קידום לוקאלי – שיווק עם וידאו לעסקים קטנים ומקומיים בשנת 2021


איש אינו מטיל ספק בפוטנציאל המדהים של שיווק בווידאו לעסקים קטנים, וכיצד הוא יכול להגדיל את בסיס הלקוחות שלך בעזרת תכנית שיווק וידאו לעסקים קטנים, שניתן ליישם בקלות:

מילון מונחים (לחץ לגלילה מטה):

 1. מהו בדיוק שיווק וידאו
 2. 4 יתרונות של שיווק וידאו לעסקים מקומיים קטנים
 3. כיצד אוכל לשפר את העסק הקטן שלי באמצעות שיווק וידאו מקומי?
 4. מה זה שיווק בתוכן וידאו לעסקים קטנים ולמה אני צריך את זה?
 5. 8 סוגים של רעיונות שיווק ווידאו ושיווק ווידאו לעסקים קטנים ובינוניים
 6. כיצד להשתמש בווידיאו לטובת העסק הקטן שלך
 7. 3 דוגמאות לסרטוני שיווק מדהימים של עסקים קטנים

אחרי הכל, הווידיאו   מביא לעלייה של 157% בתוצאות מנועי החיפוש האורגניות כשהוא מוטמע באתר שלך, ו  -64% מהצרכנים  אמרו כי הווידיאו השפיע ישירות על החלטתם לרכוש מוצר או שירות.

טיפ מקומי לשיווק וידאו לעסקים קטנים

אם עדיין לא מצאת את עצמך מעורב בעולם תוכן הווידאו ואתה בעל עסק קטן, זה הזמן. עד שנת 2021 הווידאו ייצג  82% מתעבורת האינטרנט  – מה שאומר שמי שלא יקפוץ לסיפון יהיה בחסרון גדול.

למי שעדיין לא התעמק בעולם השיווק בווידאו, אתה עלול למצוא את עצמך תוהה – מה זה בעצם שיווק בווידאו? האם אני זקוק ליצרן וידאו ? וחשוב מכך, כיצד אוכל להתחיל?

מה זה בדיוק שיווק בעסקים קטנים?

שיווק בווידאו הוא מילת המפתח שמסתובבת בעולם העסקים כמו השמועות הלוחשות במסדרונות התיכוניים.

אבל שיווק בווידאו הוא הרבה יותר ממילת מפתח. כיום הוא הפך למוביל אסטרטגיית התוכן בעולם השיווק.

הסיבה לכך היא שווידיאו הוא תכליתי, ניתן לשיר ובלתי נשכח – והוא הדרך הטובה ביותר להגיע לקהל מגוון עם טווח קשב קצר (שמהווה בעיה הולכת וגוברת אצל הדורות הצעירים).

אין שום דרך לעקוף את זה – וידאו הוא תוכן העתיד. ככל שתתחיל להתחיל באסטרטגיית תוכן הווידאו שלך מוקדם יותר, כך יהיה לך טוב יותר בטווח הארוך.

אז מה המשמעות של שיווק וידאו בדיוק? שיווק בווידאו הוא שימוש בווידאו עם אסטרטגיית תוכן ספציפית כדי לעזור לעסק קטן להשיג יותר לקוחות, על ידי כך שמטרה ספציפית עומדת בראש. לא פחות חשוב מכך שיש קטעי וידאו ארגוניים למטרות שיווק, הידע איזה סוג של תוכן ליצור, במיקוד לצרכנים מקומיים ולעיתים לאומיים, – ואיפה לשים את התוכן הזה.

יתכן שתגלה כי אסטרטגיית הווידאו הטובה ביותר עבורך כוללת סרטון מסביר שמראה מה החברה שלך עושה.

הדוגמא הנהדרת (והמפורסמת!) של  מועדון הדולר גילוח  היא שימוש קלאסי בשיווק וידאו, כדי להסביר במה מדובר בחברה.

שימו לב לשימוש בתבליט הקומי בפרסומת רצינית – אל תפחדו להצחיק את הקהל שלכם!

לחלופין, ייתכן שתגלה שסרטון הדרכה המסביר כיצד להשתמש במוצר שלך הוא השימוש הטוב ביותר שלך בשיווק וידאו.

לחלופין, ייתכן שתחליט שהקהל שלך צריך להבין טוב יותר את הענף שבו אתה עובד.

מה שהכי חשוב להבין הוא שכבעל עסק קטן, ישנם אינספור יתרונות בשיווק וידאו, ולא תדע אילו סוגי סרטונים הכי מתאימים לעסק שלך עד שתנסה.

ואפילו אכניס אותך לסוד – כנראה שיש יותר מאחד!

בעל עסק קטן צילומי וידיאו לשיווק

4 יתרונות של שיווק וידאו לעסקים מקומיים קטנים

כשאתה משתמש בשיווק וידאו לעסק הקטן שלך, במיוחד לעסקים מקומיים קטנים, אתה עושה לעצמך טובה ענקית – והמספרים מוכיחים זאת.

 1. כאשר ניתנת להם בחירה, מעל 72% מהלקוחות מעדיפים ללמוד על מוצר או שירות באמצעות וידאו במקום טקסט. – במילים אחרות, מתוך כל הלקוחות הפוטנציאליים שהסרטונים שלך עשויים להגיע אליהם, כמעט 3 מתוך 4 מהם כבר יעדיפו לצפות בסרטון קצר על המותג שלך, במקום שיהיה עליהם לקרוא עליו. 
 2. לצופה יש סיכוי גבוה יותר לקנות מוצר לאחר צפייה בסרטון ב -64% . מכיוון שלרוב הצרכנים כבר לא אכפת לצפייה בסרטון קצר, הצגת סרטונים של המוצרים והשירותים שלך בפעולה היא דרך נהדרת לפתות אותם לבצע עסקה עם החברה שלך. 
 3. בעוד שרק 20% מהצופים יקראו את הטקסט בדף, 80% יצפו בסרטון . האמת היא שהאדם המודרני של ימינו הוא עצלן יחסית, במיוחד כשמדובר בצריכת מידע. כך שלמרות שקריאת קיר טקסט גדול בדרך כלל תסרב את הצרכן הממוצע מללמוד יותר על מוצרים או שירותים של חברה, והדבר שמראה להם סרטון קצר ונוקב אודות כמעט מובטח לתפוס את תשומת ליבם.
 4. האדם הממוצע צופה ביותר משעה וחצי של וידיאו ביום. במילים אחרות, עבור כל צרכן אחד שהמותג שלך בא איתו במגע על בסיס יומי, יש לך הזדמנות עצומה להפוך את האינטראקציה למכירה. זה, כמובן, רק אם אתה משתמש בשיווק וידאו ככלי להעברת המותג שלך מול האנשים הנכונים, בזמן הנכון. 
 5. האם ידעת שמלבד גוגל, יוטיוב הוא האתר השני הפופולרי ביותר בעולם ?  פירוש הדבר שאם העסק הקטן שלך אינו משתמש כרגע ביוטיוב כערוץ שיווקי עבור המותג שלך, אתה ממש מפסיד מיליוני הזדמנויות, בכל יום, לקיים אינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים חדשים.
 6. על פי Rialto Marketing , 81% מהעסקים המודרניים של ימינו משתמשים בשיווק וידאו כחלק מהאסטרטגיה הכוללת שלהם. כאשר יותר משלושה ליטרים מכל העסקים המקוונים משתמשים בוידאו, ניתן להבטיח שזו אסטרטגיה שעובדת.

בסופו של דבר, לא רק שסרטונים נוטים יותר לתפוס את תשומת ליבו של הקהל שלך, אלא כפי שניתן לראות בסטטיסטיקה לעיל, סביר יותר כי קהל זה יקנה ממך מוצרים, אם תספק להם סרטונים על מה שאתה מציע.  

כיצד אוכל לשפר את העסק הקטן שלי באמצעות שיווק וידאו מקומי?

וידאו אמנם אינו פיתרון פלא לכל הבעיות העסקיות שלך, אך הווידאו יאפשר לך בהחלט להעצים ולשפר את המיקום של העסק הקטן שלך.

ניתן להשתמש בווידאו כמעט לכל דבר. התחל בהצגת עצמך באתר שלך – רק תוספת פשוטה של ​​סרטון מסביר, המספרת לעולם על מה שאתה עושה יכולה להגדיל את סיכוייך להופיע בעמוד הראשון של החיפוש ביותר מ- 50 פעמים!

סרטון מסביר (ובאמת, כל תוכן וידאו) הוא גם הזדמנות נהדרת לבדר.

קחו לדוגמא את הסרטון הזה של  PadMapper . על ידי ביצוע המסלול הקומי הם מוודאים שהקהל שבוי מתחילתו ועד סופו של הסרטון:

עם זאת, סרטוני הסבר הם רק ההתחלה. ישנם עשרות שימושים בווידאו לשיפור העסק הקטן או המקומי שלך, וכאן נכנס שיווק בתוכן וידאו.

חשיבה על אסטרטגיה, וידע אילו סוגי תוכן חלים על הקהל שלך, היא המפתח לשימוש בהצלחה בשיווק וידאו לעסקים קטנים לטובתך.

מה זה שיווק בתוכן וידאו לעסקים קטנים ולמה אני צריך את זה?

אז מה זה שיווק בתוכן וידאו? ובכן, התשובה לשאלה זו היא ששיווק וידאו הוא מה  שאתה  עושה מזה!

עם משאבי שיווק הווידאו הקיימים כיום, אין באמת גבול למה יכול להיות שיווק בווידאו. אתה יכול ליצור מודעות וידאו עבור המוצר או השירותים שלך, אתה יכול להציג את החברה שלך באמצעות וידאו, ואתה יכול להציג המלצות עולמיות של בסיס הלקוחות הנאמן שכבר יש לך.

תגלה שגם כלים קלים נמצאים בהישג יד – ובכף היד שלך!

בשנים האחרונות, יצירת סרטונים הפכה לנגישה יותר גם לחסרי ניסיון, וניתן לעשות זאת כולם בדרכים.

סרט שיווק וידאו תוכן לעסקים קטנים

חלפו הימים שבהם הסתמכו על ידע של עורכי וידאו מסובכים – היום בשנת 2020, כל אחד יכול להוריד אפליקציית יצרני וידאו פשוטה ולהתחיל בשיווק תוכן וידאו ברשתות החברתיות, כולל פייסבוק , אינסטגרם , יוטיוב , לינקדאין , ו TikTok .

לאלה החדשים לחלוטין בעולם תוכן הווידאו, יש Boosted , שיש לו הרבה תבניות נהדרות של מודעות וידאו קלות לשימוש.

באמצעות כלים אלה, או מספר אחרים (ישנן אפשרויות רבות) תוכל להתחיל ולפתח את אסטרטגיית תוכן הווידאו שלך. שקול גם ליצור וולוג כדי לחזק את מאמצי שיווק הווידאו שלך בשנת 2020.

המשך לקרוא כדי לברר מידע נוסף על סוגי הסרטונים שאתה אמור ליצור, וכיצד הם יעזרו לך להרחיב את העסק הקטן שלך!

8 סוגים של רעיונות לשיווק וידאו לעסקים קטנים ובינוניים

עולם השיווק בווידאו הוא אינסופי – וישנן דרכים זולות רבות לחזק את העסק הקטן שלך בשנת 2021 .

אתה יכול ללמד את הקהל שלך על המוצר או השירות שלך, אתה יכול ללמד אותם כיצד להשתמש במוצר שלך, או כיצד השירות שלך נחוץ להם, אתה יכול להשתמש בסרטונים להמלצות כדי לתת ללקוח הפוטנציאלי שלך נקודת מבט אמיתית, ותוכל ללמד את הקהל שלך הכל עליך ולמה חשוב לעסקים הקטנים והמקומיים שלך.

 1. חינוכית
  • סרטונים חינוכיים מלמדים על משהו. בדרך כלל, כאשר משתמשים בשיווק וידיאו, אלה ילמדו את הקהל על החברה עצמה, או על משהו שקשור לחברה.
  • דוגמא טובה היא הסרטון הזה, על  יום בחייו של עובד גריינגר . בקטגוריה זו מופיעים סרטוני הסבר, יחד עם סוגים אחרים של סרטונים שמטרתם ללמד  על  משהו.
  • אם אתה מספק מוצר או שירות ייחודיים שאינם מובנים היטב, סרטון חינוכי הוא הצעד הראשון שלך לאבטחת קהל ולרתק לקוחות פוטנציאליים.
 2. מוצר
  • סרטוני מוצר מדגישים מוצר, לרוב בדרכים יצירתיות. זה מאפשר לצופים שכבר ראו משהו דומה עדיין להתעניין – ויאפשר לך לתפוס מקום בראש שלהם.
  • צלם את הסרטון הזה בסרט Will it Blendec של Blendtec   סדרה, שבמקום לדבר על עוד בלנדר, מעסיקה את דעת הקהל ברעיון אקסצנטרי – אילו פריטים לא מסורתיים יכול הבלנדר החזק במיוחד לשלב?
  • סרטוני מוצר, במיוחד אלה שאינם מהקופסה, הם דרך נהדרת לעסקים מקומיים קטנים להבדיל את עצמם מהמתחרים אם הם מספקים מוצר או שירות שאינם חדשניים או ייחודיים. לדוגמא, בית קפה עם סרטון מוצר נהדר יזכה להרבה יותר מזל להביא לקוחות מאשר למתחרים (שהוא בטוח יהיה).
 3. המלצות
  • המלצות חשובות ביותר לכל עסק – אנשים נוטים יותר לבטוח בחברה אם עמית, או מישהו שיש לו צרכים דומים, ממליץ על העסק.
  • המלצות כתובות אמנם קיימות כבר זמן מה, אך המלצות וידאו הן הטרנד החדש. לסיפורים היותר קשורים אלה שמעלים קול ופנים לשם, ויוצרים סיפור, יש כוח משכנע רב.
  • לדוגמה, בדוק את הסרטון הזה,  למה אני אוהב לעבוד ב- Wayfair , שהוא סרטון המלצה נהדר לגיוס עובדים.
 4. הדרכה
  • סרטוני הדרכה ילמדו את הקהל שלכם כיצד להשתמש במוצר שלכם.
  • אלה רלוונטיים יותר למוצרים ולא לשירותים, אך ניתן להחיל אותם גם על האחרונים (למשל, סרטון כיצד להזמין פגישה!).
 5. צוות ביוס
  • לצורך שיווק מקומי יעיל של SMB, מדובר בהצבת פנים לשם. סרטוני ביו מראים לקהל שלכם שהחברה שלכם מאוישת על ידי אנשים אמיתיים שאכפת להם מהמותג והלקוחות שלכם.
  • סרטוני ביו הם שילוב של מקצוענים, המציגים את הכותרות והמומחיות של הצוות שלך; ואישיים, ומדגישים את המאפיינים המשעשעים והמשונים שלהם כדי להדגים את הצד האנושי שלך.
  • אתה יכול גם להשתמש קטעי וידאו כדי להציג צוות המכירות שלך או מנהלי חשבונות, מה שמקל על ה e מ ליחסים לבנות עם לקוחות פוטנציאלים.
 6. טיפים וטריקים
  • סוגים אלה של וידאו הם דרך מצוינת לבסס בעדינות את המומחיות שלך בתחום שלך ולהראות ללקוחות מדוע הם יכולים לסמוך על מילתך.
  • לשיווק וידאו עסקי מקומי, זה גם הופך אותך לפן מהימן, מה שעשוי להגדיל את תנועת הרגל שלך מלקוחות פוטנציאליים שמחפשים פשוט מישהו שיכול לסייע.
  • אתה יכול להשתמש בסרטונים אלה כדי להשלים את הפוסטים הקיימים בבלוג כדי להפוך אותם למרתקים יותר.
 7. הכרזות
  • סרטוני הכרזה יכולים לעזור ליצור ציפייה וליצור באזז סביב מוצר חדש שאתה משיק כדי לעודד קהל מראש.
  • אתה יכול ליצור כמה כאלה כטיזרים קטנים ומהירים לבניית הייפ ולשמור על המותג שלך רלוונטי גם בתקופות שקטות ארוכות בין השקת המוצר.
  • סרטונים אלה יכולים גם לעזור לך להדגים כיצד מוצר חדש ישתפר בגרסאות קודמות או ישפר את חיי הלקוחות שלך.
  • הם גם סרטונים מצוינים לשילוב ברשתות החברתיות שלך כדי לרכוש עוקבים נוספים ולצפות בפוסטים.
 8. שאלות נפוצות
  • ללא קשר לענף שלך, לקוחות תמיד יתקלו בשאלות וסרטוני שאלות נפוצות הם אסטרטגיה נהדרת ליצירת חוויה אינטראקטיבית ולהתקשרות ישירה עם לקוחות.
  • סרטונים אלה יכולים להיות קצרים (אפילו עד 60 שניות) ולעזור במילוי לוח השנה של הפרסום בתקופות איטיות יותר.
  • הם גם מדגישים כיצד אתה מוכן לתמוך בלקוחות, גם אם הם לא קנו ממך כלום.

לעתים קרובות, בעלי עסקים מניחים כי המוצר שלהם פשוט, או שההוראות הכתובות מספיקות.

צילום וידאו לשיווק וידאו לעסקים קטנים

קח דקה לחשוב לאחור – מתי בפעם האחרונה ישבת וקראת מדריך למשתמש? עכשיו תחשוב כמה סביר יותר שתשב וצפה בסרטון קצר כדי ללמוד על הרכישה החדשה שלך, במקום לנסות להבין את זה בעצמך.

כיצד להשתמש בווידאו כדי לשווק את העסק הקטן שלך

 • הסרטון מאפשר לך לגשת לסיפור מכל הזוויות, וייתן לך מגוון דרכים לספר חלקים שונים בסיפור שלך.
 • לאחר שתבהיר את יעדיך במוחו של הלקוח, תהיה בדרכך לשיפור מיקום העסק הקטן שלך.
 • באמצעות סוגי הסרטונים השונים שלמעלה, הרלוונטיים לעסק שלך, תוכל לתקשר בצורה ברורה יותר עם הלקוחות הפוטנציאליים שלך, ותוכל לספר להם סיפור ברור – ואז יהיה קל להעביר אותו את חבריהם, ומאפשרים לכם להגדיל את בסיס הלקוחות שלכם!

להלן ארבע דרכים להשתמש בשיווק וידאו בכדי לסייע בהגברת העסק הקטן או הבינוני שלך:

 1. שלב סרטון בדף הנחיתה שלך
  • הדבר הנהדר בווידאו הוא שהוא נותן לך כלי גמיש לתחום כל חלק באסטרטגיית השיווק הרחבה שלך.
  • הכללת סרטון בדף הנחיתה שלך, למשל, מסייעת להעסיק את המבקרים לאורך זמן ויכולה להוביל לשיעורי המרה גבוהים יותר.
  • למעשה, סרטון בדף הנחיתה שלך יכול להגדיל את ההמרות בעד 80%, לכן הקפד ליצור סרטונים שיכולים לעבוד בכל אחד מהדפים המקוונים שלך.
 2. הראה לצרכנים כיצד המוצר שלך עובד
  • סרטוני הדגמה הם אחת הצורות הפופולאריות יותר לשיווק וידאו לעסקים קטנים מכיוון שהם מדגישים כיצד המוצר שלך עובד במקום לתאר את הפונקציונליות שלו באמצעות טקסט.
  • מחקר של אנימוטו מצא שכמעט 75% מהצרכנים נוטים יותר לקנות מוצר אם הם ראו סרטון המסביר זאת לפני שרכשו.
  • קח את הזמן ליצור סרטון שמספר סיפור ומראה כיצד המוצר שלך עובד בצורה מרתקת, ותזכה בתצוגות רבות יותר והמרות טובות יותר.
 3. פרסם סרטונים ברשתות החברתיות כדי לקבל יותר צפיות וקליקים
  • לא משנה באילו ערוצים אחרים אתם משתמשים, המדיה החברתית היא עדיין אחת החשובות ביותר.
  • כאשר עוסקים בשיווק וידאו מקומי, פלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם נותרות נקודת המגע הראשונה עבור צרכנים המקיימים אינטראקציה עם העסק שלך, וכלי פיתוח שיווקי חסכוני.
  • חשוב מכך, הוספת וידאו לאסטרטגיית המדיה החברתית שלך משתלמת. 64% מהצרכנים ציינו כי פייסבוק השפיעה על החלטת רכישה, והסרטונים מקנים לך שיעור מעורבות גבוה יותר מרוב סוגי התוכן האחרים.
 4. השתמש בווידאו כדי ליצור הייפ למוצרים שלך
  • אתה לא מתכוון להוציא מוצרים חדשים כל יום, וזה יכול להיות קשה להמשיך ולפרסם שוב ושוב את אותם פריטים. עם זאת, זה לא בהכרח צריך לטחון את האסטרטגיה השיווקית שלך עד עצירה.
  • אתה יכול להשתמש בכלים כמו Boosted כדי ליצור סרטוני "הייפ" קצרים ומרתקים כדי ליצור באז על אירועים קרובים, השקות מוצרים או מבצעים כדי למלא פערים בקמפיינים השיווקיים שלך.
  • זה משאיר אותך בראש מעייניהם של אנשים תוך עזרה למותג שלך להישאר רלוונטי.

3 דוגמאות לסרטוני שיווק מדהימים של עסקים קטנים

אם הדוגמאות שלמעלה לא הספיקו, בדוק כמה מהקמפיינים הגדולים הללו לשיווק וידאו שהפכו לוויראליים וכיצד הם עזרו לחברות שונות בדרכים שונות.

1. הפרסומת המצחיקה הזו של בורגר קינג , שאפשרה למשתמשים לתקשר ולצחוק בו זמנית.

2. גרהם גולדן פונה לסטודנטים במכללה – הפגנה נהדרת להכיר את קהל היעד שלך.

3. קמפיין תיירות אוסטרלי זה , שלוקח רעיון חכם ומושך כדי לקדם את ענף התיירות.


טיפים נוספים למדיה חברתית

המאמר נלקח מאתר https://boosted.lightricks.com/

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב