איך וידאו יעזור לדירוג קידום אתרים?

שמעת את המונח אופטימיזציה למנועי חיפוש (aka SEO) מיליון פעם. אבל האם ידעת שהוספת וידאו לאתר שלך יכולה לשפר באופן דרסטי את מאמצי ה- SEO שלך ולהביא אנשים רבים יותר לאתר שלך?

זה נכון! סרטון הופך במהרה לאחד הצורות החשובות ביותר של שיווק תוכן ונוכחותו עשויה לגרום או לשבור את מאמצי האופטימיזציה שלך.

לפני שנפרוט בדיוק כיצד וידאו יכול לשפר את דירוג הדפים האורגניים שלך, בואו נדבר קצת יותר על מה בעצם SEO.

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא מה שאתה עושה כדי להגדיל את החשיפה שלך בדפי תוצאות מנועי החיפוש. ככל שהאתר שלך מדרג גבוה יותר, זה טוב יותר – זה אומר שיותר אנשים יראו את הדף שלך כשהם יחפשו בשאילתה רלוונטית, ילחצו לאתר שלך, יקראו את התוכן שלך ויכירו את המותג שלך. זה לא מדע מדויק, אך אופטימיזציה של תוכן האתר ומבנהך יכולה בסופו של דבר להביא להמרות רבות יותר מכל מאמצי השיווק הדיגיטלי האחרים שלך.

בעולם רועש, קידום אתרים הוא אחת הדרכים הטובות ביותר שניתן לראות בפני קהלי היעד שלהם . זכרו, כשאנשים משתמשים במנועי חיפוש, הם מבצעים חיפוש ממוקד. הם מחפשים באופן פעיל את מה שאתה מציע, ולכן כדי לוודא שהאתר שלך הוא הראשון שמשתמשים רואים צריך להיות חלק מכריע באסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלך .

אם אתה יודע את זה, אתה כנראה נקטת כמה צעדים כדי להגביר את SEO שלך. ייתכן שיצרת בלוגים ומאמרים ספציפיים על בסיס מחקר מילות מפתח. יתכן ששכרת מומחה טכני לקידום אתרים שיעזור לאינדקס והסריקה של הדפים שלך. מה שאולי לא ידעתם הוא שווידאו יכול לעזור גם לדירוג ה- SEO שלכם – בצורה חזקה מאוד.

וידאו וקידום אתרים

האלגוריתמים של גוגל מעדיפים יותר ויותר אתרים עם תוכן וידאו. זה לא משהו שאתה רוצה להתעלם ממנו; 93 אחוז מהחוויות המקוונות מתחילות במנוע חיפוש, לכן אתה רוצה לעשות כל שביכולתך כדי להופיע באותו עמוד ראשון מכריע. ואתה רוצה במיוחד להופיע בשלוש התוצאות הראשונות – שלוש המקומות הראשונים מקבלים 55 אחוז מכל הקליקים.

אבל איך וידאו עוזר? יש הרבה מה שאתה יכול לעשות, אך הוספת סרטונים באופן ספציפי מסייעת בהגדלת דירוג דף תוצאות מנועי החיפוש שלך (SERP) בכמה דרכים:

 • הגדלת שיעורי הקליקים שלך: כולל סרטון בדף שלך מביא לעלייה של 157 אחוזים בתעבורה האורגנית מ- SERP.
 • הורדת שיעורי היציאה מדף הכניסה: אנשים מבלים יותר מכפליים בדף עם וידאו מאשר בלי.
 • יצירת קישורים נכנסים איכותיים: ככל שאיכות התוכן גבוהה יותר, כך יש סיכוי גבוה יותר לקבל קישורים נכנסים .

וידאו הוא קסום, אבל כשמשלבים קידום אתרים טוב ותוכן יקר ערך, זה כאשר הקסם האמיתי קורה. אז אתה יוצר את התוכן החד-קרני החמקמק הזה – תוכן עם דירוג מיקום ממוצע גבוה ושיעור קליקים גבוה.

אחרי הכל, וידאו לבד לא יהיה חסד החסכון באתר שלך. תחשוב על זה כמעגל. הסרטון מעניק לך דחיפה בדירוג, מה שמאפשר ליותר אנשים לראות את האתר שלך, מה שאומר שיותר אנשים ילחצו על הקישור שלך, אך הם לא יישארו באתר שלך זמן רב אם התוכן שלך בדף לא גבוה- איכות. לאמיתו של דבר, הדבר עלול להזיק. אירוח סרטון באיכות נמוכה עם מעט או ללא הקשר יגרום לצניחה של הדירוג שלכם מכיוון שמנוע החיפוש לא רוצה להסיע אנשים לדף חסר תועלת. בהתחלה, אנשים רבים יותר עשויים לראות את האתר שלך ב- SERPs, אך אם הדף שלך אינו מספק את כוונתם, הם ייצאו מהדף שלך במהירות – ויגידו למנועי החיפוש שהאתר שלך אינו בעל ערך.

כיצד ליצור סרטון איכותי שיגביר את ה- SEO שלך

אז אתה יודע שווידאו משפר את SEO שלך, אבל התחלה יכולה להרגיש מרתיעה. אתה צריך אסטרטגיית SEO, סרטון טוב, תוכנית לביצוע, והרבה זמן לעקוב אחר ניתוח התוצאות שלך.

למרבה המזל, אנו מומחים בכל הנוגע ליצירת וידאו ויש לנו כמה טיפים שיעזרו לך לייעל את מאמצי שיווק הווידאו שלך . התחל לדירוג ב- SERP עם הטיפים החשובים הבאים.

1. השתמש בסרטונים באתר שלך.

יצירת סרטונים אינה מספיקה – אתה צריך לפרסם את הסרטונים שלך באתר שלך בכל מקום בו זה הגיוני. שוב, זה אומר לגוגל ולמנועי חיפוש גדולים אחרים שהדף שלך איכותי וישמור על המשתמשים באתר שלך לאורך זמן רב יותר, לא רק בדפים שהם נוחתים עליהם, אלא גם בעמודים רלוונטיים אחרים.

2. תן לסרטון שלך קצת הקשר.

פרסום הסרטון שלך בעמוד ריק אחר לא יעשה הרבה. הקפידו להטמיע את הווידיאו שלכם במקום בו הגיוני, והקיפו אותו בתכנים כתובים וויזואליים רלוונטיים אחרים. אתה יכול אפילו לכלול תמליל של הסרטון שלך כדי למקד למילות מפתח רבות יותר ולהפוך כל גרפיקה חזותית המשמשת ל- JPEG להורדה.

3. ודא שהסרטון שלך מחנך.

אם ללקוח הפוטנציאלי שלך יש שאלות לגבי המותג, השירותים, המוצרים או התעשייה שלך, מענה על שאלות אלה יחנך ויעצים אותם בעת קבלת החלטת הרכישה. אם אתה עונה על שאלותיהם ברציפות, אתה הופך לסמכות וזוכה לאמינות בגלל הערך שאתה מספק. מנועי החיפוש רואים זאת ומתחילים להגביר את העמודים שלך עוד יותר.

4. היו עקביים.

אתה לא יכול ללכת לחדר הכושר פעם אחת ולצפות שרירי בטן בשש חבילות. כנ"ל לגבי שיווק וידאו! עקביות ומסירות הם המפתח. פעל באופן עקבי בכדי לספק ערך, ולעבוד בדירוג לא רק עבור מילת מפתח אחת, אלא עבור מילות מפתח רלוונטיות רבות התואמות את כוונת החיפוש של הלקוחות שלך.

5. אל תשכח את הפרטים הטכניים.

העלאת הסרטון לאתר כמו YouTube או Vimeo היא רק ההתחלה. אל תשכח להזין את המידע הנכון בתמיכה האחורית כדי שסורקי מנועי החיפוש יידעו לסווג את הסרטון שלך ולתעדף אותו.

YouTube משתמש במידע שונה כדי ליצור את הדירוג שלך :

 • מידע על תג הכותרת
 • שימור קהל
 • מילות מפתח בתג התיאור
 • תגים
 • אורך הסרטון
 • מספר המנויים לאחר הצפייה
 • הערות
 • אוהב ולא אוהב

לא כל אחד מהם תלוי בך (כמו הערות ומנויים, למשל), אלא עבוד על אלה שתוכל לשלוט בהם כדי שתדע שעשית כל שביכולתך כדי לסייע לווידאו שלך.

שאלנו את אריק אנז'ה , מומחה SEO ומייסד ומנכ"ל סוכנות סטון טמפל , מה יהיה הטיפ הראשון שלו לקידום אתרים וכיצד סרטון יכול לעזור לתת לדפים שלך דחיפה. הנה מה שהיה לו לומר!


יש מספר הולך וגדל של שאילתות שמכילות בתוכן וידאו ברמה מסוימת. העמדות שתופסות סרטונים בתוצאות אלה אינן זמינות בעצם לדפי אינטרנט רגילים. זה יוצר הזדמנות נהדרת עבורך, בה תוכל להתחרות בכניסה לשירותי ה- SERP האלה בשתי דרכים שונות: עם דפי האינטרנט הרגילים שלך, ובנפרד עם הסרטונים שלך.

עם זאת, הדבר הראשון שיש להבין כי לגוגל יש סיכוי גבוה יותר לדירוג סרטונים שמתארחים ב- YouTube . אם אתה רוצה שהסרטונים שלך ידרגו בחיפוש בגוגל, אירוחם ב- YouTube הוא ההימור הטוב ביותר שלך.

יוטיוב הוא מנוע חיפוש גדול מאוד בפני עצמו. אתה יכול להרוויח תנועה משמעותית לסרטונים שלך מאנשים שמבצעים חיפושים ב- YouTube, ובעוד תנועה זו עוברת לסרטון, ולא לאתר שלך, זה עדיין מציע הזדמנויות מיתוג חזקות.

עם זאת, גוגל ו- YouTube מדרגים סרטונים באופן שונה . YouTube כן משתמש במטא נתונים (כותרת, תיאור, קטגוריות) שאתה מזין לסרטון כדי לקבוע רלוונטיות ואז משתמש במדדים הקשורים לזמן צפייה כדי לקבוע דירוג.

ליתר דיוק, YouTube בוחן את הזמן המושקע הכולל ב- YouTube. לא משנה אם כל הסרטונים שנצפו הם מהחשבון שלך או לא. אם מישהו מתחיל בסרטון שלך וממשיך לצפות בסרטונים מערוצים אחרים, זה עדיין מגיע לטובתך.

גוגל משתמשת במערך אלגוריתמים מסורתי הרבה יותר כדי לדרג סרטונים. המטא נתונים שאתה מזין עדיין חשובים כאן, אך גם קישורים לסרטון עצמו. כדי לדירוג טוב בשני מנועי החיפוש, עליך:

 • צור סרטונים משכנעים שאנשים רוצים לצפות בהם (באופן אידיאלי עד הסוף) ושווה לקשר אליהם.
 • צור סרטונים שמובילים לאנשים שרוצים יותר וידאו.
 • השתמש בפלייליסטים שאנשים רוצים להשתמש בהם כדי להנחות את הצפייה שלהם. אל תפחד לכלול סרטונים מערוצים אחרים ברשימת ההשמעה שלך.
 • הטמע את הסרטון באתר שלך.
 • גרום לאנשים להטמיע את הסרטונים שלך כדי להפיק להם יותר זמן צפייה.
 • שקול קמפיינים בתשלום כדי להעלות זמן צפייה רב יותר לסרטון שלך.
 • קדם את הווידאו באמצעות ערוצים מרובים כדי להאיץ זמן צפייה רב יותר, ולמשוך פוטנציאל קישורים לסרטונים.
 • וכמובן, חשוב מאוד כיצד ליישם את המטא נתונים עבור הסרטונים שאתה יוצר!

אריק Enge
מומחה SEO, מייסד ומנכ"ל סוכנות סטון טמפל

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב