8 אסטרטגיות שיווק דיגיטליות שיעזרו לך להוביל בתחרות בשנת 2021

מדיה חברתית: עודכן לאחרונה:20 בינואר 2021זמן קריאה: 7 דקות

שיווק דיגיטלי התפתח רבות בשנים האחרונות. מושג כמו בינה מלאכותית, למשל, לא היה משתלם לפני שנתיים, אך הוא הולך וגדל כיום. לכן, כדי שתוכנית השיווק של המותג תמשיך להישאר אפקטיבית ורלוונטית, עליו לבדוק את אסטרטגיות השיווק הדיגיטלי שלו ברציפות. 

להלן כמה מהאסטרטגיות השיווקיות הדיגיטליות החדשניות ביותר שצפויות להשפיע רבות בשנת 2021. אמנם שמונה אסטרטגיות אלה הן ללא ספק רשימה מלאה, אך הן יכוונו את המותגים בכיוון הנכון. רוב המגמות הצפויות הללו מונעות על ידי אותנטיות שהולכת וחשובה יותר ויותר עבור הצרכנים ושיפור הפונקציונליות של הערוצים הדיגיטליים.

תוכן קשור:


8 אסטרטגיות שיווק דיגיטלי לשנת 2021:

  • 1. שלבו בינה מלאכותית
  • 2. צור תוכן וידאו (אפילו יותר)
  • 3. השתמש בשיטות חיפוש יצירתיות
  • 4. צור משפך מכירות מקיף
  • 5. ספק תוכן אינטראקטיבי
  • 6. התרכז ביצירת קהילה ורשת
  • 7. הפכו את שיווק המשפיעים לערוץ מפתח
  • 8. עשו דברים טובים

מה זה שיווק דיגיטלי ולמה זה משנה?

בקצרה, שיווק דיגיטלי מתייחס לשימוש בטכנולוגיות דיגיטליות בכדי להגיע ליעדי השיווק שלך. טכנולוגיות אלה כוללות אתרים עסקיים, דוא"ל, מנועי חיפוש, אפליקציות לנייד ודפי מדיה חברתית. אסטרטגיית שיווק דיגיטלית עוזרת לך לשווק את המוצרים והשירותים שלך באמצעות ערוצים מקוונים כמו אתר האינטרנט שלך ודף הפייסבוק. ללא אסטרטגיית שיווק דיגיטלית איתנה, המותג שלך לא יהיה זריז מספיק. כתוצאה מכך תיפגרו מאחור ואל תטעו, המתחרים שלכם ישתלטו על נתח השוק שלכם. 


אסטרטגיות שיווק דיגיטלי לשנת 2021

סטטיסטיקה של שיווק ופרסום וידאו

1. שלבו בינה מלאכותית

בשנה שעברה, הבינה המלאכותית (AI) החלה למלא תפקיד משפיע יותר בשיווק דיגיטלי. מה שהופך את ה- AI לאטרקטיבי כל כך הוא שהוא יכול לבחון דפוסי חיפוש והתנהגות הרבה יותר טובים. הודות להתפתחויות האחרונות, ניתן להשתמש ב- AI כדי לזהות כיצד קהל היעד שלך מתנהג בדרך כלל מה שמאפשר לך לחזות בצורה מדויקת יותר מה הלקוחות שלך באמת רוצים. לדוגמה, בעזרת AI אתה יכול להשתמש בנתונים שנאספו מאתרי מדיה חברתית ובלוגים כדי לקבל תובנה כיצד הלקוחות שלך גילו את העסק שלך. 

בשנת 2021, צפוי כי השימוש בצ'ט – בוטים יגדל במהירות. אמנם עסקים מסוימים עדיין מעדיפים דרכים מסורתיות יותר להציע שירות לקוחות, אך רבים כבר עברו את המעבר החכם יותר לצ'אט-בוטים. אחת הסיבות לצמיחתן בפופולריות היא החוויה החלקה שהיא יכולה לתת. הודות להתפתחויות ב- AI, אתה יכול לסנכרן את הצ'אט-בוטים שלך בין פלטפורמות מדיה חברתית שונות. לכן, תוכלו להגדיר את הצ'אט-בוט של האתר שלכם בצורה כזו שהוא גם יממן תשובות להודעות ישירות שקיבלתם באמצעות טוויטר או פייסבוק. 


2. צור תוכן וידאו (אפילו יותר)

שיווק בווידאו הוא בכלל לא מושג חדש. יותר ויותר מותגים ברחבי העולם מתחילים לשלב וידאו באסטרטגיות השיווק שלהם. לאמיתו של דבר, על פי נתונים סטטיסטיים של שיווק וידאו על ידי HubSpot, 54% מהאנשים רוצים למעשה שמשווקים ייצרו תוכן וידאו נוסף. 

לא רק סרטונים הם מה שהצרכנים רוצים לראות, אלא גם לעסקים קל יותר להאיר את האור על תכונות המוצר והיתרונות שלהם, במיוחד אם אתה מנסה למכור מוצר אינטראקטיבי כמו צעצוע. אם כי אם זה לא המקרה, אתה עדיין יכול להשתמש בווידאו בצורה יעילה. ישנם סוגים רבים ושונים של סרטונים שתוכלו ליצור, כגון ראיונות עם מומחים או עדכון מהיר מאחורי הקלעים.  

הודות להתקדמות הטכנולוגיה, יצירת תוכן וידאו כובש הפכה גם היא להרבה יותר קלה. כיום, זה הרבה יותר משתלם ופחות זמן רב מה שאומר שגם מותגים קטנים יותר יכולים ליצור סרטונים שהם סטנדרטיים. 

כדי לעזור לך להתחיל, עדיף להעלות קטעי וידאו לפלטפורמות מדיה חברתית כמו Instagram, Facebook ואפילו LinkedIn. אינסטגרם ופייסבוק פועלים במיוחד, שכן תוכן וידאו ממלא תפקיד מהותי כל כך באתרים שלהם. על פי TechCrunch, פייסבוק לבדה זוכה ליותר משמונה מיליארד צפיות בווידיאו ביום, בעוד ש- Animoto מצאה כי 49% מהצרכנים צפו לפחות בסרטון אחד בטלוויזיה באינסטגרם. לאחר העלאת הסרטונים שלך לאתרים אלה, זכור לפקוח מקרוב על ביצועי הסרטונים שלך במשך כמה ימים כדי לייעל את האסטרטגיה שלך. 


3. השתמש בשיטות חיפוש יצירתיות

בעוד שהחיפוש הקולי אינו כרגע חלק מהאלגוריתם בו משתמשת גוגל, עדיין מומלץ להתכונן. יותר צרכנים נעשים נוחים עם חיפוש ויזואלי וכלים המופעלים באמצעות קול כמו סירי ואלכסה מכיוון שטכנולוגיה זו הופכת לקלה יותר לגישה. כתוצאה מכך, אסטרטגיות שיווק דיגיטלי יצטרכו להתמקד יותר בשילוב קובצי Sitemap לתמונות וטקסט-טקסט. כמו כן, יש למטב את התוכן לחיפוש קולי באופן ספציפי על ידי הפיכתו ליותר ישיר ושיחותי. 


4. צור משפך מכירות מקיף

תוכן שיווקי שנוצר לצריכה המונית כבר לא יהיה מספיק טוב. הוא אמנם פשוט, פשוט ולא כל כך יקר, אך אינו מציע את האפקט האישי.

יש אנשים שמבקרים באתר שלך יהיו לקוחות חדשים ואילו אחרים יהיו לקוחות חוזרים. מכיוון שיהיו סוגים שונים של לקוחות אשר יבקרו באתר שלך, חשוב שתיצור תוכן לשלבים השונים של המסע שלהם, שכן אותה מכירת מכירות לא תהדהד עם כולם. 

זה המקום שבו משפך מכירות מקיף משתלב. משווקים הרבה פעמים משקיעים זמן רב ביצירת תוכן עליון במשפך שמעורר עניין, אך שוכחים ליצור תוכן שישמור על תשומת הלב באמצע ומשפך התחתון. . לאמיתו של דבר, מומחים מציעים לעתים קרובות כי עליכם להשקיע יותר זמן בשלבים המאוחרים יותר של מסעות הקונים שלכם. 

באמצעות שיווק מבוסס נתונים וכולל אנימציות, קטעי וידאו, אינפוגרפיקה ואולי גם פודקאסטים, אתה יכול להפוך את התוכן השיווקי שלך ליותר תכליתי. אתה יכול גם לנסות לענות על השאלות הנפוצות שיש לקהל היעד שלך בתוכן שלך או להסתכל על התנהגות העבר כדי להציג את השירותים והמוצרים הרלוונטיים ביותר לקהל היעד שלך. בקיצור, אתה רוצה להבטיח לך להתאים אישית את כל ההודעות שלך ושהתוכן באתר שלך מקבל פורמטים ונושאים שונים.


5. ספק תוכן אינטראקטיבי

סטטיסטיקה של שיווק ופרסום וידאו

תוכן אינטראקטיבי כמו שאלונים, סקרים, תחרויות, חידות ומחשבוני תשלום מוטבעים יכול למשוך את תשומת לב קהל היעד שלך באופן מיידי ולהפוך אותם לבחירה פופולרית בימינו. אחרי הכל, מי לא אוהב להרכיב פאזל? צעירים ומבוגרים נהנים מסוג זה של תוכן שדורש מהם קלט כלשהו.

לא רק שכלול של אלמנטים אינטראקטיביים נוספים מציע ערך רב יותר לקהל היעד שלך, אלא שהמותג שלך יכול להשתמש בו במקביל כדי לברר מידע נוסף על מה שמרגש אותם. אז זה באמת win-win לכולם. 


6. התרכז ביצירת קהילה ורשת

עסקים גדולים יכולים להרשות לעצמם להשקיע הרבה בשיווק ברשתות חברתיות כדי למשוך יותר צופים. אם כי אם אתה עסק חדש או קטן, מודל תשלום-לקבלת צפייה זה לא יעבוד עבורך. במקום זאת, תצטרך להיות מוכן לשלם עבור מודעות מדי פעם. 

תשובה לאתגר שיווקי זה הוא למנף את התכונות שמציעה למשל פייסבוק וליצור קבוצה עבור העסק שלך בה תוכל לבנות קהילה. על ידי יצירת קבוצה, עסק יכול לנהל שיחה עם חברי הקבוצה שלו או להשתמש בפלטפורמה זו כדי לענות על שאלות או תלונות. מה שהופך את זה לאסטרטגיה מצוינת של שיווק דיגיטלי הוא שהיא תעניק לחברי קהל היעד שלך שהצטרפו לקבוצה שלך תחושת בלעדיות. כאשר נעשה נכון ומנוהל כראוי על ידי מנהל מינה, קבוצה כזו יכולה להיות משאב יחסי ציבור לא יסולא בפז. 

בסך הכל, מותגים צריכים להקדיש יותר זמן וכסף לשיווק ברשתות החברתיות בשנה הקרובה. המגיפה העולמית גרמה לכך שאנשים מבלים הרבה יותר זמן באינטרנט וזה שינה את האופן שבו הם חוקרים מוצרים, שירותים ועסקים. 


7. הפכו את שיווק המשפיעים לערוץ מפתח

סטטיסטיקה של שיווק ופרסום וידאו

סקר שהושלם בשנת 2019 על ידי רכזת השיווק של המשפיעים מצא כי עסקים יכולים להרוויח 5.20 דולר עבור כל 1 דולר המושקע בשיווק משפיעים. זה היה מראש. מגפת ה- COVID-19 העולמית אמורה להגביר את ההשפעה שיש למשפיעים על בחירת הרכישה של הצרכנים עוד יותר. תקנות נעילה והזמנות לשהות בבית גורמות לכך שאנשים מבקרים בתדירות נמוכה יותר בחנויות לבנים ובמקום זאת פונים למשפיעים על דעתם. סטרימינג בשידור חי גם הפך פופולרי יותר מכיוון שהוא מצליח ליצור סוג של תחושת "רגע" שהצרכנים החמיצו בגלל המגפה.

היתרון של מינוף משפיעים הוא שהם יכולים לדבר מתוך ניסיון אישי. הם יכולים לחלוק דעות אותנטיות וחסרות פניות שצרכנים מעדיפים. המחשבות הכנות שלהם יוצרות אמון ומהדהדות טוב יותר עם הצרכנים מאשר מה שהשיווק המסורתי שלך יכול לקוות להשיג. שיווק המשפיעים אמנם אינו מושג חדש, אך הוא צפוי להיות פופולרי עוד יותר בקרב משתמשי האינטרנט כמו גם המותגים.


8. עשו דברים טובים

בשנת 2021 יהיה חשוב עוד יותר עבור מותגים לעשות דברים טובים. הצורך בשקיפות ובהכללה יהיה גדול יותר מכיוון שהצרכנים כבר לא יוכלו להתחבר למותג שהם תופסים כלא מהימן ולא מוסרי. 

לכן, בשנת 2021 יצטרכו המותגים לעבוד קשה יותר ביצירת קשרים אותנטיים ועמוקים יותר ולהוכיח לקהלי היעד מדוע עליהם להאמין במותג שלהם ובמוצרים שלהם. קמפיינים מונחי מטרה ורצון טוב, כמו מתן חסות למגורים בחינם לעובדים רפואיים בחזית או לתרום ציוד מגן אישי, הם אסטרטגיות שמותגים רבים יותר יאמצו בשנת 2021. 

כמו כן, יהיה חשוב למותגים להראות כיצד הם מעורבים בקמפיינים שמטרתם להגביר את ההכללה, במיוחד בהתייחס לביטול אי-השוויון הגזעי. זה המפתח שמותגים משתמשים בשיווק הדיגיטלי שלהם כדי לתקשר שהם חולקים את דעתם של הקהל שלהם על מגוון וקיימות חברתית. 

כמו כן, יהיה דגש מתמשך על קיימות סביבתית. צרכנים מחפשים מותגים שמבטיחים את האריזה והמערכות שלהם בר קיימא ובסך הכל לוקחים בחשבון את הסביבה שלנו. 


טיפים לתכנון וליישום אסטרטגיית שיווק דיגיטלי

אמנם נהדר שעכשיו אתה יותר מושג לגבי המגמות לשנת 2021, אבל אתה עדיין צריך לבצע כמה צעדים אחרים לפניך, זה פשוט קדימה. הצעד הראשון הוא לקבוע את המטרה שלך. מה בעצם אתה רוצה להשיג בעזרת אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלך? למשל, זה יכול להגדיל את התנועה באתר, לייצר יותר מכירות או פשוט להגדיל את רשימת המנויים שלך. ברגע שיש לך מטרה ברורה, יהיה הרבה יותר קל לתכנן את האסטרטגיה שלך בפועל.

אתה צריך גם לזהות את קהל היעד שלך בצורה ברורה. אם אתה מרגיש אבוד, התחל מלבחון את הלקוחות הנוכחיים והקודמים שלך. האם הם בעיקר גברים או נשים? האם הם מקומיים או מכל רחבי העולם? מהן נקודות הכאב שלהם? חמושים בידע זה, יהיה לך מושג טוב הרבה יותר למי אתה ממקד בפועל עם התוכן השיווקי שלך.

לבסוף, זכור להקדיש זמן למדידת התוצאות שלך. אם לא תצליח להקים מערכות למדידת התוצאות שלך, כל המגמות השיווקיות הדיגיטליות הללו יהיו חסרות ערך. עליכם לפנות זמן לניתוח הנתונים לעיתים קרובות. אם כי, רוב הזמן שלך עדיין צריך ללכת לכיוון שיווק המותג שלך במקום לבדוק את הנתונים. באופן אידיאלי, אתה רוצה לבדוק את הנתונים שלך פעם בשבוע ואז לתת לנתונים להניע את הפעולה הבאה שלך. 


סיכום נושא

מגיפת ה- COVID-19 גרמה לכך שמותגים, בין אם הם אהבו את זה ובין אם לאו, נאלצו לאמץ יותר את הערוצים הדיגיטליים בכדי לספק את שירותיהם וכן לשווק אותם. אנו יכולים לצפות שהשימוש בפלטפורמות דיגיטליות, ניתוחים ו- AI יגדל רק בשנת 2021. על ידי ניצול מרבי של האופי המתפתח של שיווק דיגיטלי, עסקים יכולים לספק חוויית לקוח חלקה יותר, להגביר את התנועה לאתר שלהם, לקבל יותר מובילים ומגדילים את מכירותיהם.

כל הזכויות שמורות לאתר wyzowl

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב