על חוסר העוקבים.


ככל שהמשפיע גדול יותר, ההתקשרות נמוכה יותר

שיווק משפיעים הוא דוגמה מובהקת לחוק ההחזרות המפחיתות. תשלום עבור משפיע עם 100 אלף עוקבים לא סביר שיביא לכם את ההצלחה פעמיים שמישהו עם 50 אלף עוקבים יוכל להשיג.

סקר יותר מ -800,000 משתמשי אינסטגרם כדי להבין את המתאם בין לייקים לעוקבים באינסטגרם . הממצא העיקרי שלהם היה שככל שמספר העוקבים של המשפיע עולה, שיעור המעורבות (לייקים והערות) עם העוקבים שלהם יורד.

אינסטגרם כמו שיעור לעומת חסידות

לסלבריטאים יש בדרך כלל הכי הרבה עוקבים, ואחריהם מגה משפיעים ואז מיקרו משפיעים. עם זאת, עם המעורבות התוצאות הפוכות: מיקרו משפיעים מעורבים יותר ממגה משפיעים, אשר בתורם מעורבים יותר מאשר ידוענים.


היתרונות למותג בעבודה עם מיקרו-משפיע

אמנם טווח הגעה הוא מספר פשוט נחמד לגלות, אך הוא אינו מספר לך הרבה על הצלחה. כמה מהיתרונות הטובים ביותר שמותג מקבל מעבודה ממיקרו-משפיע אינם מוחשיים.

בהתבסס על תוצאות הסקר שלהם, מרקרלי מאמין שמשפיעים עם 10,000 עד 100,000 עוקבים מציעים את השילוב הטוב ביותר של טווח הגעה ומעורבות.

משפיעים על מיקרו יצרו יחסים אותנטיים ואמון עם הקהל שלהם. אם מיקרו-משפיע מסכים לעבוד עם המותג שלך (וזה אכן צריך להיות כך), הם עשויים לספק הערות חיוביות על המוצר שלך לעוקבים שלהם. בהנחה שמכוונת למיקרו-משפיעים הנכונים עבור המוצר שלך, העוקבים שלהם צריכים להתאים לשוק היעד שלך.

שום מיקרו משפיע לא יסכים לעבוד עם מוצר שהם לא מאמינים בו – שישדר מסר נורא לעוקבים שלהם ויהרוס את אמינותם. אם אתה מצליח לבנות מערכת יחסים עם מיקרו-משפיע, אתה יודע שהוא עשוי לקדם את המוצר שלך בהנאה. לא רק שהוא יאשר את המוצר שלך לעוקבים שלו, אלא שהוא יגיד להם מדוע עליהם לקנות אותו.

המשמעות היא שאתה צריך לתת למיקרו-משפיע מרחב מסוים לייצור תוכן שקשור למוצר שלך. המותגים שהכי פחות מרוצים משיווק משפיעים הם המותגים שמנסים להחתים את הסמכות על הקשר; המותגים שמתעקשים לאשר כל פיסת תוכן לפני שהמשפיע יכול לשחרר אותה. כיצד יכול משפיע לנהל שיחה אמיתית עם מעריציו אם אתה מנסה לנהל את המיקרו כיצד הקמפיין מתנהל?


הישען מאחור ותן למיקרו-משפיע לספר סיפורים על המותג שלך

אם מותג אמור להשיג את התועלת המשמעותית ביותר מעבודה עם מיקרו-משפיע, עליו לעמוד לאחור ולתת למשפיע לשזור את קסמו. הסיבה היחידה שלמשפיע יש השפעה כלשהי היא בגלל היחסים האמיתיים שבנה. אם אתה מנסה לכוון הליכים הקהל יכול לראות דרך הדברים, המשפיע מאבד מהאמינות שלו והמותג שלך מאבד כל תועלת פוטנציאלית.

משפיעים על מיקרו נולדים מספרי סיפורים. הם מספרים סיפורים לעוקבים שלהם על בסיס יומי. הם ממשיגים סיפורים המתייחסים לנישת המומחים שלהם שעוזרים למעריצים שלהם לסדר את הבעיות שלהם. המותגים למדו כי אחת מצורות השיווק הטובות ביותר היא לתת למשפיעים לספר את סיפוריהם של המותגים.

איסלנד (רשת סופרמרקטים בריטית) היא דוגמה למותג שבחר לשנות כיוון לשיווק מיקרו-משפיעים . הם עבדו בעבר עם ידוענים כמו פיטר אנדרה, מייקל בובל וסטייסי סולומון לצורך פרסומותיהם. עם זאת, הם החליטו להעביר את הדגש לעבודה עם מיקרו-משפיעים, כמו ערוץ אמא ביוטיוב. איסלנד הייתה כל כך מרוצה מהתוצאות המשופרות שלהן, עד שהחליטו גם לבנות קמפיין המתמקד באבות.


הנאמנות הראשונה של מיקרו-משפיע היא לחסידיו

עם זאת, אלה חדשות לא רעות עבור מותג

ישנן שתי סיבות אופייניות להצלחה של מיקרו-משפיעים:

  1. הם יודעים הרבה על נושא מסוים או מוכנים לפחות לשתף את מה שהם יודעים ולעזור לאחרים ללמוד איתם
  2. הם בונים כבוד מהאוהדים שלהם. העוקבים שלהם קוראים את הפוסטים שלהם או צופים בסרטונים שלהם כי הם רוצים לשמוע עוד מהאנשים שהם מכבדים

כל משפיע הגון תמיד ישים את העניין של מעריציו במקום הראשון.

זה בדרך כלל אומר, עם זאת, שישמחו להמליץ ​​על מוצרים לעוקבים שלהם אם הם מאמינים שהמוצרים יפתרו את בעיות העוקבים שלהם.

כל הזכויות שמורות ל- influencermarketinghub

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב