המדריך שלך לשיווק דיגיטלי מוצלח 2021

עַל מאת MATTROYSEבשנת  שיווק דיגיטלי

בין אם אתה רק מתחיל ובין אם אתה מבין את הנושא היטב, חשוב לשלוט ביסודות השיווק הדיגיטלי. המונח שיווק דיגיטלי נמצא בשימוש בכל מקום וחשוב להבין את תחומי המפתח של שיווק דיגיטלי. לדוגמא, מה המשמעות של שיווק דיגיטלי באמת ומהם מונחי המפתח שעליכם לדעת. בואו נתעמק במדריך זה A-Z לשיווק דיגיטלי מוצלח.

מהו שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הוא מונח גג למאמצי השיווק המקוונים או הדיגיטליים שלך. זה המקום בו חברות משתמשות בערוצים דיגיטליים כגון אתרים, חיפוש בגוגל, מדיה חברתית, דוא"ל וערוצים דיגיטליים אחרים כדי להתחבר באופן מקוון ללקוחות ולקוחות פוטנציאליים.

מדריך A עד Z: 26 מונחי שיווק דיגיטלי אתם חייבים להכיר

להלן מדריך ה- A עד Z לשיווק דיגיטלי:

אוטומציה

כלי אוטומציה שיווקיים כגון Hubspot , Marketo , Eloqua ו- Exponea עוזרים להפוך את משימות השיווק שלך לאוטומטיות, לייעל ולמדוד. הם גם עוזרים בתהליכי שיווק כגון שליחת מיילים אוטומטיים, תזמון פוסטים ברשתות חברתיות ופיתוח דפי נחיתה ייעודיים.

בוטים

בוט אינטרנט או נקרא גם רובוט אינטרנט הוא יישום תוכנה המבצע משימה אוטומטית דרך האינטרנט כגון הגדרת אזעקה, אמירת מזג האוויר או חיפוש מקוון. זה כמו להזמין משהו באמצעות טקסט ולהעביר אותו אליך מבלי שכל דבר ידבר עם אדם. משתמשים בבוטים באינטרנט שבהם נדרשת חיקוי של פעילות אנושית כמו צ'ט בוט . לדוגמא, החלפת שאלות ותשובות פשוטה יכולה להתרחש באופן מקוון ונראה כאילו אתה מתקשר עם אדם אחר אבל זה פשוט בוט שאתה מדבר איתו. קרא מדוע רובוטים דומים לאימייל אך טובים יותר.

הֲמָרָה

המרה היא המקום בו מישהו מקוון מגיב לקריאה שלך לפעולה באתר שלך, בערוצי המדיה החברתית שלך, ביישום שלך או בדפי הנחיתה שלך. מדד זה אינו מצביע בהכרח על מכירות אלא שאנשים עוסקים ומתעניינים בקריאתך לפעולות ובדברך. קרא את חשיבות הגיור.

נתונים

איך אתה מנהל את כל זה? בעולם של ימינו אנו שוחים בנתונים הנעים בין ביקורים באתר לנתוני לקוחות אישיים. הרבה אנשים מדברים על החשיבות של ביג דאטה אבל נתונים קטנים זה פשוט חשוב . בין אם מדובר בנתונים גדולים או קטנים, מה שאתה צריך כמשווק דיגיטלי הוא הנתונים הנכונים .

אימייל

גם עם הצמיחה של שיווק במדיה חברתית ותוכן, דוא"ל הוא עדיין אחת הדרכים היעילות ביותר לשיווק דיגיטלי למאגר הלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים שלך באופן קבוע. דוא"ל צמח לכלי מורכב ומתוחכם שבו 82 אחוז מהצרכנים פותחים מיילים מחברות, על פי ליטמוס.

מַשׁפֵּך

משפך הרכישה מכונה גם משפך לקוחות, משפך השיווק, משפך המכירה או משפך ההמרה. המשפך הוא מודל שיווקי ממוקד לצרכן כדי להמחיש את מסע הלקוח התיאורטי לעבר רכישת מוצר או שירות.

עם שיווק דיגיטלי, השלבים המסורתיים של המשפך השתנו . מה שהיה בעבר מסלול ליניארי תיאורטי ממובילים להמרת לידים אלו ללקוחות, המסלול הוא כיום תהליך רב פנים שיכול להתחיל ולעצור בחלקים שונים של המשפך . המשפך צריך להגיע למצב בו רבים חושבים כעת על המשפך הדיגיטלי ולכמה אנשים, המשפך התפתח למערכת אקולוגית דיגיטלית.

מטרות

על מנת למדוד את ביצועי השיווק הדיגיטלי שלך, עליך להגדיר יעדים. המטרות שלך צריכות להיות חכמות : ספציפיות, מדידות, ניתנות להשגה, ממוקדות תוצאות ותחום זמן. המטרות שלך צריכות לכסות מגוון אמצעים שונים שיעזרו לך להגדיר, לבחון ולנהל את הביצועים שלך בכל פעילויות השיווק הדיגיטלי שלך. היעדים יכולים להיות הגדלת תעבורת החיפוש האורגנית שלך משנה לשנה. או שזה יכול להגדיל את שיעור הקליקים שלך במודעות חברתיות. או שזה יכול לשפר את שיעורי הפתיחה בדוא"ל ב -10% ברבעון זה.

וו

הכל מתחיל עם וו. וו הוא קנטור, מדגם ומתאבן נפשי כדי לתת ללקוחות שלך ולקוחות פוטנציאליים מספיק כדי להשאיר אותם רוצים יותר, כך שהם ינקטו פעולה בקריאה השיווקית הדיגיטלית שלך לפעולות. הקרסים שלך מביאים אנשים לאתר שלך, גורמים להם לקרוא את התוכן שלך, ומעודדים אותם ללחוץ על קריאתך לפעולות. לעצור מידע מסוים זה וו נהדר. פיתוח הוו לא עולה הרבה. כשאנשים לוקחים את הוו, הם נותנים לך אישור לעקוב ולשווק להם יותר. כמה דוגמאות של ווים הם קופונים, תחרויות, הורדות בחינם וייעוצים בחינם.

אינטראקטיבי

תוכן אינטראקטיבי הוא כמו סקר, מחשבון או אינפוגרפיקה אינטראקטיבית המעסיקה את המשתתפים בפעילות כגון מענה על שאלות, בחירות ו / או בחינת תרחישים. בסך הכל, התוכן האינטראקטיבי מספק למשתתפים תשובות שימושיות או תוצאות. תוכן אינטראקטיבי עוזר לשפר את רמת חווית המשתמש באתר שלך. 

מקומות תעסוקה

השיווק עובר שינוי עם המעבר לעבר חברות שהופכות לעסקים דיגיטליים. הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של עבודה , אומרת תעסוקה בתחום השיווק צפוי לעלות 7 אחוזים על ידי ביטחון 2024. איוב הוא חזק כי השיווק הוא חשוב לחברות הכי שורה תחתונה. בעולם של ימינו, אין ברירה אלא להסתבך בשיווק דיגיטלי. למה? זה עוזר לך לצמוח את הקריירה שלך ולהיות מועסקים יותר בעתיד. כדי לקבל עבודה בשיווק דיגיטלי, אנשי מקצוע צריכים להיות זריזים, ללמוד במהירות ולהיות מכוונים לצוות.

מילות מפתח

מחקר מילות מפתח הוא היבט חשוב בכל קמפיין שיווק דיגיטלי או אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). מנועי חיפוש עוזרים למשתמשים למצוא תוכן על בסיס קישורים ומילות מפתח. כדי להקל על איתור התוכן אצל המשתמשים שברצונך למשוך, חשוב להבין לאילו מילות מפתח של SEO אתה רוצה לדרג במנועי החיפוש . כמו כן, וודא שאתה שם את מילות המפתח בכותרת, בכתובת האתר ובכותרות של התוכן שלך. היזהר לא לעשות שימוש יתר במילות מפתח. זה נקרא מילוי מילות מפתח .

דף נחיתה

דף נחיתה הוא כל דף אתר שאתה יוצר שנועד להשיג תנועה ממקורות שונים. דף נחיתה מבקש מהמשתמשים לבצע פעולה כמו להוריד משהו, להירשם למשהו בדוא"ל או להצטרף למשהו.

מדדים

"אתה לא יכול לנהל את מה שאתה לא מודד", אומר פתגם הניהול הישן . בשיווק דיגיטלי חשוב למדוד ולעקוב אחר ביצועי מאמצי השיווק שלך. מדדים אלה יכולים לכלול עלות להוביל לכל ערוץ ושיעורי המרה למכירות או לידים.

פרסום מקומי

פרסום מקומי הוא מונח גג לסימון פרסומות המונחות על ידי תוכן. הם מוצגים באתר לצד תכני עריכה אחרים שאינם בתשלום בצורת מאמר או סרטון. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לפרסום מקומי היא BuzzFeed . אחרים רואים אמצעי פרסום בערוצי המדיה חברתיים כגון פייסבוק ו- Instagram כמו פרסום מקומי.

אופטימיזציה

אופטימיזציה היא תהליך שיפור מאמצי השיווק של החברה שלך. בשיווק דיגיטלי מדובר באופטימיזציה של תוכן, דפי נחיתה, מיילים, יישומים, דפדפני אינטרנט, מכשירים ניידים ומודעות כדי להגדיל את התנועה, הקליקים והמרות. אופטימיזציה נדרשה עבור משווקים דיגיטליים מצליחים

שלם לקליק (PPC)

PPC הוא מודל של שיווק דיגיטלי שבו מפרסמים משלמים תשלום עבור קליק. בכל פעם שלוחצים על מודעה היא מעבירה את המשתמשים לדף הנחיתה הספציפי שלך, תחויב בשיעור ספציפי לקליק. PPC היא דרך לקנות ביקורים באתרי האינטרנט שלך במקום להרוויח אותם באופן אורגני בלחיצות שאינן בתשלום. פרסום במנועי חיפוש או שיווק במנועי חיפוש כגון Google AdWords או מודעות בינג הוא אחת הצורות הפופולריות ביותר של תשלום לקליק.

שאלות

השיווק הדיגיטלי הטוב ביותר הוא המקום בו הנוכחות הדיגיטלית שלך משמשת כדי לענות על שאלות הלקוח שלך או הלקוח הפוטנציאלי. קרא אסטרטגיה שיווקית מהפכנית: ענה על שאלות הלקוחות בהן מרקוס שרידן. כשאתה משתמש בחיפוש באמצעות גוגל או בינג, אתה מחפש תשובות לשאלה ספציפית. על ידי מענה לשאלות כיצד החברה שלך יכולה לעזור לאנשים, מנועי החיפוש יגישו את התוכן שלך לאנשים שמחפשים תשובות לשאלות אלה.

שיווק מחדש

שיווק מחדש או המכונה גם מיקוד חוזר הוא סוג של פרסום דיגיטלי המשתמש בטכנולוגיה מבוססת עוגיות כדי לעקוב באופן אנונימי אחר הקהל שלכם ברחבי הרשת. לאחר מכן העוגיה מסייעת למשווקים דיגיטליים למקד משתמשים באמצעות מודעות בתשלום ברשת החיפוש ובתצוגה בזמן שהם עוברים לאתרים שונים. המאמץ יכול לעזור לך לשמור על ראשך בראש החברה לאחר שעזבת את האתר שלך. רק שני אחוזים מתעבורת האינטרנט עוברים המרה בביקור הראשון ולכן שיווק מחדש הוא כלי שיעזור לחברות להגיע למשתמשים שלא מבצעים המרה מיד .

אִסטרָטֶגִיָה

אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלך היא סדרת פעולות המבוססת על היעדים, היעדים, התקציב ותקופת הזמן הספציפיים שלך. במילים אחרות, אסטרטגיה היא תוכנית פעולה להשגת היעדים הרצויים שלך. אחת המטרות שלך עשויה לייצר 10 אחוז יותר תנועה לאתר שלך השנה בהשוואה לשנה שעברה. קרא את המדריך השלם ליצירת אסטרטגיה שיווקית דיגיטלית שעובדת .

על פי Smart Insights , 46% מהחברות אינן אסטרטגית שיווק דיגיטלית מוגדרת. זה מזעזע מכיוון שאסטרטגיה יעילה של שיווק דיגיטלי תעזור לך לקבל את ההחלטות הנכונות ותוודא שהחברה שלך תצליח בשיווק דיגיטלי.

קְבוּצָה

המבנה האופטימלי של צוות השיווק הדיגיטלי שלך משתנה מחברה לחברה, אך יש כמה פעילויות נפוצות שיש לנהל. זו הסיבה שאתה צריך שתהיה לך צוות מתאים עם מערכות מיומנות נכונות. חשוב להעסיק מומחים בתחומים ספציפיים עם הבנה רחבה בנוף השיווק הדיגיטלי.

חווית משתמש (UX)

UX היא התחושה שמשתמש לוקח איתו או אותה לאחר חוויה בסביבה דיגיטלית. UX הוא אחד הדברים החשובים ביותר לפיתוח וביצוע אסטרטגיה מודרנית לשיווק דיגיטלי. חוויית המשתמש צריכה להיות מותאמת אישית והתאמה אישית. על פי ה- Dynamic Experience , 96 אחוז ממשתמשי הסמארטפונים נתקלו באתרים שלא תוכננו עבור המכשירים הניידים שלהם. אם התוכן אינו מותאם כראוי, 79 אחוז מהמשתמשים יעזבו את הדף בהתאמה ויחפשו אתר אחר שיעזור להם.

חָזוּתִי

תוכן עם תמונות רלוונטיות מקבל 94 אחוז יותר צפיות מתוכן ללא תמונות רלוונטיות, על פי מדדי Kiss . אנשים עוסקים טוב יותר בתוכן חזותי. תוכן חזותי יכול להיות תמונות עצמאיות, קטעי וידאו, אינפוגרפיקה, קובצי GIF מונפשים ותמונות בבלוג או במאמרים. חזותיים הם הליבה לאופן שבו יש להעביר את סיפור המותג שלך.

אתר אינטרנט

על פי סקר הוצאות ה- CMO של גרטנר , 52 אחוז מהמשווקים שנשאלו מצפים להגדיל את ההוצאות באתרים שלהם. אתרי האינטרנט שלך משקפים את המותג שלך ועליהם להציע תוכן באיכות גבוהה ולהיות קלים לניווט. קרא כיצד להפוך את האתר שלך ליעיל יותר . לא כל דפי האתר נוצרים שווים. דף הבית שלך צריך להיות דלת הכניסה לבית שלך. דפי תוכן צריכים לספר את הסיפורים שלך. דפי הנחיתה שלך צריכים להפוך מבקרים ללידים או לגרום להם לעשות יותר באתר שלך. קרא מה ההבדל בין דף בית לדף נחיתה?

כדי לקחת את זה צעד קדימה, ישנם שני סוגים של דפי נחיתה : דפי נחיתה קליקים ודפי נחיתה של לידים. האתר שלך הוא אחד החלקים הקריטיים ביותר במאמצי השיווק הדיגיטלי שלך. למה? כל פעילויות השיווק הדיגיטלי האחרות שלך צריכות להוביל את המשתמשים שלך בסופו של דבר לאתר שלך להמרה.

אקס פקטור

גורם X הוא איכות מיוחדת, במיוחד כזו שחיונית להצלחה וקשה לתאר אותה. למשל, גורם ה- X בשיווק תוכן טוב יותר הוא שיווק זריז . חברות ואנשים צריכים להיות מוכנים לגורמי אקס. הם משפיעים על הצלחת מאמצי השיווק הדיגיטלי שלהם.

תְשׁוּאָה

המילה תשואה, בכל הקשור לשיווק דיגיטלי, היא ויתור או מסירת הכוח לקונים שלך. זו לא המילה תשואה במונחי מימון בה השקעה מניבה תשואה טובה. בעולם של ימינו, יותר מתהליך הקנייה מתבצע באופן מקוון ולכן חשוב לך להצטיין בשיווק דיגיטלי בעולמות B2B וגם B2C.

זיג זג

נקיטת גישה שונה מכל השאר יכולה לעזור לך להתבלט. כפי שאומר בריאן קלארק מ- Copyblogger : "כשאני רואה את כולם עושים משהו, אני יודע שהגיע הזמן לעשות משהו אחר." במילים אחרות, כשכולם מזגזים, הגיע הזמן לזג. האם אתה מטלטל כשמדובר בשיווק דיגיטלי?

עכשיו תורכם, מה הייתם מוסיפים למדריך A-Z זה לשיווק דיגיטלי?

האם מילותיהם אהבתם או לא אהבתם במדריך זה ל- A לשיווק דיגיטלי? אילו מכתבים הייתם מחליפים? אילו מונחים פופולריים של שיווק דיגיטלי הייתם מוסיפים למדריך זה ל- A לשיווק דיגיטלי?

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב