כיצד למדוד את ההחזר על ההשקעה בשיווק וידאו

7 דקות קריאה

דיברנו על כמה ממדדי הביצועים המרכזיים שיש לפקוח עליהם בעת הפעלת קמפיין הווידאו שלך. אבל איך קשרי ה- KPI האלה קשורים להחזר ההשקעה שלך? איך אתה יודע אם מאמצי הווידאו שלך באמת מביאים את הכסף הגדול?

שיווק בתוכן הוא ייחודי בקושי להוכיח את ערכו. גם אם אתה יוצר את הסרטון המושלם והוא צפה במיליון פעמים, הוא עלול לגרום לאפס מכירות. אתה יכול לספור זאת כהצלחה?

בסופו של דבר זה תלוי ביעדי הווידיאו שלך. לפני שאתה יוצר סרטון, עליך לפתח אסטרטגיית וידאו המתארת ​​בדיוק כיצד למדוד הצלחה. אבל המפתח לדעת בפועל אם הסרטון שלך מצליח הוא לעקוב בקפדנות אחר המבקרים שלך לאורך כל המסע של הלקוח, מהרגע שהם גילו את המותג שלך, ועד לרגע שהם קונים את המוצר או השירות שלך.

אבל אלא אם כן יש לך קריאה ישירה לפעולה בסרטון שלך עם קישור מעקב מתאים, מעקב אחר המרות מסרטון יכול להיות קשה. עם קמפיינים שיווקיים אחרים במשחק והאופי המשתנה של המשפך השיווקי , הידיעה המדויקת של איזה גורם ממיר לקוח הולכת ומבלבלת יותר ויותר.

למרבה המזל, יש לנו כמה טיפים שיעזרו לך למדוד את החזר ה- ROI של הסרטון שלך.

מה יעדי הווידיאו שלך?

אם המטרה שלך היא …

למשוך לקוחות חדשים:

מדדי ה- KPI למדוד בשלב זה כוללים צפיות, הופעות, משתמשים ייחודיים, עלייה במודעות המותג והעלאת זיכרון המודעות. נתוני KPI אלו הם המובילים במשפך והקשים ביותר לתאום למכירות קשות וקשות. אבל זה גם אחד הצעדים המכריעים ביותר במשפך השיווקי – משיכת לקוחות באמצעות וידאו פירושה הצגת המותג שלך לצופים (ככל הנראה) מעולם לא שמעו עליך ולשכנע אותם שיש להם בעיה בידיים. מכיוון שמשתמשים בשלב זה אינם מוכנים לרכישה, קשירת הדעות שלך למכירות ישירות עלולה להיות בעייתית ובדרך כלל מגיעה עם מידה מסוימת של שגיאה.

אך יש כמה שיטות בהן תוכלו להשתמש כדי לאמוד את ההחזר על ההשקעה שלכם בשלב זה. אם אתה משתמש בחלוקה בתשלום , תוכל לחשב את העלות שלך לצפייה באמצעות מחשבון כזה . לאחר מכן תוכלו להבין כמה צפיות בסרטון שלכם לפני שהוא הופך לרווחי. לחלופין, תוכל למדוד את שיעור ההמרות האמיתי שלך על ידי חלוקת סך ההשלמות של היעד שלך (תצוגה מלאה של הסרטון שלך, למשל) במספר הביקורים שאתה מקבל משוק היעד שלך.

אלו יתנו לך מספרים מוחלטים שבהם תוכל להשתמש כדי להוכיח את יעילות הסרטון שלך, אך בשלב זה תרצה להתמקד יותר בהחזר על ההשקעה היחסי – או בהחזר על ההשקעה שנמדד במספרים מוחלטים פחות, כמו הרמות בסנטימנט המותג, זיהוי המותג , שיעורי תשואה, ועוד.

הפעל את הקהל שלך:

בשלב זה תרצה להתמקד ב- KPI כולל קצב צפייה, זמן צפייה ומעליות לטובת, התחשבות ועניין המותג. שלושת המדדים האחרונים הללו נמדדים לרוב על סמך שאלונים קצרים שתוכלו להפעיל בפלטפורמות כמו יוטיוב ופייסבוק; באותה נקודה, מדוע לא ללכת עד הסוף ולהוסיף בשאלה שנייה: מה הסבירות שאתה רוכש [מוצר]? יחסי התשובה שלך אולי לא נהדרים, אבל זה ייתן לך תחושה טובה וסופית של הסבירות שהצופים שלך יקנו את המוצר שלך – ולכן החזר ה- ROI שלך.

עם זאת, שוב, מדידת מכירות לאחר הצפייה עלולה להיות מטעה מאוד, הודות למשתנים לא ידועים וההשפעה של מאמצי שיווק נכנסים ויוצאים אחרים. אבל מדידת ההשפעה של משהו כמו קצב צפייה על השורה התחתונה דורשת אמצעים כמותיים משמעותיים. אתה חייב להיות מסוגל לעקוב אחר המסע של צופים אלה לאורך זמן רב. הם עשויים לצפות בסרטון שלך, ואז לעבור לאתר שלך, ואז להציג את דפי המוצרים שלך, ובסופו של דבר להמיר במשך מספר שבועות, או אפילו חודשים. מספר המקרים הניתנים למעקב כמו אלה מועט, אך משפיע מאוד.

טיפח את הסיכויים שלך:

בשלב זה, מדידת החזר ה- ROI שלך היא כנראה הקלה ביותר. עליכם לעקוב אחר מדדים מוחלטים כמו קליקים, שיחות, הרשמות ומכירות. בסרטון שלך תהיה קריאה לפעולה ברורה (CTA) וככל הנראה קישור ישיר לאתר או לדפי השירות שלך. אם הסרטון שלך יעיל, יהיה לו שיעור קליקים גבוה (CTR) ושיעור המרה גבוה, ובשלב זה מספר הצעדים בין הפעולות האלה צריך להיות מינימלי.

תענוג ללקוחות שלך:

הלקוחות שלך כאן כבר עברו המרה. המדדים שלך להצלחה בשלב זה צריכים להיות ייחודיים מאוד בהתאם ליעדים שלך. האם אתה רוצה לעודד רכישה חוזרת? שיתוף ברשתות החברתיות? כתיבת ביקורת? עם CTA נכון, זה צריך להיות קל יחסית גם לביצוע. עקוב אחר שיעור הקליקים שלך והחל את יחס הקליקים-להמרה האופייני שלך.

עקוב אחר הביקורים החוזרים שלך, המעורבות החברתית והעלאת המועדפות שלך בשלב זה. במעקב מנוסה, החזר ה- ROI שלך צריך להיות ברור, אם כי חלק עיקרי בשלב ההנאה הוא בדיוק זה: לענג. אם הלקוח שלך יתגייר שוב צריך להיות הדובדבן שבקצפת; התמקדו במקום לבדר את הצופים שלכם, להצחיק אותם או לענות על שאלותיהם. ספק ערך והיה אותנטי, ואז אתה יכול לומר שהסרטון שלך הוא הצלחה.

אם אתה שוקל ליצור את הסרטון הראשון שלך, ודא שיש לך אסטרטגיה למדידת התוצאות שלך. השקעה של כסף, זמן ומשאבים יקרי ערך ביצירתו ללא תוכנית לחישוב ההחזר על ההשקעה שלך עלולה להזיק. הגדר את החברה שלך להצלחה מההתחלה ו

זקוק לעזרה בהפקת סרטון שיעזור לך להשיג את יעדי השיווק שלך? יצרנו למעלה מ -5,000 סרטונים מאז 2014 ונוכל לעזור לך להתחיל. קבעו שיחת קריאייטיב בחינם עוד היום.

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב