קידום ביוטיוב – קידום סרטונים ביוטיוב – קידום סרטון תדמית לעסק לדף הראשון בגוגל

שיווק במדיה חברתית

קידום ביוטיוב – קידום סרטונים ביוטיוב – קידום סרטון תדמית לעסק לדף הראשון בגוגל

בואו נדבר על יוטיוב. רוב הסיכויים שכולנו בילינו אחר צהריים מבוזבז בצפייה בסרטון חתול טיפשי אחד אחרי השני.

YouTube תמיד היווה מקור לתוכן משעשע, אך הוא גם תובע את תביעתו ככלי חיוני למשווקים. למעשה, כמעט מחצית מכלל המשווקים (48%) מתכננים להוסיף את YouTube לאסטרטגיה השיווקית שלהם במהלך 12 החודשים הבאים … על פי הדיווח של מדינת הכניסה .

אולי אתה חושב: "זה נהדר, אבל הקהל שלי לא נמצא ביוטיוב." ובכן, תחשוב שוב.

שליש מהזמן הכולל באינטרנט מושקע בצפייה בסרטונים, וליוטיוב יש יותר ממיליארד משתמשים פעילים . הפלטפורמה כל כך רחבה עד שניתן לגשת אליה ב 76 שפות שונות, המהוות 95% מאוכלוסיית העולם .

עדיין לא משוכנע?

 • 300שעות של סרטון מועלות בכל דקה.
 • יוטיוב מגיע ליותר18-49בני שנה מכל רשת שידור או כבלים בנייד.
 • 59%של המנהלים מעדיפים לצפות בווידיאו על פני קריאת טקסט.

לא רק הקהל שלכם נמצא ב- YouTube, אלא כמנוע החיפוש השני בגודלו באינטרנט , YouTube יכול לעזור בשיפור ה- SEO שלכם ובנוכחות המותג הכללית שלכם. YouTube מאפשר למשווקים להציג תוכן ייחודי שקל לצופים לצרוך ולשתף.

שיווק ביוטיוב יכול להיות כלי מאיים עבור מותגים. לכן יצרנו את המדריך השלם הזה עבור מקצוענים ויוצרים חדשים ביוטיוב. להלן נעבור על כל שלב של שיווק ביוטיוב – מאיך ליצור ערוץ יוטיוב ולבצע אופטימיזציה של קטעי וידאו לקידום אתרים ועד איך להפעיל קמפיין פרסום ביוטיוב ולפרש ניתוח וידאו.

 1. יצירה ומיתוג של ערוץ יוטיוב
 2. מיטוב הסרטונים שלך לקידום אתרים
 3. יצירת סרטונים ל- YouTube
 4. בניית אסטרטגיה שיווקית של YouTube
 5. הבנת YouTube Analytics
 6. הפעלת קמפיין פרסום ביוטיוב

כיצד ליצור ערוץ יוטיוב

אז החלטתם ליצור ערוץ יוטיוב . גדול! אנחנו לא יכולים לחכות לראות את התוכן המדהים שאתה מקדם. לפני שנצלול פנימה, חשוב לציין כי תחזוקת ערוץ YouTube דורשת זמן רב ותכנון. האם אתה מוכן לזה?

בניגוד לפלטפורמות אחרות של רשתות חברתיות, YouTube מארח בלעדי תוכן וידאו. אם אתה יוצר ערוץ YouTube שיעלה רק סרטון אחד ואין בכוונתך לתחזק את הפלטפורמה, כדאי לך לשקול מחדש.

יהיה עליך להקדיש זמן רב לתכנון, צילום, עריכה, שיווק וניתוח התוכן שלך באופן עקבי. יהיה עליך גם להגדיר את יעדי המותג שלך ולתכנן כיצד וידאו יכול לעזור לך להשיג אותם באופן ספציפי. אם תוכל להקדיש זמן ואנרגיה מתאימים לפלטפורמה, תוכל ליצור תוכן מרתק וניתן לשיתוף עבור הקהל הגדל שלך.

יצירת חשבון גוגל

לפני שתתחיל לצלם תוכן וידאו, יהיה עליך להגדיר את ערוץ YouTube שלך. זה יכול להיות קצת מסובך. כפי שאתה בוודאי יודע, YouTube נמצא בבעלות גוגל. כתוצאה מכך, כאשר אתה נרשם לחשבון Gmail, אתה מקבל גישה אוטומטית לחשבון YouTube, לחשבון Google+ ועוד.

תלוי בעסק שלך, ייתכן שלא תרצה לקשור את הדוא"ל שלך לערוץ היוטיוב של העסק שלך – במיוחד אם אתה צריך לשתף גישה לחשבון עם חברי הצוות או עם שותף לסוכנות. אנו מציעים ליצור חשבון דוא"ל משותף שיכול לשמש מספר אנשים.

כדי להתחיל, בקר בגוגל ולחץ על "היכנס" בפינה השמאלית העליונה. 

כיצד ליצור ערוץ

לחץ על "צור חשבון" בתחתית הדף.
כיצד ליצור ערוץ

תראה אפשרות שצצה ליצור לעצמך חשבון או לנהל את העסק שלך. מכיוון שחשבון YouTube שלך ​​מיועד לעסק שלך, בחר באפשרות "כדי לנהל את העסק שלי".

כיצד ליצור ערוץ יוטיוב לניהול העסק שלי

כדי ליצור באופן רשמי את חשבון Google שלך, הזן את שמך ואת הדוא"ל והסיסמה הרצויים לפני לחיצה על "הבא". לאחר מכן, הזן דוא"ל שחזור ואת יום ההולדת, המגדר ומספר הטלפון שלך. הערה : גוגל דורשת מכל המשתמשים להיות בני 13 לפחות.
כיצד ליצור חשבון ערוץ

לבסוף, הסכים למדיניות הפרטיות ולתנאי השירות של גוגל ואמת את חשבונך באמצעות קוד שנשלח באמצעות טקסט או שיחת טלפון. מזל טוב! עכשיו אתה הבעלים הגאה של חשבון Google.

יצירת חשבון מותג של YouTube

עכשיו שיש לך חשבון Google, אתה כמעט מוכן לפרסם תוכן וידאו מדהים.

אבל, עדיין לא סיימנו לגמרי – כעת עליך להגדיר חשבון מותג של YouTube. חשבון מותג מאפשר למשתמשים לנהל הרשאות עריכה וליצור נוכחות מקוונת יותר.

כדי להתחיל, בקר ב- YouTube . בפינה השמאלית העליונה, שים לב שכנראה כבר התחברת לחשבון Google החדש שלך. (אם אינך, לחץ על "היכנס" והזן את שם המשתמש והסיסמה החדשים שלך בחשבון Google). 

כיצד ליצור ערוץ

לאחר הכניסה, הקש על מודול החשבון שלך ולחץ על "הערוץ שלי" בתפריט הנפתח.

כיצד ליצור חשבון ערוץ

 תראה אפשרות ליצור ערוץ מיד. האם לא מזין את שמך ולחץ על "צור ערוץ". במקום זאת, לחץ על "השתמש בשם עסק או שם אחר" בתחתית. 

כיצד ליצור שם ערוץ

 כעת עליך להתבקש ליצור חשבון מותג. הזן את שם חשבון המותג שלך ולחץ על "צור". הערה : תמיד תוכל לעדכן או לשנות את שם הערוץ שלך מהגדרות חשבונך, אז אל תדאג אם אינך בטוח ב 100% לגבי התווית שבחרת. 

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

התאמה אישית של חשבון המותג שלך ב- YouTube

עכשיו, בואו להתאים אישית את חשבון המותג שלכם. לחץ על "התאם אישית ערוץ" כדי להתחיל.

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

התחל על ידי הוספת סמל ערוץ ותמונות ערוץ . אלה יהיו החלקים הראשונים בחשבון YouTube שלך ​​שמשתמשים רואים בעת ביקורם, לכן הקפד להשתמש בתמונות שניתן לזהות בקלות ועולות בקנה אחד עם המיתוג הכללי שלך.

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

כדי להוסיף סמל ערוץ, לחץ על תמונת הפרופיל הכחולה המוגדרת כברירת מחדל בפינה השמאלית העליונה של הערוץ שלך כדי להעלות תמונה. הערה : עשויות לחלוף מספר דקות עד שסמל הערוץ שלך יופיע לאחר ההעלאה.

לאחר מכן, העלה את אומנות הערוץ שלך. לחץ על הכפתור הכחול "הוסף אומנות ערוץ" במרכז הערוץ שלך. עיין בתבניות עיצוב הערוץ של YouTube לקבלת הנחיות עיצוב ספציפיות.

לאחר העלאת סמל הערוץ והעיצוב שלך, להוסיף תיאור ערוץ , A הדוא"ל של חברה , וכן קישורים לאתר החברה ופלטפורמות חברתיות אחרות תחת הלשונית "אודות".

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

עם השלמת הפרופיל הבסיסי, הגיע הזמן להוסיף כמה נגיעות אחרונות! לפני שנמשיך, חשוב להסביר דבר אחד – תוכל להתאים אישית את המראה של ערוץ YouTube שלך ​​למנויים ולמבקרים שאינם מנויים. המשמעות היא שצופים שאינם מנויים יראו תוכן אחר בהשוואה לצופים ייעודיים ומנויים. די מגניב, נכון?

אחת הדרכים העיקריות בהן תוכלו לנצל את התכונה הזו היא על ידי יצירת טריילר לערוץ YouTube . הטריילר של ערוץ הוא גרסת הווידאו של התיאור שלך ומוצג לכול צופים שאיננו רשום. 

כיצד ליצור ערוץ

מוכנים להתחיל? ראשית, ודא שהתאמה האישית של הערוץ מופעלת. לשם כך לחץ על סמל גלגל השיניים לצד כפתור "הירשם כמנוי" בפינה הימנית העליונה של הערוץ שלך.

לאחר מכן, ודא שהאפשרות "התאמה אישית של פריסת הערוץ שלך" מופעלת ולחץ על "שמור".

כיצד ליצור נושא לערוץ

עכשיו שהגדרת את הערוץ שלך להתאמה אישית, העלה את הטריילר שלך. לחץ על לחצן העלאת החץ בפינה השמאלית העליונה ובחר את קובץ הווידאו שלך. זכור להוסיף מילות מפתח לשם ותיאור הטריילר שלך.

כיצד ליצור נושא לערוץ

לאחר העלאת הסרטון, לחץ על הכרטיסייה "למבקרים חדשים" בדף הבית של הערוץ שלך. לאחר מכן לחץ על "טריילר ערוץ".

כיצד ליצור נושא לערוץ

לבסוף, בחר את הטריילר שהועלה, או הזן כתובת אתר לסרטון שתרצה להציג ולחץ על "שמור".

כיצד ליצור נושא לערוץ

הגדרת הרשאות לחשבון המותג שלך ב- YouTube

לפני שתתחיל ליישם את תוכנית השיווק שלך ב- YouTube, עליך להחליט מי בצוות שלך יזדקק לגישה לחשבון. הענקת גישה לחברי הצוות תאפשר להם לעזור בניהול הערוץ דרך חשבונות Google משלהם.

כאשר אתה מעניק גישה לחשבון Google, ישנן שלוש אפשרויות לתפקידים:

 • בעלים : לבעלים יש כוח עריכה מלא בכל נכסי החברה של Google. הם יכולים להוסיף או להסיר מנהלים, לערוך מידע עסקי, להגיב לביקורות ועוד.
 • מנהל : למנהלים יש כוחות עריכה זהים לבעלים, אלא שהם אינם יכולים להוסיף או להסיר תפקידי עמודים או להסיר רישומים. כל מי שעורך ערוץ YouTube חייב להיות מנהל או בעלים.
 • מנהל תקשורת : מנהלי תקשורת יכולים להגיב לביקורות ולעשות מספר פעולות אחרות אך הם אינם יכולים להשתמש במנהל הווידיאו של יוטיוב, להעלות תכנים או להציג ניתוחים.

כדי להוסיף אנשים לחשבון שלך, הקש על סמל חשבון Google שלך ​​בפינה השמאלית העליונה כדי לפתוח את התפריט הנפתח וללכת ל"הגדרות ".

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

לחץ על "הוסף או הסר מנהלים".

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

לחץ על "נהל הרשאות".

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

לאחר מכן בחר בסמל האנשים בפינה השמאלית העליונה כדי להזמין משתמשים חדשים. כדי להעניק אישור לאדם, הזן את כתובת ה- Gmail שלו וציין את תפקידו.

כיצד ליצור חשבון מותג ערוץ

כיצד ליצור ערוץ YouTube שני

מעוניין ליצור ערוץ אחר מאותו חשבון Google? חדשות טובות: YouTube מאפשר לך לעשות זאת. אולי אתה רוצה ערוץ נפרד לסרטונים אישיים, או שאתה רוצה להקים מותג שני תחת אותה ישות עסקית. כך או כך, התהליך קל. כך:

 1. עבור לחשבון YouTube Studio שלך ופתח את Creator Studio Classic.
 2. לחץ על סמל החשבון שלך בפינה השמאלית העליונה והקש על סמל גלגל השיניים לצד "סטודיו ליוצרים".
 3. תחת "החשבון שלך" לחץ על "ראה את כל הערוצים שלי או צור ערוץ חדש".
 4. לחץ על "+ צור ערוץ חדש".
 5. צור והתאם אישית את חשבון המותג החדש שלך (בהתאם להוראות שלנו לעיל) .

הנחיות המותג של YouTube

ערוץ YouTube שלך ​​הוא הרחבה של המותג שלך, ויש להתייחס אליו ככזה. כשאתה יוצר את הערוץ שלך ומתאים אותו אישית, פעל לפי הנחיות המותג האלו של YouTube כדי שתוכל לקבוע כראוי את זהות הערוץ שלך ולהתחיל למשוך מנויים.

 • שם הערוץ : שם הערוץ שלך משויך לכל סרטון שאתה מפרסם. ודא שהוא נכון ועולה בקנה אחד עם אתרי המדיה החברתית האחרים שלך והמיתוג הכללי שלך.
 • סמל ערוץ : גוגל ממליצה להעלות תמונה מרובעת או עגולה בגודל 800 x 800 פיקסלים. סמל הערוץ שלך דומה לתמונת פרופיל בפייסבוק. תמונה זו תשמש בכל נכסי Google שלך, כגון Gmail ו- Google+. שקול להשתמש בלוגו החברה או, אם אתה איש ציבור, צילום ראש מקצועי.
 • אומנות הערוץ : העלו תמונה בגודל 2560 x 1440 פיקסלים שתגודל היטב על שולחן העבודה, הטאבלט, הנייד והטלוויזיה. אתה אף פעם לא יודע איפה הקהל שלך יצפה בסרטונים שלך.
 • תיאור הערוץ : התיאור שלך אמור לספק מידע נוסף על החברה שלך ולהסביר איזה סוג של תוכן וידאו אתה מתכנן לשתף. מנועי חיפוש בוחנים את התיאור שלך כאשר הם קובעים כיצד לדרג את הפרופיל שלך, לכן שלב סקירה כללית מילות מפתח רלוונטיות. נדבר יותר על איך לייעל את תיאורי הווידאו הספציפיים בהמשך.
 • טריילר ערוץ : הטריילר שלכם צריך להיות קצר ומתוק (סביב 30 עד 60 שניות). התמקד בהצגת המבקרים על מה הערוץ שלך ומה הם יכולים לצפות לראות בסרטונים שלך. אל תשכח לעודד אותם להירשם. הטריילר שלך לא יופרע על ידי מודעות, מה שישאיר את המשתמש מרוכז מדוע עליו לצפות בסרטונים נוספים מהמותג שלך.
 • כתובת אתר של ערוץ : הערוץ שלך עשוי להיות כשיר לכתובת אתר מותאמת אישית אם יש לך מעל 100 מנויים, סמל ערוץ, ציור הערוץ והוא בן יותר מ -30 יום. למידע נוסף על כתובות אתרים מותאמות אישית של YouTube כאן .
 • קישורי ערוץ : קישור לכל שאר חשבונות המדיה החברתית ואתרים רלוונטיים מהקטע "אודות" בערוץ שלך. הקל על מנויים להתחבר אליך למקום אחר.

ערכת אסטרטגיה למדיה חברתיתתראה עכשיו

כיצד לבצע אופטימיזציה לסרטוני YouTube שלך ​​לצורך קידום אתרים

כעת, כאשר ערוץ YouTube שלך ​​פועל, בואו נדבר על אופטימיזציה לחיפוש.

זוכר איך הזכרנו שיוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו? אמנם יצירת תוכן מרתק היא חובה, אך זה לא הגורם היחיד להצלחה. יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לייעל את הסרטונים שלך לדירוג גבוה גם ב- YouTube וגם בתוצאות החיפוש של Google.

הצעד הראשון להפוך למקצוען שיווקי ביוטיוב הוא יצירת מטא-נתונים של הסרטון שלך ואופטימיזציה שלהם. במילים פשוטות, מטא-נתונים מעניקים לצופים מידע על הסרטון שלכם, הכולל את כותרת הסרטון, התיאור, התגים, הקטגוריה, התמונה הממוזערת, הכתוביות והכיתוב.

מתן המידע הנכון במטא-נתונים של הסרטון מבטיח שהוא יוסף כראוי על ידי YouTube ויופיע כשאנשים מחפשים סרטונים כמו שלך. היו תמציתיים ופשוטים בעת מילוי המטא-נתונים שלכם – ניתן היה להסיר את התוכן שלכם אם תנסו לקדם אותו באמצעות מילות מפתח לא קשורות. עיין בסרטון למטה למידע נוסף על אופטימיזציה של הסרטון שלך לחיפוש.

כותרת

בדיוק כמו בקידום אתרים באתר, חשוב למטב את הכותרת והתיאור של הסרטון . כותרות הן מה שאנשים קוראים לראשונה בעת גלילה בין רשימת סרטונים, לכן וודאו כי שלכם ברור ומשכנע – הוא אמור לגרום למחפשים לסקרן את התוכן שלכם או להבהיר שהסרטון שלכם יעזור להם לפתור בעיה.

עשה מחקר מילות מפתח כדי להבין טוב יותר מה הצופים מחפשים. כלול את המידע ואת מילות המפתח החשובות ביותר בתחילת הכותרת שלך. לבסוף, שמור על כותרות בסביבות 60 תווים בכדי למנוע ניתוק הטקסט בדפי התוצאות.

תיאור

YouTube יציג רק את השניים-שלוש השורות הראשונות (כמאה תווים) בתיאור הסרטון שלך. כדי לקרוא מעבר לכך, הצופים יצטרכו ללחוץ על "הצג עוד" כדי לראות את השאר. מסיבה זו, כלול תמיד קישורים חשובים או קריאות קריאה בתחילת התיאור שלך וכתוב את העותק כך שיניע תצוגות ומעורבות.

מתחת לזה, כלול את תמליל הווידיאו . תמלילי וידאו יכולים לשפר מאוד את ה- SEO שלך מכיוון שהסרטון שלך בדרך כלל מלא במילות מפתח. הוסף תיאור ערוץ ברירת מחדל הכולל קישורים לערוצים החברתיים שלך, נקודות זיכוי לווידאו ותווי הזמן הספציפיים לווידאו. אתה יכול גם לכלול # hashtag בכותרות הווידאו ובתיאורים שלך – רק הקפד להשתמש בהם במשורה. 

תגים

לאחר מכן, הדגיש את מילות המפתח העיקריות שלך בתגיות שלך. תגים משייכים את הסרטון שלך לסרטונים דומים, שמרחיבים את טווח ההגעה שלו. כשאתם מתייגים סרטונים, תייגו תחילה את מילות המפתח החשובות ביותר שלכם ונסו לכלול שילוב טוב של מילות מפתח נפוצות יותר ומילות מפתח עם זנב ארוך. 

קטגוריה

לאחר העלאת סרטון, YouTube יאפשר לך לבחור קטגוריית וידאו בקטע "הגדרות מתקדמות". קטגוריות וידאו מקבצות את הסרטון שלך עם תוכן קשור בפלטפורמה.

YouTube מאפשר לך למיין את הסרטון שלך באחת מהקטגוריות הבאות: סרטים ואנימציה, מכוניות ורכבים, מוסיקה, חיות מחמד ובעלי חיים, ספורט, נסיעות ואירועים, משחקים, אנשים ובלוגים, קומדיה, בידור, חדשות ופוליטיקה, כיצד- ל & סגנון, השכלה, מדע וטכנולוגיה, ועמותות ופעילות.

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

תמונה ממוזערת

תמונות ממוזערות של וידאו הן התמונות העיקריות שהצופים רואים בעת גלילה ברשימת תוצאות הווידאו, ושלכן יכולה להיות השפעה גדולה על כמות הקליקים והצפיות שהסרטון שלך מקבל. YouTube ייצור אוטומטית כמה אפשרויות ממוזערות לסרטון שלך, אך אנו ממליצים בחום להעלות תמונה ממוזערת מותאמת אישית.

ביוטיוב מדווחים כי "90% מהסרטונים שמניבים את הביצועים הטובים ביותר ב- YouTube כוללים תמונות ממוזערות מותאמות אישית". בעת הצילומים, חשוב על צילומים באיכות גבוהה המייצגים במדויק את הסרטון שלך. YouTube ממליץ להשתמש בתמונה בגודל 1280 x 720 פיקסלים כדי להבטיח שהתמונות הממוזערות שלך ייראו נהדר בכל גדלי המסך. 

הערה : עליך לאמת את חשבון YouTube שלך ​​כדי להעלות תמונה ממוזערת מותאמת אישית. תוכל לעשות זאת על ידי ביקור ב- youtube.com/verify והזנת קוד האימות ש- YouTube שולח לך.

קבצי SRT (כתוביות)

לא רק כתוביות וכתוביות עוזרות לצופים, אלא גם עוזרות לייעל את הסרטון שלך לחיפוש על ידי מתן הזדמנות נוספת להדגיש מילות מפתח חשובות. ניתן להוסיף כתוביות על ידי העלאת תמליל טקסט נתמך או קובץ כתוביות מתוזמן. אתה יכול גם לספק תמלול מלא של הסרטון ולזמן את הכתוביות באופן אוטומטי ב- YouTube, להקליד את הכתוביות או התרגום בזמן שאתה צופה בסרטון, או לשכור איש מקצוע לתרגם או לתמלל את הסרטון שלך.

להוספת כתוביות, עבור לערוץ שלך ולחץ על "YouTube Studio", המחליף של YouTube ל- Video Manager.

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

לאחר שנכנסים לאולפן YouTube שלכם, לחצו על "סרטונים" בתפריט הימני. מצא את הסרטון שאליו ברצונך להוסיף כתוביות או כתוביות ולחץ על הכותרת כדי לפתוח את הגדרות הווידיאו.

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

פתח את הכרטיסייה "מתקדם" ובחר את שפת הווידיאו. ברגע שתבחר שפה, האפשרות "העלה כתוביות / CC" צריכה להיות זמינה. הקש על אפשרות זו ובחר להעלות את הכתוביות או הכיתוביות עם או בלי תזמון.

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

כרטיסים ומסכי סיום (הערות)

במקום הערות (שקיעו את עצמן בשמש במאי 2017), YouTube מעודד את המשתמשים לשלב כרטיסים ומסכי סיום בסרטונים שלהם לצופים בסקר, לקשר לאתרים חיצוניים או להפנות אנשים לסרטונים אחרים.

למרבה המזל קלפים ומסכי קצה קלים להוסיף כמו הערות . הכרטיסים הם התראות מלבניות קטנות המופיעות בפינה הימנית העליונה של המסכים השולחניים והניידים. אתה יכול לכלול עד חמישה כרטיסים לכל סרטון, אך אם אתה כולל מספר כרטיסים, הקפד לפנות אותם באופן שווה כדי לתת לצופים זמן לבצע את הפעולה הרצויה.

כרטיסים עדיין לא זמינים ב- YouTube Studio. כדי להוסיף כרטיסים, לחץ על "יוצר סטודיו קלאסי" בתפריט הימני כדי לבצע את השלבים הבאים.

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

ברגע שאתה באולפן היוצרים, לחץ על חץ העריכה הנפתח לצד הסרטון ובחר "כרטיסים".

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

לאחר מכן, לחץ על "הוסף כרטיס" ובחר ליצור סרטון וידאו או פלייליסט, ערוץ, סקר או כרטיס קישור. (להלן כרטיס מסך עם קישור מוצע לסרטון אחר בערוץ.)

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

לאחר שיצרת את הכרטיס שלך, גרור אותו למקום בסרטון שאתה רוצה שיופיע. השינויים שלך יישמרו אוטומטית.

מסכי קצה מאפשרים לכם להאריך את הסרטון שלכם למשך 5-20 שניות כדי להפנות את הצופים לסרטונים או לערוצים אחרים ביוטיוב, לעודד את הצופים להירשם לערוץ שלכם או לקדם קישורים חיצוניים, כמו כאלה שמכוונים לאתר שלכם. מסכי קצה מעודדים משתמשים להמשיך לעסוק במותג או בתוכן שלכם.

כדי להוסיף מסך קצה, עבור אל מנהל הווידיאו שלך, לחץ על חץ העריכה הנפתח ובחר "מסך סיום".

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

לאחר מכן בחר אילו אלמנטים תרצה להוסיף למסך הסיום שלך. באפשרותך להוסיף אלמנטים על ידי ייבוא ​​מסך קצה בו השתמשת בסרטון אחר, באמצעות תבנית או יצירת אלמנטים באופן ידני.

בצע אופטימיזציה של ערוץ YouTube שלך ​​לקידום אתרים

הערה : YouTube מחייב את המשתמשים לקדם סרטון YouTube אחר או פלייליסט בחלק ממסך הסיום.

פלייליסטים

האם אתה יוצר סרטונים סביב כמה נושאים ספציפיים? פלייליסטים עשויים להיות הכלי המושלם עבורך! פלייליסטים מאפשרים לך לאצור אוסף של סרטונים הן מהערוץ שלך והן מערוצים אחרים. לא רק שפלייליסטים עוזרים לארגן את הערוץ שלך ולעודד את הצופים להמשיך לצפות בתכנים דומים, אלא שהם גם מופיעים בנפרד בתוצאות החיפוש. יצירת פלייליסטים מספקת לך תוכן שניתן לגלות יותר.

כדי ליצור פלייליסט חדש, עבור לסרטון שתרצה להוסיף ולחץ על "+ הוסף ל" מתחת לסרטון. לאחר מכן בחר "צור רשימת השמעה חדשה". הקלד את שם רשימת ההשמעה שברצונך להציג ולחץ על "צור".

רשימת השמעה של

כיצד ליצור סרטונים ליוטיוב

עכשיו, כשהערוץ שלך ב- YouTube מוגדר, הגיע הזמן להתחיל לאכלס אותו בתוכן. כאן מתחיל הכיף!

בחלק זה נדבר על כמה סוגים שונים של סרטונים שתוכל ליצור וכיצד לצלם ולערוך אותם. המום? מרגיש חסר השראה? בדוק את רשימת פרסום הווידאו והקמפיין השיווקי המעולה שלנו לקבלת רעיונות יצירתיים שיעניקו לך השראה לפרויקט הבא שלך.

8 סוגים של סרטוני YouTube ליצירה

לפני שתתחיל לצלם, החלט איזה סוג וידאו יעזור לך להשיג את מטרתך. במאמר שפורסם לאחרונה ב- Huffington Post , חברות שרואות את ההצלחה הגדולה ביותר ב- YouTube דירגו סוגים שונים של סרטונים לפי חשיבותם ויעילותם. להלן, אנו מכסים את הסרטונים האלה כפי שדורגו במאמר.

לפני שאתה סיעור מוחות לסרטונים שלך, לצלם ולערוך אותם, שקול רשימה זו של סוגי הווידיאו.

1. המלצות על לקוחות

המלצות לקוחות הן ראיונות קצרים עם לקוחות מרוצים. המלצות על לקוחות יכולות לסייע בבניית אמינות החברה והמוצרים.

2. סרטוני הדגמת מוצרים לפי דרישה

סרטוני הדגמה הם קטעי תוכן קצרים המציגים את היתרונות והשימוש הנכון במוצר.

3. סרטוני הסבר והדרכה

סרטוני הסבר הם סרטונים מעמיקים המסבירים כיצד להשתמש במוצר או בחלקים שונים של מוצר או שירות. ניתן להשתמש בהדרכות כדי לענות על שאלות תמיכת לקוחות או להסביר תכונת מוצר חדשה. https://www.youtube.com/embed/nhx1nx5alnI 

4. ראיונות של מנהיג מחשבה

ראיונות עם מומחים או מנהיגי מחשבה יכולים לסייע בהגברת האמינות של החברה שלך בענף.

5. סקירות פרויקט ומחקרי מקרה

סקירות פרויקט או מחקרי מקרה מסכמים קמפיין או פרויקט מוצלח ולעתים קרובות כוללים נתונים סטטיסטיים ותוצאות.

6. יוטיוב לייב

YouTube Live מאפשר למשתמשים לשדר תוכן חי לצופים. וידאו חי מאפשר לך לשתף רגעים לא מסוננים בקלות ומאפשר לקהל שלך להשתתף עם תגובות ותגובות בזמן אמת. סרטונים חיים ב- YouTube מוקלטים ונראים כמו כל העלאת סרטונים אחרת.עבור לשידור חי מערוץ YouTube שלך ​​על ידי לחיצה על סמל המצלמה + בפינה השמאלית העליונה ובחירה באפשרות "עבור בשידור חי".

YouTube בשידור חי

7. בלוגי וידיאו 

בלוגים של וידאו הם סרטונים יומיים או שבועיים המתעדים חיי יום יום או אירועים. אתה יכול גם להקליט סרטון שמסכם או מדגיש פוסט בבלוג כך שלקהל שלך יש דרכים רבות לעכל את התוכן.

8. סרטוני אירועים

סרטוני אירועים מציגים חוויות אישיות בכנס או בתערוכה ויכולים להיות דרך נהדרת להראות את ההתרגשות של קהל. 

 

כתיבת סקריפט הווידיאו שלך

1. הגדירו את המטרה שלכם

כמו לכל קמפיין טוב או תוכן שפורסם, חשוב לקבוע מה ברצונך להשיג עם הסרטון שלך לפני שאתה נכנס לפיצוחים ולהחיות אותו.

האם אתה רוצה להגביר את המודעות למותג שלך? להניע תעבורת אתרים נכנסים? להוסיף מנויים לערוץ שלך? להגדיל את המניות החברתיות? או לעשות משהו אחר לגמרי?

קביעת מטרה יחידה בתחילת תהליך ההפקה היא המפתח ותאפשר לך למקד את התסריט והאסטרטגיה של הסרטון למימושו. זה בסדר לחלוטין שיהיו לך מספר יעדים לערוץ YouTube שלך, כמו הגדלת המודעות למותג והוספת מנויים, אך השיטה הטובה ביותר היא להתמקד ביעד אחד לכל סרטון . 

2. צור לוח סיפור וכתוב את השורות

לאחר שקבעת את המטרה לסרטון שלך, חבש את כובע היצירתיות שלך והתחל לעבוד על לוח התכנון שלך. לוח סיפור הוא כמו שרטוט לסרטון שלכם ומשמש כמתווה לצילומים.

בטח אפילו ראית אחד כזה בעבר. לוחות סיפור נראים כמו רצועות קומיקס וכוללים רישומים מחוספסים של סצנות שונות יחד עם מידע תיאורי קצר על הסצנה, מיקום המצלמה והתנועה ודיאלוג. הם משתנים ברמת הפירוט הכלולה, אך לוח התכנון שלך צריך, לכל הפחות, לכלול:

 • מסגרת לכל סצנה גדולה או שינוי מיקום
 • מידע תיאורי בסיסי אודות הסצנה (שעה ביום, מזג האוויר, מצב הרוח של הדמויות וכו ')
 • קווים לכל סצנה
 • כיוון המצלמה לפרטי תנועה וצילום (כלומר צילומים הדוקים, בינוניים או רחבים)

3. החלט על רכיבי מולטימדיה נוספים

אם הסרטון שלך יכלול גרפיקה, שקופיות כותרות או אלמנטים אחרים של מולטימדיה, עליך לתכנן מראש את המיקום והתוכן עבור החלקים האלה. ניתן לשלב אלמנטים אלה בלוחות הסיפורים שלך כך שתוכן הסרטון יזרום בצורה חלקה. 

4. קבעו את אורך הווידיאו

כשאתה יוצר את לוח התכנון שלך, תרצה גם להחליט כמה זמן אתה אמור להיות הסרטון שלך. ב- YouTube,  סרטונים מתחת לשתי דקות זוכים לרמות המעורבות הגבוהות ביותר.

הסרטון שלך צריך להיות מספיק ארוך כדי לספק את המסרים המרכזיים שמתאימים למטרה שלו. אם אתה יוצר סרטון ארוך יותר, התנסה כיצד אתה מציג תוכן – הקצב, קשת הסיפור והוויזואליה – כדי לשמור על הצופים מעוניינים לאורך כל הדרך.

5. בחר מיקום צילומים (או מספר רב)

קבעת את מטרת הווידיאו שלך, יצרת לוח סיפור והחלטת על אורך הווידיאו האידיאלי הדרוש להעברת המסר שלך. עכשיו הגיע הזמן למצוא את מיקומי הצילומים שלך.

בתעשיית הקולנוע, נקרא שלב זה סקוטי מיקום , וכמו כל שלב אחר בתהליך זה, זהו חלק חשוב ביצירת סרטון משכנע. כדי להתחיל, הסתכל על לוח התכנון שלך וצור רשימה של המיקומים השונים שכל סצנה דורשת. תלוי בקונספט הווידאו שלך, ייתכן שתצטרך רק מיקום אחד … או שתצטרך מיקום חדש לכל סצנה. 

חברים, עמיתים לעבודה ואפילו בני משפחה יכולים להוות כאן משאבים מצוינים למציאת המיקומים הדרושים לך. זכור שבמקומות מסוימים, כמו עסקים ורכוש פרטי אחר, תזדקק לאישור מהבעלים כדי לצלם. כדי לשמור על דברים פשוטים, עדיף למצוא את המיקומים שלך דרך אנשים שאתה מכיר – לפחות עבור ההפקות הראשונות שלך.

בקר בכל מקום לפני הצילומים. בטיולי הצופים שלך, ודא כי תוכל לצלם את סוגי הצילומים שאתה רוצה לסרטון שלך. בדרך כלל, עדיף שיהיה לך יותר מקום כדי שתוכל להתאים את מיקום המצלמה לפי הצורך. עליכם לבדוק אם יש רעש חזק או סביבתי כמו כבישים סואנים או יחידות מיזוג שיכולות להפריע לאודיו בזמן הצילומים, ולשקול את האור והשעה ביום. בעוד שבחדר יכול להיות מספיק אור בבוקר, יתכן שתצטרך להביא ערכת תאורה לצילום במהלך אחר הצהריים או הערב.

ערכת הכלים האולטימטיבית למיתוג חברתי ויחסי ציבור

צרו ותחזקו תמונה כדי למשוך ולקהל קהלים.למד עוד

כיצד לעקוב אחר רשתות חברתיות תוך 10 דקות ביום

נצל את הזמן שלך בצורה חכמה יותר! התחל מיד עם ניטור חברתי חכם.הורד עכשיו

המדריך החיוני לשיווק באינטרנט

6 טיפים חיוניים לצילום וידאו איכותי

אחרי כל עבודת ההכנה הזו, סוף סוף הגיע הזמן להתחיל לצלם את הסרטון שלך. אין לך מצלמה מפוארת או שיש לך תקציב להשכרה? אל תדאג! ההתקדמות במצלמות הסמארטפונים אפשרה לצלם תוכן מעולה רק עם טלפון.

אם אתה מצלם את הווידאו שלך בטלפון, הקפד להפוך אותו הצידה ולצלם במצב נוף. זה ימנע חיתוך או מסגור מביכים כאשר אתה מעלה את הסרטון ל- YouTube, התומך באופן מקורי בפורמט הנוף . לא משנה עם מה אתם מצלמים, טיפים אלה יכולים לעזור לסרטון שלכם להראות מקצועי ולהישאר מרתק עבור הצופים שלכם.

השתמש בחצובה

אתה רוצה שהצופים יתמקדו בסיפור שלך, ולא ברעידות המצלמה. לצילומים סטטיים, הקפד למקם את המצלמה שלך על חצובה או משטח ישר אחר.

הגדר את המצלמה למצב ידני

אם אתה מסוגל, הגדר את המצלמה למצב ידני מלא . זה יאפשר לך להתאים את המיקוד והגדרות אחרות לפי הצורך כדי לחשוף ולמקד נכון את הצילומים שלך. 

צלם מזוויות ומרחקים שונים

עבור כל סצנה, הקפד לצלם מכמה עמדות כדי שתוכל לערוך בין הקליפים. לראיון או לסרטון המתמקד באדם בודד, פירוש הדבר של העברת המצלמה מראשי הסצנה לצילומים מזווית של 45 מעלות.

אתה יכול גם לנסות לקרב את המצלמה יותר ויותר או להתקרב ולהתרחק כדי לקבל מגוון יותר. חיתוך בין זוויות ומרחקים שונים ישמור על הווידיאו שלך מעניין ויזואלי ומושך את הצופים שלך. 

סרט יותר ממה שאתה חושב שאתה צריך

תמיד אפשר לגזור קטעים, אבל לפעמים לא ניתן לחזור ולתפוס יותר. כדי לוודא שיש לך את הקליפים הדרושים לך, צלם צילומים מרובים מכל סצנה. כדי לוודא שלא תפספס רגע, ספירה לאחור מחמש לפני שתתחיל בפעולה ולפני שתסיים להקליט. 

הציגו תנועה

אם יש לך מחוון או Steadicam , נסה לכלול את תנועת המצלמה לסרטון שלך. אפילו תנועה עדינה משמאל לימין או פנימה והחוצה יכולה להוסיף תככים לקליפים שלך. 

השתמש במיקרופון טוב

אם אתה מתכנן לדבר בווידאו שלך, הקפד להשתמש במיקרופון באיכות גבוהה כדי ללכוד את השמע. ישנן אפשרויות מיקרופון רבות ושונות המקליטות אודיו בנפרד מהמצלמה. יש אפילו מיקרופונים שתוכלו לחבר לטלפון החכם שלכם לקבלת שמע טוב יותר בדרכים. 

 

עריכת תוכן הווידיאו שלך

כלים

ישנן אפשרויות רבות לכלי עריכה ותוכנה. בהתאם למערכת ההפעלה שלך, המחשב שלך עשוי להגיע עם תוכנת עריכה בחינם כגון iMovie או Windows Movie Maker. תוכניות אלה מספקות כלי עריכה בסיסיים, כמו היכולת לחתוך קליפים, להוסיף כותרות ולהוסיף אפקטים מוגבלים ותיקון צבעים. יש גם אפשרויות יוקרתיות יותר, כגון Final Cut Pro X או Adobe Premiere CC, המציעות מגוון כלי עריכה. ל- YouTube יש אפילו פלטפורמת עריכה מקוונת משלה בה תוכלו להשתמש כדי לקמפל את הקליפים שלכם ולערוך יחד את הסרטון שלכם. 

תמונות ממוזערות של וידאו

לאחר שהסרטון שלך מוכן להעלאה, YouTube מאפשר לך לבחור את התמונה הממוזערת של הווידאו שתופיע בערוץ שלך, בתוצאות החיפוש ובעמודה הימנית. אנו ממליצים להעלות תמונה ממוזערת בהתאמה אישית משלך – כפי שדיברנו למעלה . 

סימני מים

תוכל גם להוסיף סימן מים מותאם אישית לכל הסרטונים שלך. לשם כך, נווט לחלק המיתוגי של סטודיו היוצרים. סימן המים משמש ככפתור מנוי מותאם אישית שבו הצופים יכולים ללחוץ בכל עת כאשר הם צופים בסרטונים שלך.

כדי להוסיף סימן מים, עבור אל YouTube Studio שלך ולחץ על "הגדרות".

סימן מים לשיווק

הקש על "הגדרות אחרות"> "מיתוג ערוצים". 

מיתוג ערוץ שיווק ביוטיוב

יש להפנות אותך למסך שבו תוכל לבחור "הוסף סימן מים". עקוב אחר ההוראות להעלאת קובץ.

סימן מים לשיווק

מוסיקה ואפקטים קוליים

מוסיקה איכותית ואפקטים קוליים יכולים לעשות את ההבדל בין סרטון מצליח לכאורה חובב. למרבה המזל, צלילים באיכות קולנוע זמינים כעת, גם אם לסרטונים שלך אין תקציבים בגודל הוליוודי.

בעת בחירת מוסיקה לסרטון שלך, שקול תחילה את מצב הרוח הכללי שתרצה ליצור. מוסיקה היא אחד הכלים החשובים ביותר לקביעת הטון של וידיאו ולעתים קרובות מודיע על סגנון העריכה, תנועת המצלמה והפעולה במצלמה. אם אתה מציג את המותג שלך לקהל חדש, אתה בטח רוצה לבחור מוסיקה אופטימית ואנרגטית.

החלק המרכזי השני לבחירת מוסיקה הוא קבלת ההרשאות הדרושות לשימוש בשיר. מה שאתה מחפש כאן הם שירים המסומנים כ"נטולי תמלוגים ". זה לא אומר שהמוזיקה תהיה בחינם, אבל זה אומר שתשלם רק מחיר אחיד כדי להשתמש במוזיקה ולא תצטרך לשלם תמלוגים נוספים או דמי רישוי נוסף על כך.

ל- YouTube יש ספרייה של אפקטים קוליים ומוזיקה בחינם לשימוש בסרטונים שלך. כמה משאבים גדולים אחרים למוסיקה ללא תמלוגים הם Pond5 , Epidemic Sound ו- PremiumBeat . שני השירותים כוללים אלפי שירים שהוקלטו והופקו בצורה מקצועית במספר רב של ז'אנרים באורכים וטמפרטורות משתנים. PremiumBeat ו- Pond5 כוללים ספרייה גדולה של אפקטים קוליים כדי להוסיף מרקם ועומק לסרטונים שלך. לפעמים נדרשת רק שכבת אפקט קול עדינה ברקע של סצנה כדי להעלות את איכות ההפקה של הסרטון שלך ולמשוך את הקהל שלך לסיפור.

כיצד לקדם את ערוץ YouTube שלך

עכשיו שהפקת סרטון וביצעת אופטימיזציה לחיפוש, בוא נדבר על איך לשווק את ערוץ YouTube והסרטונים שלך. אמנם הדירוג הגבוה בתוצאות החיפוש ובעל בסיס מנויים גדול הם אידיאליים, אך מטרות אלה יכולות להיות קשות להשגה כאשר אתה מתחיל.

לכן חשוב להפיץ תמיד את הבשורה על ערוץ ה- YouTube והסרטונים שלכם על פני פלטפורמות אחרות . למרבה המזל, YouTube ופלטפורמות אחרות מקלות על שיתוף תוכן וידאו. להלן כמה טיפים לקידום הטוב ביותר של תוכן YouTube שלך בערוצים אחרים.

כיצד לשווק את ערוץ YouTube שלך

מדיה חברתית

שיתוף הסרטונים שלך ברשתות חברתיות הוא דרך קלה להוסיף תובנות נוספות לסרטון שלך ולנהל אינטראקציה עם הצופים. YouTube הופך אתכם לפשוטים להפליא עבורכם ואחרים לקדם את הסרטון שלכם ברשתות חברתיות אחרות. כדי לשתף סרטון , פשוט לחץ על הכרטיסייה "שתף" שמתחת לסרטון. שם תוכלו לבחור היכן לשווק את הסרטון. YouTube אפילו מספק כתובת URL מקוצרת לסרטון שלך לצורך פרסום נוח. 

כשאתה מקדם את ערוץ או סרטוני YouTube שלך ​​באתרי המדיה החברתית שלך, שקול את האסטרטגיה השיווקית הטובה ביותר. פשוט לשתף את הסרטון על ציר הזמן או העדכון שלך לא יכול להיות האופציה היעילה ביותר. תחשוב מדוע הכנת את הסרטון. אולי יצרת הדרכה מכיוון שמשתמשים שאלו הרבה שאלות לגבי השימוש במוצר שלך.

במקרה זה, עדיף לענות לשאלות אלו באמצעות קישור לסרטון שלך. אם יצרת סרטון כחלק ממסע פרסום גדול יותר או ממגמה עולמית, הקפד לכלול # hashtags רלוונטיים היכן שמתאים כדי להבטיח שהסרטון שלך נכלל בשיחה. אם יצרת סרטון לבניית מודעות סביב המותג שלך, שקול לפרסם את הקישור בביוס הפרופיל שלך.

פוסטים בבלוג ואתר

שווק את ערוץ YouTube והסרטונים באתר ובבלוג שלך. ראשית, הוסף סמל מעקב של YouTube לאתר ולבלוג שלך, כך שהקהל שלך יוכל למצוא את הערוץ שלך בקלות. שנית, הטמע סרטונים רלוונטיים באתר שלך או בפוסטים בבלוג. שקול ליצור סרטון YouTube שילווה פוסט ספציפי בבלוג או שיתוף ביקורות וידאו על לקוחות או תיאורי מקרה באתר שלך. לא רק זה יעזור לשווק את ערוץ YouTube והסרטונים שלך, אלא שהוא גם יביא תנועה לאתר שלך .

כדי להוסיף סרטון YouTube לבלוג או לאתר שלך, העתק את קוד ההטבעה מתחת לסרטון שברצונך להציג. עיין בהוראות הטמעה שלנו שלב אחר שלב .

מדיה חברתית שיווקית ביוטיוב

אימייל

בזמן שאתה במסע לחפש ולמשוך לקוחות והובלות חדשות, אל תשכח מאלה שכבר יש לך. שתף את תוכן הווידאו ואת הערוץ שלך עם רשימות דוא"ל רלוונטיות. עודד את אנשי הקשר שלך לבדוק פוסט בבלוג שהטמיע בו סרטון כדי להגדיל את תנועת הווידאו ואתרי האינטרנט או להפנות אותם לפלייליסט רלוונטי שאצרת. שליחת עלון בדוא"ל עם מידע רב ערך ותוכן וידאו היא עוד דרך נהדרת להעסיק את אנשי הקשר שלך.

אתרי שאלות ותשובות

האם הסרטונים שלך עוזרים לפתור בעיה או לענות על שאלה? אם כן, עיסוק באתרי שאלות ותשובות פופולריים כמו Quora עשוי להיות טכניקת שיווק מצוינת עבור העסק שלך. עקוב אחר שאלות ושתף תוכן וידאו שמשתמשים ימצאו מועילים.

שתף פעולה עם אחרים

האם לחברה שלך יש קשר עם חברה אחרת שיש לה נוכחות נהדרת ביוטיוב? בקש מהם לשתף פעולה! שיתוף פעולה עם אחרים הוא דרך מהנה עבור שני הערוצים לזכות בחשיפה לקהל אחר. צרו וידיאו או רשימת השמעה ביחד. יש הרבה אפשרויות לשיתוף פעולה יצירתי עם מותגים אחרים, רק וודא שהקהל והמטרה שלהם דומים לשלך. השותפות צריכה להתאים לאסטרטגיה השיווקית שלך. 

התקשר עם הצופים

לסיום, הקפידו לעסוק בצופים שלכם. הגיב לתגובות, ענה על שאלות, בקש משוב ותודה לצופים על תמיכתם. זו משימה קלה לשכוח או לתת ליפול לצד הדרך, לכן נסה לבחור זמן ייעודי לבדיקת אינטראקציות וידאו ולהגיב למשתמשים.

8 טיפים לאסטרטגיית שיווק של YouTube לערוץ YouTube ולסרטונים שלך

למעלה, נגענו בכמה רכיבים לבניית אסטרטגיה שיווקית ברמה גבוהה לסרטוני YouTube שלך. בחלק זה נדון בכמה טיפים לקידום הטוב ביותר של תוכן YouTube שלך .

 1. שמור על מיתוג הערוץ שלך עקבי עם חשבונות המדיה החברתית האחרים שלך.
 2. מטב הכותרת והתיאור שלך עבור SEO ו כוונה המחפש.
 3. הציגו אנשים אמיתיים או פרצופים מונפשים בסרטונים שלכם, לא רק מילים או B-roll.
 4. בחר תמונה ממוזערת של וידאו המייצגת במדויק את תוכן הווידאו שלך.
 5. כלול קריאות לפעולה (CTA) בכל סרטון.
 6. הקל על אחרים לשתף את הסרטונים שלך.
 7. צור רשימות השמעה הכוללות את הסרטונים שלך ואחרים.
 8. הפק סרטונים על בסיס קבוע, ושקול לעשות סדרת וידאו.

תבנית לוח שנה לתוכן מדיה חברתיתהורד עכשיו

הבנת YouTube Analytics

השקעתם הרבה זמן ומאמץ בערוץ היוטיוב שלכם. יצרת תוכן מעניין, אופטימיזציה לקידום אתרים ושיתפת אותו בפלטפורמות שונות … עכשיו הגיע הזמן למדוד את ההצלחה שלך.

YouTube Analytics יכול להיראות מרתיע בהתחלה. בואו נודה בזה, פירוש שלל מספרים וגרפים נראים מוזרים יכול להיות מאתגר למדי. למרבה המזל, ההבנה של YouTube Analytics היא די פשוטה ברגע שאתה יודע את הדרך שלך.

קבע את המטרה שלך

ראשית, אינך יכול למדוד את הצלחתך מבלי לקבוע את מטרתך . אם צילמת, ערכת, העלת, אופטימיזציה ושיתפת את הסרטון שלך ועדיין אינך יודע איזו מטרה אתה מנסה להשיג, יש לנו בעיה. המטרה שלך אמורה להניע את אסטרטגיית הווידיאו שלך מההתחלה ועד הסוף.

עליכם להתמקד במיקוד יעד אחד לסרטון . חלק ממטרות הווידיאו הנפוצות ביותר הן הגברת המודעות למותג, צפיות, קליקים או קישורים נכנסים או שיתופים חברתיים. תלוי באופן השימוש בסרטון בחומר השיווקי שלך, המטרה יכולה להיות להגדיל את השיעור הפתוח של סדרת דוא"ל או לשפר את יחס ההמרה בדף נחיתה. יוטיוב היא פלטפורמה מצוינת להגברת המודעות למותג.

כמנוע החיפוש השני בגודלו בעולם, YouTube מאפשר לראות את הסרטונים שלך באמצעות חיפוש אורגני או פרסום בתשלום. וידאו הוא דרך נהדרת להאניש את המותג שלך על ידי הצגת עובדים אמיתיים, לקוחות או שותפים. זה גם מאפשר לך לבנות אמינות על ידי פרסום תוכן מידע המסייע לקונה היעד שלך. קידום הסרטונים שלך באמצעות פרסום בתשלום לעומת חיפוש אורגני יכול להשפיע על סוג הסרטון שאתה צריך ליצור. אם אתה מתכנן להגביר את המודעות באופן אורגני, שקול לצלם את ההיסטוריה של החברה שלך, ביקורות של לקוחות או הדרכות מוצר.

מדדים עיקריים למעקב

כעת, לאחר שדיברנו מדוע קביעת המטרה כה חשובה, אנו יכולים לדון כיצד למדוד ביעילות הצלחה. במבט ראשון, ניתוח YouTube יכול להיות די מכריע. מהצד השני, זה מתסכל כשאתה מפרסם סרטון ולא מקבל צפיות רבות או מעורבות כמו שציפית. ניתוח YouTube מראה לך איך הצופים מצאו את התוכן שלך, כמה זמן הם צפו בו וכמה הם עסקו בו. נתחיל בלבדוק מה בדיוק אתה יכול למדוד וכיצד למצוא אותו.

ראשית, עבור אל youtube.com/analytics . יש להפנות אותך אל מרכז השליטה לניתוח המציג סקירה כללית של ביצועי הסרטונים שלך במהלך 28 הימים האחרונים. תוכל להתאים את מסגרת הזמן לניתוח על ידי לחיצה על התפריט הנפתח בפינה הימנית העליונה. דוח הסקירה כולל כמה מדדי ביצועים עליונים, מדדי מעורבות, דמוגרפיה, מקורות תנועה ותוכן פופולרי.

אתה יכול גם לסנן את התוצאות שלך לפי תוכן, סוג מכשיר, גיאוגרפיה או מיקום, כל תוכן הווידאו או רשימות ההשמעה, סטטוס המנוי, סוג ההפעלה, התנועה לפי מוצרי YouTube שונים ותרגומים. בנוסף לסינון תוצאות, YouTube מאפשר לך להציג את התוצאות שלך במגוון תרשימים שונים ואפילו במפה אינטראקטיבית.

ניתוח שיווק של YouTube

אמנם אין גישה אחת שמתאימה לדיווח ומדידת ההצלחה של קמפיין, אך להלן כמה מדדים עיקריים שכדאי לשים לב אליהם.

צפו בשמירה על זמן וקהל

זמן הצפייה מדווח על המספר הכולל של הדקות שהקהל שלך הקדיש לצפייה בתוכן שלך בערוץ שלך בכללותו ובסרטון. זה עוזר לך לראות אילו חלקים של תוכן הצופים אכן צורכים במקום פשוט ללחוץ עליו ולנווט הרחק ממנו.

זמן הצפייה חשוב מכיוון שהוא אחד מגורמי הדירוג של YouTube . סביר יותר כי סרטון עם זמן צפייה יהיה גבוה יותר בתוצאות. YouTube מספק דוח פריטי שורה על זמן הצפייה, הצפיות, משך הצפייה הממוצע והאחוז הממוצע שנצפה עבור סרטונים בודדים, מיקום, תאריך פרסום ועוד.

אחוז הצפייה הממוצע של הסרטון, או שיעור השמירה , מציין את האחוז הממוצע של סרטון שהקהל שלך צופה בו לצפייה. אחוז גבוה יותר אומר שיש סיכוי גבוה יותר שהקהל שלך יצפה בסרטון הזה עד הסוף. נסה להציב כרטיסים ומסכי קצה בסרטונים עם אחוז צפייה ממוצע גבוה יותר כדי לשפר את מספר הצפיות שקוראת לקריאה לפעולה שלך.

ניתוח שיווק של YouTube

דוגמה לתרשים קו זמן לצפייה

ניתוח שיווק של YouTube

דוגמה לתרשים של זמן צפייה רב-קו

מקורות תנועה

דוח מקורות התנועה מראה כיצד הצופים מוצאים את התוכן שלך באופן מקוון. זה מספק תובנה חשובה לגבי המקומות הטובים ביותר לקידום תוכן YouTube שלך. לדוגמה, אתה יכול לראות אם צופים מוצאים את התוכן שלך באמצעות חיפוש ב- YouTube או ב- Twitter. לצפייה בדיווחי תנועה מעמיקים יותר, לחץ על הקטגוריה הכוללת של מקור התעבורה. נתונים אלה יכולים לעזור בחידוד אסטרטגיית השיווק שלך ב- YouTube. הקפד לייעל את המטא נתונים שלך על סמך הממצאים שלך.

גרף מקור התעבורה של

תרשים עמודות סקירה של מקורות תנועה לדוגמה

גרף מקור התעבורה של

דוגמה לתרשים עמודות מקורות תנועה חיצוניים

דמוגרפיה

דוח הדמוגרפיה עוזר לך להבין את הקהל שלך על ידי דיווח על גילם ומגדרם. לאחר מכן תוכל לפרק קבוצות גיל ומין לפי קריטריונים אחרים כגון גיאוגרפיה. דוח זה יעזור לך לשווק טוב יותר את הקהל שלך ב- YouTube ולהבין אם התוכן שלך מהדהד עם אישיות הקונה הוותיקה שלך.

הפוך את שיווק הסרטונים שלך לחזק יותר באמצעות פרסונות של קונים. הורד  כאן תבניות פרסונה בחינם .

גרף דמוגרפיה של

תרשים עמודות דמוגרפי לדוגמא

דוחות אירוסין

דוחות מעורבות עוזרים לך ללמוד איזה תוכן מהדהד את הקהל שלך. כאן תוכלו לראות מה הצופים לוחצים , משתפים, מגיבים ומקדמים. תוכל גם לראות את ביצועי הכרטיסים ומסכי הסיום שלך בדוחות ההתקשרות שלך. כרטיסים ודוחות מסכי קצה עוזרים לך ללמוד במה הקהל שלך עוסק, כך שתוכל למטב את הקריאות לפעולה בסרטונים עתידיים.מדריך לפרסום ברשתות חברתיותקרא עוד

כיצד לנהל קמפיין פרסום ביוטיוב

בנוסף להפעלת תנועה אורגנית לתוכן שלך, יש גם כמה אפשרויות בתשלום לקידום הסרטון שלך ב- YouTube . בחלק זה, נצלול לכמה מהיסודות כיצד להפעיל קמפיין פרסום ביוטיוב.

עלות פרסום ביוטיוב

YouTube משתמש במודל עלות לצפייה (CPV), כלומר אתה משלם רק כאשר מישהו עוסק במודעת הווידאו שלך. אם דילוג על המודעה שלך, לא תחויב בגין תצוגה זו. העלות המדויקת לקליק משתנה בהתאם לתחרותיות של מילות המפתח, אך בממוצע מדובר בסביבות 0.06 דולר. לאחר שתגדיר את תקציב הקמפיין היומי שלך, YouTube יציג את המודעה שלך עד להוצאת התקציב היומי.

 

סוגי מודעות YouTube

1. מודעות גילוי וידאו

מודעות TrueView Video Discovery מופיעות בדף הבית של YouTube, בתוצאות החיפוש וכסרטונים קשורים בדפי צפייה בווידיאו ב- YouTube. כאשר משתמש לוחץ על אחת מהמודעות הללו, הם מנותבים לסרטון המקודם.

מודעות גילוי וידאו שיווקיות ביוטיוב
מודעות גילוי וידאו שיווקיות ביוטיוב

2. מודעות סרטון זורם

מודעות סרטון זורם מתייחס למודעות המופעלות בתוך סרטון YouTube. מודעות TrueView לפני או בזמן הסרטון מופעלות לפני שצופה צופה בסרטון שבחר ב- YouTube. ניתן להתאים מודעות אלו עם טקסט שכבות-על ושיעורי קריאה שונים, ולצופים בדרך כלל יש אפשרות לדלג על המודעה לאחר צפייה בחמש השניות הראשונות. בנוסף למודעות לפני הסרטון המופעלות לפני הסרטון, יש גם מודעות וידאו באמצע הסרטון המופיעות באמצע סרטוני יוטיוב שאורכם 10 דקות.

שיווק ביוטיוב במודעות זרם

ראה רשימה מלאה של אפשרויות הפרסום ב- YouTube כאן .

הגדרת מסע הפרסום שלך ב- YouTube

אתה יכול ליצור קמפיין באמצעות כל סרטון שהעלית לערוץ YouTube שלך.

קמפיין מודעות שיווק ביוטיוב

ראשית, עבור לחשבון Google AdWords שלך ובחר "קמפיין חדש" כדי להתחיל.

קמפיין מודעות שיווק ביוטיוב

בחר "וידאו" כסוג מסע הפרסום שלך.

קמפיין מודעות שיווק ביוטיוב

לאחר מכן בחר מטרה לגישה להגדרות הקמפיין המוצעות תוך כדי תהליך ההתקנה. אתה יכול לבחור מכירות , לידים , תעבורת אתרים , שיקול מוצר ומותג , או מודעות למותג וטווח הגעה .

מכירות , הובלות , ואת תנועה באתר דורשים מעקב המרות . מוצרים והתחשבות המותג ואת המודעות למותג ואת ידם קמפיין הצעת תת כדי להתאים אישית את מטרת מסע הפרסום שלך.

קמפיין מודעות שיווק ביוטיוב

הערה : תוכל להמשיך גם ללא מטרה מוגדרת, אם כי Google Ads לא תספק הצעות שלב אחר שלב.

לאחר מכן בחר שם, תקציב וציר זמן עבור מסע הפרסום שלך. בשלב זה תבחר גם את אסטרטגיית הצעת המחיר שלך, רשתות המודעות ושפות היעד שלך ואת המיקומים שלך. תוכל גם להגדיר כל אי הכללת תוכן, לבחור באילו מכשירים תרצה להציג את המודעה שלך ולהגדיר את תדירות המודעות שלך.

קמפיין מודעות שיווק ביוטיוב

גלול מטה כדי לבנות את המודעה שלך. תן שם לקבוצת המודעות שלך והגדר את הדמוגרפיה עבור הקהל שלך. תוכל גם להגדיר מילות מפתח, נושאים ומיקומים כדי לצמצם את טווח ההגעה שלך לקמפיין. לבסוף, החלט על הצעת מחיר למודעה שלך.

קמפיין מודעות שיווק ביוטיוב

לבסוף, צור את מודעת הווידאו שלך. הזן את כתובת האתר של הסרטון שלך ובחר את פורמט מודעת הווידאו שלך. ציין לאן אתה רוצה שהצופים שלך ילכו אם הם ילחצו על המודעה שלך – ואל תשכח קריאה לפעולה.

שיווק בקמפיין מודעות YouTube

לחץ על "שמור והמשך" כדי לבדוק את המודעה שלך. מזל טוב! קמפיין המודעות שלך ב- YouTube מוכן.

מוכן, מוכן, פעולה

עם יותר ממיליארד משתמשים פעילים , YouTube הוא כבר לא רק בית לסרטונים מצחיקים. V כוננים IDEO עלייה 157% בתנועה אורגנית ממנועי חיפוש. יוטיוב היא פלטפורמה שיווקית רצינית המספקת למותג שלך את האפשרות לקדם תוכן בצורה חזותית ומרתקת באמת.

חשוב לתרגל טכניקות שיווק נכנסות בעת שיווק ערוץ YouTube וסרטוני הווידאו שלך. צור תוכן המשתף סיפור מעניין ומספק לצופים שלך מידע רב ערך. שווק תוכן זה בפלטפורמות שונות, כולל רשתות חברתיות, דוא"ל ובלוג החברה או אתר האינטרנט שלך. בצע אופטימיזציה של התוכן שלך על ידי הכללת כרטיסים ומסכי קצה עם קריאות קריאה ברורות.

YouTube אולי נראה מכריע בהתחלה, אך הפלטפורמה מקלה מאוד על שיתוף ועיכול תוכן. הקהל שלך רוצה ללמוד, להתבדר ולהתקשר עם המותג שלך באמצעות וידאו, אז הקפד לעקוב אחר המדריך הזה כדי להפיק את המרב מאסטרטגיית השיווק שלך ב- YouTube.

עיין בבלוג השיווק של HubSpot למידע נוסף

מכיוון שמשווקים נתונים לחסדי האלגוריתמים כמעט בכל ערוצי פרסום, הידיעה כיצד פועל כל אחד מאלגוריתמים ייחודיים אלו היא קריטית למשיכת קהל ותחזוקתו. למרבה המזל,

יוצר YouTube המיטב את הסרטון שלו לאלגוריתם YouTube

עם תשעה מכל עשרה משווקים המתכננים להשתמש ב- YouTube באסטרטגיית השיווק שלהם בשנת 2021, חשוב יותר מאי פעם לתפוס את תשומת לב הקהל שלך. 

כיצד להשיג כרטיסיית קהילה ב- YouTube [+ כיצד להשתמש בה]

אם אתה מבקר ב- YouTube בכל יום נתון, תהיה בטוח שתמצא סרטון שהתפרסם לאחרונה שנצפה מיליוני פעמים בימים בלבד. או מה דעתך על שיאי יוטיוב? שם תמצאו את הסרטונים … קראו עוד

משתמש YouTube צופה בסרטון YouTube במחשב הנייד שלהם

בשנת 2020 חיפשתי יותר מתכונים ממה שאי פעם היה לי. בעיקר איטלקי אם אתה תוהה. ביליתי גם זמן רב בצפייה בסרטונים ב- YouTube, ונתתי לתכונת ההפעלה האוטומטית להוריד אותי בחור ארנב … קרא עוד

יוטיוב מצלם סרטון חדש לערוץ

אמנם בהחלט מקור לבידור, אבל YouTube היא גם פלטפורמה מדהימה לשימוש המשווקים, במיוחד מכיוון שהוא מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם. המשתמשים בו נוקטים פעולה

אדם שצופה בסרטון ב- YouTube

10 התוכנות הטובות ביותר לעריכת וידאו עבור YouTube

אנשים צופים כמעט 5 מיליארד סרטונים מדי יום ביוטיוב. אין פלא שיוצרי תוכן בוחרים בערוץ זה כדי לחלוק את הרעיונות, המוצרים והמיומנויות שלהם – הם יודעים שיש … קרא עוד

youtube-editor-alternativer-1

נוצר על ידי

  1. אלישיה קולינסאסטרטגיית תוכן @ HubSpot

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב