שיווק במדיה חברתית -מחקרי וידאו חדשים מראים מה הצופים מעריכים במהלך המגיפה ומעבר לה

ברגע העולמי חסר התקדים הזה, אנשים פונים לווידיאו דיגיטלי מסיבות יותר מתמיד. זקוק לאימון בבית ? קונצרט מקרוב ואישי ? Sidekick בבית-הספר ? סרטון דיגיטלי סיקר.

במשך שנים המגוון והנגישות של וידאו דיגיטלי משכו את הקהל מהטלוויזיה המסורתית ולעבר פלטפורמות סטרימינג. ולמרות שעליית הסטרימינג תמיד הייתה צפויה, נראה שהיא מאיצה .

כאשר אנשים שמעוניינים מאוד להבין מדוע ואיך אנשים פונים לווידאו מקוון, אנחנו כבר מזמן סקרנים לגבי המעבר לסטרימינג. למעשה, בסוף השנה שעברה, יצאנו לבחון מקרוב את האופן שבו אנשים משתמשים בווידיאו מקוון ולחקור את האסוציאציות הרגשיות שיש להם לפלטפורמות וידאו שונות, כולל פלטפורמות סטרימינג כמו Hulu, פלטפורמות מדיה חברתית כמו Facebook וטלוויזיה ליניארית. בשותפות עם סוכנות התקשורת OMG, סקרנו 2,000 אנשים בארה"ב, ערכנו 75 אתנוגרפיות דיגיטליות ארוכות של שבוע, ואירחנו 15 מפגשים בבית בהם צפינו בהתנהגויות של אנשים לאורך כל היום.

ואז היכה המגיפה. ובהתחשב באופיו שמשנה את חייו – וההשפעה הבלתי נמנעת על התנהגות הצפייה בווידיאו של אנשים – הרחבנו את המחקר שלנו. במהלך חודש מאי ראיינו עוד 2,000 איש.

התהליך והניתוח הארוך של החודש שלנו שופכים אור על הדרכים המשמעותיות שבהן הסרטון ממלא תפקיד בחייהם של אנשים. אלה שלושת הנושאים המובהקים שעלו.

בתקופות של חוסר וודאות, וידאו דיגיטלי יכול להיות מקור של חיוביות

השנה הייתה מאתגרת בכל כך הרבה חזיתות. רוב גדול של הצופים דיווחו כי הם מרגישים חרדה,  זה לא מפתיע. הם גם אמרו שמצאו שמחה והקלה באמצעות וידיאו: 79% אמרו כי פלטפורמות סטרימינג משמחות אותם. 2 כפי שאמר לנו אחד המרואיינים, "אם יהיה לי יום רע, פשוט אעלה סרטון יוטיוב ואז אני מת מצחוק וזה גורם לי להרגיש הרבה יותר טוב."

טריז תרשים עוגה אדום המייצג 79% מכוסה על רישום קו של פנים מחייכות.  הטקסט נכתב: 79% אמרו כי פלטפורמות סטרימינג משמחות אותם.
חשוב עם גוגל

מקור: גוגל / טוק שופ, ארה"ב, מדוע הועלה סרטון על מחקר COVID-19, n = משתמשי וידיאו אוכלוסייה כלל A18-64 2003, מאי 2020.

תפקיד הסרטון כנוגד חיובי קיבל צורות רבות בחודשים האחרונים. צופים נוסטלגיים פונים ל- HBO מקס כדי לבלות עם "חברים", בעוד שאופים שאפתנים מתמכרים לטנור המרגיע של "The Great British Bake Off" של נטפליקס.

בערוץ YouTube, ערוצים כמו חדשות טובות או סרטונים כמו " מחלקה יקרה לשנת 2020 " מעוררים אנשים ומעודדים אותם. כפי שהסביר אחד המשיבים, "יש ביקורות, קליפים, אתה יכול ללמוד דברים ותוכל לקבל השראה. אם אתה עובר משהו – איך להתגבר על דיכאון – אנשים אחרים יתייחסו אליך. זה הכל. ”

וידאו דיגיטלי יכול למלא פערים בהבנה ובחינוך

אמנם וידיאו היה כלי חינוכי רב עוצמה במשך שנים, אך שנת 2020 הייתה זמן ייחודי ללימוד מקוון . בשלב זה, מי מאיתנו לא הסתמך על פרויקט מדעי ידידותי לבית הספר , תספורת DIY או הדרכה לבישול ? כפי שהסביר אחד המשיבים, "סרטוני הדרכה נותנים לי אנרגיה. המגוון הרחב של האפשרויות שיוטיוב מציע הופך אותו לסוג של צדדי. אני לא מרחיק לכת בלעדיה. ”

נכון לעכשיו, בתקופה בה 65% מהאנשים אומרים שהם לוקחים רגע כדי להעריך מחדש את חייהם ואת יעדיהם, 3 סרטונים מקוונים הם משאב שימושי במיוחד. יותר ממחצית הנשאלים שלנו – 58% – דיווחו כי הם משתמשים בווידאו דיגיטלי כדי ללמוד מיומנויות חדשות. 4במילים של אחד המשיבים, "וידאו יכול להראות את כל הצדדים השונים של הבעיה, ולא רק אחד."

ההיקף של מה שאנשים מעוניינים ללמוד עליו הוא עצום. הם פונים לווידיאו כדי להבין הכל, החל מהתפשטות חיידקים וכלה בהיסטוריה של עוול גזעני . מכיוון שהמדיום הוא חזותי עם יכולת להיות שקוע, ניתן לספר סיפורים עם ההקשר, הניואנסים והטיפול שהם ראויים לו.

למשל ב"מוצא הגזע בארה"ב ", היוצר דמיין מקורות ראשוניים כדי לשתף ניתוח מעמיק שאולי אמריקאים רבים מעולם לא הגיעו לכיתה מסורתית. סרטו הקצר של הניו יורק טיימס, " שיחה על התבגרות שחור ", אפשר לצופים לשמוע את חוויית הצעירים השחורים באופן ישיר, באופן משכנע ורגשי יותר מקריאת מילים על דף. במילים של אחד המשיבים, "וידאו יכול להראות את כל הצדדים השונים של הבעיה, ולא רק אחד."

תוכן טרי עוזר לנו להרגיש מעורבים בעולם המשתנה כל הזמן

אנו יודעים כי האמריקאים צופים בווידיאו יותר מתמיד מאז פרוץ המגיפה . שמונים וחמישה אחוזים מהצופים טוענים שהם צופים יותר ביוטיוב באופן ספציפי (לעומת 30% בפלטפורמות וידאו אחרות), והסיבה מספר 2 שצוינה בשימוש מוגבר בווידיאו בסך הכל הייתה "תוכן טרי, חדש או ייחודי". 5

כאשר נראה שהמציאות הגלובלית והאינדיבידואלית שלנו משתנה כל הזמן, אנשים רוצים סרטון שמשקף את המתרחש בעולם כיום, כרגע. הנתונים הפנימיים שלנו בחודש מרץ הראו כי מעל 60% מהצופים המחוברים ליוטיוב על גבי מסכי הטלוויזיה צפו בסרטון שפורסם בשבעת הימים האחרונים. 6

טרנדים מובילים בשימוש מוגבר בווידיאו בכל שירותי הזרמת

תרשים עמודות המציין כיצד הצופים משתמשים בשירותי סטרימינג.  חדש / טרי: 33% ללמד מיומנויות חדשות, 31% לתוכן טרי וייחודי;  תדלוק: 30% כדי להמשיך אותי, 29% להטעין, 25% כדי להרגיש חיובי;  מידע: 25% לביקורות / הדגמות, 22% מידע על המותג

חשוב עם גוגל

מקור: גוגל / טוק שופ, ארה"ב, מדוע הועלה סרטון על מחקר COVID-19, n = משתמשי וידיאו אוכלוסייה כלל A18-64 2003, מאי 2020.

המחקר שלנו הבהיר כי ב"נורמה חדשה "המסומנת באי וודאות בלתי מוגבלת, סרטון מקוון הוא אמצעי רב עוצמה לחיוב, לבחון רעיונות חדשים ולנושאים קשים ופשוט לעסוק בדברים שמרגישים בזמן. פלטפורמה כמו יוטיוב, המציעה מגוון יוצרים ומגוון רחב של תוכן, מאפשרת חדשנות והתאמה מתמדת לצרכי הצופים – יהיו אשר יהיו היום ויהיו מחר.

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב