כמה סיפור משמעותי יכול להעניק לעסק שלך יתרון תחרותי בפרסום עם וידאו

11 דקות קריאה

כשאתה חושב על סיפור סיפורים, אתה בטח חושב על אגדות ועל שעת השינה כילד. אבל סיפור יכול להיות הרבה יותר! תמיד הייתה לו היכולת הייחודית לחבר אנשים ברמה האישית . לעסקים, ניתן להשתמש בקשרים אישיים אלה כדי להבדיל את עצמך מהמתחרים. סיפור מרתק יכול למשוך את הלקוחות האידיאליים שלך ולעסוק בהם באופן שמניע צמיחה עבור העסק שלך.

לסיפורי עצמו יש כוח שהייה אדיר. תחשוב אחורה לילדות שלך. כנראה שיש לך קומץ סיפורים על החברים שלך, המשפחה, ימי הלימודים והחוויות שאתה יכול להיזכר בהם במהירות. כשאתה מספר את הסיפורים האלה, סביר להניח שאתה מתגבר על רגש. אתה יכול לזכור הכל מהאנשים סביבך, אל המראות והצלילים של הסביבה שלך.

שימוש בסרטון לסיפור סיפורים יכול להיות בעל השפעה דומה. לא רק שווידיאו הוא הדרך היעילה ביותר להפיץ את הסיפור שלך להמונים גדולים של אנשים בו זמנית, אלא שהוא מגדיל באופן אקספוננציאלי את הסיכויים שסיפורך ייזכר. על פי פורסטר מחקר, המידע שנשמר מדקה אחת של סרטון מקוון שווה ל -1.8 מיליון מילים כתובות – מה שהופך אותו לאחת הדרכים היעילות ביותר להעביר את המסר שלך.

להלן רק כמה מהדברים שסיפורי וידאו יכולים לעשות עבור העסק שלך.

סיפורי וידאו עוזרים להיזכר במותג

הרבה יותר קל לזכור סיפור מאשר רשימת עובדות או הבטחות, וזה עוד יותר בלתי נשכח בשילוב עם העוצמה של תמונות וידאו. יצירת סיפור חזותי תשמור על החברה שלך בראש מעייני הלקוח שלך, גם לנוכח התחרות.

איך נדע זאת? ובכן, אנו יודעים שזיכרון טוב יותר למודעות מוביל לעלייה במודעות למותג ולחביבות המותג , מדדים הקשורים ישירות לשלבי משפך תחתונים כמו כוונת רכישה ושיקול דעת. במילים אחרות, ככל שמישהו זוכר אותך ואת המותג שלך יותר, כך גדל הסיכוי שהוא יקנה.

אז אתה רוצה לוודא שאנשים לא רק זוכרים את המותג שלך, אלא מקשרים אותו עם תגובה רגשית חיובית. עשה זאת על ידי מחשבה אילו תמונות חזותיות יכולות לספר את סיפור המותג שלך. הם צריכים להיות מעוררי אמון וצריכים להתאים ישירות לאופן בו אתה רוצה שהקהל שלך ירגיש.

ברגע שיש לך כמה חזותיים חזקים, אתה יכול לספר סיפור שהוא לא רק יפה, אלא גם בלתי נשכח.

סיפורי וידאו יוצרים נאמנות למותג

סיפורים מושכים אותנו ויוצרים רשמים ארוכי טווח. חשוב על תוכנית הטלוויזיה האהובה עליך או על הספר האחרון שקראת ולא יכולת להניח. אל דאגה – סיפור המותג שלך לא צריך להיות נרטיב אפי ארוך. רק חשוב כיצד השתמשו באלמנטים הבסיסיים של סיפור סיפורים (דמויות, עלילה, סכסוך, רזולוציה) כדי למשוך אותך פנימה. כיצד היית משתמש באלמנטים אלה בסיפור המותג שלך?

מכיוון שנאמנות המותג נשענת כל כך הרבה על חוויות לקוחות אישיות ומרתקות, אתה רוצה שהסיפור שלך באמת יעסיק את הקהל שלך. לצד תמונות יפות, חשוב להשתמש באנימציה, שכבות-על, טקסט ועוד כדי לצייר את הצופים שלך. לאחר מכן, צור קשר עם המשתמשים שלך ישירות בכל מקום בו אתה מפיץ את הסרטון שלך: מדיה חברתית (על ידי תגובה לפוסטים שלך), דוא"ל (על ידי פנייה למשתמשים שלך בשם) ואתר האינטרנט שלך (על ידי התאמה אישית של חוויות דף הנחיתה שלך).

זה יזכה את העסק שלך במקום בלב כל לקוח, יגדיל את המכירות שלך וישמור על המותג שלך בראש.

סיפור סיפורי וידאו מספק מידע בעל ערך

בנוסף לאירוח הלקוחות שלך, בכוחם של סיפורים לחנך ולהסביר. לקוחותיך נוטים יותר לזכור מידע עובדתי כאשר הם באים לידי ביטוי בהקשר של סיפור בלתי נשכח. על פי Wordstream, הצופים שומרים על 95 אחוז מההודעה כשהם צופים בה בסרטון, לעומת 10 אחוזים כשקוראים אותה בטקסט.

זה מה שהופך את הווידיאו למדיום נהדר כל כך לדברים כמו מתכונים, הוראות שימוש, מקרים ועוד. זה מאפשר מסירת מידע רב מבלי להכריע את הצופה, ועוזר להם לשמור יותר לתקופה ארוכה יותר.

אבל זה לא אומר שאתה צריך לארוז את הסרטון שלך עם טונות של מידע. השתמש רק במידע הרלוונטי לסיפור שלך; המידע שתכלול צריך להוסיף, ולא לגרוע, מהסיפור שלך. השתמש בו לבניית אמינות, אמון והבטחה.

ולא משנה איזה סוג של סרטון אתה באמת עושה, ודא שהוא מספר סיפור מרתק.

מאיפה מתחילים?

אז, עכשיו אתה יודע את הערך של וידאו עבור המותג שלך. אבל מה אתה צריך כדי להתחיל? אם הסיפור שלך לא הגיוני על הנייר, זה כנראה לא הגיוני במצלמה, אז הקפד על תהליך ברור וממוקד על מנת להבטיח הצלחה.

 1. התחל בלהמחיש את רעיון הסיפור שאתה רוצה לספר.

זכרו: יעדיכם היצירתיים, כמו הזדהות עם הקהל שלכם והגברת המודעות למותג, יתחברו ישירות למדדים אותם אתם מודדים להצלחה, כמו שיעור צפייה ושיתופים חברתיים. בנה לעבר המטרות היצירתיות האלה על ידי פיתוח הסיפור שלך.

כדי להתחיל, התאר את הדברים הבאים, המשמשים כמסגרת הסיפור שלך.

 • גיבור עם מטרה – אדם זה צריך ליישר קו דמוגרפי היעד שלך.
 • קונפליקט – זו נקודת הכאב של הלקוח שלך.
 • Quest – כך תציגו את המוצר או השירות שלכם.
 • פתרון – כך המוצר או השירות שלך פותרים את הבעיה.
ארבעה אלמנטים של סרטון נהדר

שלב זה צריך לכלול קווי מתאר, הערות ותסריט.

 1. לאחר מכן, עבדו על הוויזואליות.

כעת, לאחר שהמסגרת של תוכן הווידיאו שלך מוכנה, תוכל להתחיל באסתטיקה ובהרגשה. זה ישחק תפקיד מרכזי ביצירת הקשר הזה עם הקהל שלך – הסיפור יהפוך את המותג שלך לקשר יותר, אבל הוויזואליה היא שעושה הרבה מההרמת הפסיכולוגית.

בני אדם נועדו לעבד מידע חזותי במהירות וביעילות יותר מכל דבר אחר, כך שתרצה לתכנן את כל ההיבטים החזותיים שלך, כולל הצבעים שלך, ההגדרות שלך ועוד.

הנה רשימה מהירה של רכיבים חזותיים החשובים לסיפורי הסיפורים שלך.

 • צבעים – השתמשו ככל האפשר בצבעי המותג שלכם.
 • הגדרה – בחר מיקום מעורר רלוונטי לבעיה שהמוצר שלך פותר.
 • אביזרים – האם המוצר שלכם יהיה בסרטון?
 • גרפיקה – חשבו על שכבות טקסט, אנימציות, גרפיקה בתנועה ועוד.
 • זוויות – האם אתה רוצה תקריבים או צילומי רחבה? מצלמה אחת או מרובה?
 • תאורה – תאורה טבעית, תאורת סטודיו, או שילוב של שניהם יכולים לעורר רגשות שונים.

שרטט את מחשבותיך בלוח סיפור, או פשוט אפילו יותר על ידי רישום רעיונות במסמך משותף.

 1. היו מעשיים! עבודה על תכנון וביצוע.

הרעיונות שלך עשויים להיות עצומים. האם אתה יכול להוציא לפועל את החזון שלך בבית או שאתה זקוק לסוכנות שתעזור לרעיונות שלך להתעורר לחיים? או שזה בסדר, רק להיות בטוח שאתה נשאר מציאותי. אתה לא יכול לצפות בסרטון ויראלי שיפיק אלפי לידים בתקציב של 500 דולר (או, תלוי במשאבים שלך, אולי זה בר קיימא לחלוטין!)

למרבה המזל, אתה יכול לקבל עזרה בכל צעד ושעל. אם כל האלמנטים של הפרויקט מתוכננים ורק צריכים צוות סרטים, יש סוכנויות שיכולות לספק בדיוק את זה. אם אתה יודע שהקהל שלך יעסוק בסרטון, אך אינך יודע מה צריך להיות סיפור המותג שלך אפילו , סוכנות שיווק וידאו בשירות מלא עשויה להיות הדרך ללכת. קבל הצעות מחיר, הרכיב תוכנית והתחל!

שיווק וידאו ממשיך לצמוח, אך אינך רוצה להוסיף רעשי וידאו נוספים לעולם. במקום זאת, צרו סרטון שאתם יכולים להיות גאים בו, כזה שהקהל שלכם יאהב לראות ולשתף, וכזה שיהפוך למכירות.

זקוק לעזרה? אם העסק שלך לא עשה רווחים מסיפורי וידאו, צור קשר עם Lemonlight עוד היום! אנו יוצרים סרטונים של 1-2 דקות הלוכדים את ליבו של העסק שלך ומעוררים את הקהל שלך. הצב את הסרטונים האלה באתר שלך, בערוצי המדיה החברתית ובקמפיינים השיווקיים שלך בדוא"ל כדי להגדיל באופן מיידי את אחוזי ההמרה שלך.

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב