כיצד לבצע אופטימיזציה לתוכן הווידיאו שלך בארבעה שלבים פשוטים

6 דקות קריאה

יצרת וידאו שלך, ששתפת אותו על שלך ובבעלותך, רוצה שישלמו?  רוצה להרוויח מערוצים שלך, ואתה רוצה לדעת איך לבצע אופטימיזציה של תוכן הווידאו שלך עכשיו ובעתיד?

זהו השלב המובהק ביותר בכל תהליך יצירת הוידאו – שם אתה יכול ללמוד לא רק על התוכן שיצרת, אלא על הצופים שלך והתנהגותם.

1. לנתח את הנתונים שאספת.

עקבת אחר עיקרי ה- KPI החשובים והרלוונטיים ביותר שלך ובתקווה שרטטת כמה תובנות. בשלב זה כדאי להתחיל לפתח מושג מה עובד ומה לא.

למשל, אם יש לך שיעור צפייה גבוה במהלך שמונה השניות הראשונות של הסרטון שלך, אבל אז קצב הצפייה שלך יורד בצורה דרמטית, הסרטון שלך לא מרתק את הצופים. אם יש לך ספירת צפיות נמוכה, אך אחוז קליקים גבוה, הסרטון שלך עושה עבודה נהדרת בהמרה, אך צריך להגיע ליותר אנשים.

כאשר אתה מתחיל לראות מגמות בנתונים שלך, אתה יכול להתחיל להסיק לגבי יעילות הסרטון שלך. מתאר את כל ההסקות שאתה יכול לעשות כדי שתדע במה להתמקד במאמצי האופטימיזציה שלך.https://player.vimeo.com/video/222431225?title=0&byline=0&portrait=0

סרטון מותג זה מגולל את סיפורו של בית הספר קורלירס, מציג אותם בפני קהל חדש ומקים מערכת יחסים עם הצופה.

2. למד על הצופים שלך.

איסוף נתוני צופים חיוני גם בלמידה כיצד לתקשר בצורה הטובה ביותר עם הקהל שלך.

באיזה מכשיר הם צופים? שולחן העבודה שלהם או הטלפונים הניידים שלהם? היכן הם ממוקמים? האם הם מדליקים את הצליל או צופים בו בכיתוב סגור?

פרטים אלה יכולים להודיע ​​על מאמצי אופטימיזציית הווידיאו שלך – אם הצופים שלך משתמשים בעיקר בטלפונים שלהם, ייתכן שתצטרך גופן טקסט גדול יותר או קריאות גדולות יותר לפעולה. אם הם מגיעים ממדינה אחת במיוחד, אתה יכול לערוך את מיקוד הקהל שלך עוד קצת. חפש גם מגמות דמוגרפיות. אולי רוב הצופים שלך הם בני 25 עד 34, אך המתגיירים הם 45 עד 54. זה לא רק יכול לעזור לך לבצע אופטימיזציה של הסרטון שלך, אלא גם נותן לך מידע רב ערך לצרכן.  https://player.vimeo.com/video/222430833?title=0&byline=0&portrait=0

תשומת הלב של הצופה קצרה, ולכן ערכנו את סרטון המותג של בית הספר קורלרס באורך קצר יותר, תוך התמקדות רק בדגשים שהיו הכי שובה לב.

3. השתמש במידע זה כדי לייעל את הסרטון הנוכחי שלך.

יש לך תובנות – עכשיו הגיע הזמן להשתמש בהן! למרות שלא תוכל לערוך את הגרסה המקורית של הסרטון לאחר שתעלה אותו לפלטפורמת האירוח שלך, תוכל להעלות גרסאות אחרות לשימוש בכל מסעות הפרסום השיווקיים שלך. אתה יכול גם להשתמש בתובנות שלך כדי לבצע אופטימיזציה של דברים אחרים, כמו העותק סביב הסרטון שלך, הדפים שהוא מופיע אליו, אליו הוא נשלח ועוד.

להלן מספר דרכים בהן תוכל לבצע אופטימיזציה לסרטון שלך לאחר פרסוםו.

  • הוסף לכידת ליד או קריאה חזקה יותר. אם הסרטון שלך לא עובר המרה, ייתכן שתצטרך קריאה חזקה יותר לפעולה או לכידת לידים. במקום זאת, נסה לשאול פחות פולשני, או השתמש בכפתור אחר או בכרטיס סיום אחר כדי לגרום לאנשים ללחוץ לאן שאתה רוצה. אם המטרה שלך היא להשיג לידים נוספים, שמור את הסרטון שלך מאחורי טופס דוא"ל כדי שתצלם לידים באופן מיידי.
  • בצע אופטימיזציה לדפים שבהם הסרטון שלך נמצא. בין אם זה האתר שלך, משפך הדוא"ל או דפי המדיה החברתית, אספקת תוכן באיכות גבוהה יותר סביב הסרטון שלך תגדיל את תדירות המבקרים בו. תנו לצופים קצת יותר הקשר. ספק קישורים קשורים או תמליל וידאו. אם הסרטון שלך מבצע ביצועים טובים יותר בעמודים מסוימים, שאל את עצמך מה המתאם וכיצד תוכל ליצור אותו מחדש.
  • צור גרסאות שונות של הסרטון שלך. אם הסרטון בן שתי הדקות שלך לא עומד ביעדים שלך, נסה גרסה קצרה יותר של 30 שניות. העלה קטעי צליל, הצעות מחיר או קטעי צילום מאחורי הקלעים מהצילום שלך. ראה כיצד המבקרים שלך מגיבים לתוכן קצר ומרתק יותר. תוכל גם ליצור גרסאות שונות של הסרטון שלך לערוצי הפצה שונים, כמו קליפים קצרים ומהנים לאינסטגרם, וסרטונים ארוכים ומפורטים יותר עבור דף הבית שלך.  

לאחר מכן יצרנו סרטון ספציפי לפייסבוק עם יותר גרפיקה וטקסט שיכול לשמש פוסט אורגני מרתק או פרסומת בתשלום.

4. תכנן תוכן עתידי מתוך מחשבה על תובנות אלה.

לא משנה מה המטרה הסופית של הסרטון שלך, זכור את כל נתוני הביצועים שיש לך מסרטונים קודמים. נתונים אלה אמורים ליידע את אסטרטגיית הווידאו שלך, יצירה והפצה. למד מתוכן בעבר, קהלי עבר, הצלחות וכישלונות בעבר. השתמש בניתוח ניתוח, כולל שיעורי צפייה, שימור קהל, קליקים והמרות כמדידה של מה עבד ומה לא. זה אמור להנחות את האסטרטגיה שלך וליידע איזה סוג וידאו עליך ליצור.

זקוק לעזרה ביצירת סרטון המותג המושלם? יצרנו למעלה מ -5,000 סרטונים מאז 2014 וצוות המומחים שלנו מוכן לעזור לך להבין כיצד תוכל להשיג את יעדי השיווק שלך . התחל היום בשיחת קריאייטיב בחינם, בת 15 דקות!

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב