קידום מכירות עם סרטוני וידאו בגוגל: סרטי מכירה, סרטי מוצר, סרטי תדמית

שיווק במדיה חברתית

במילים פשוטות, שיווק בוידאו הוא באמצעות תוכן וידאו כדי להגיע לקהל הרצוי ולקדם את המותג, השירות או המוצר שלך. שיווק בווידאו אינו נוגע רק למכירות, אלא באמצעותו ניתן לעודד ביקורים באתר, מעורבות במדיה החברתית , הרשמות בדוא"ל ושיפור שירות הלקוחות.

בני אדם הם יצורים חזותיים, ולכן אין זה מפתיע שאנחנו אוהבים סרטונים. כאשר אנשים צופים כעת במאה מיליון שעות וידאו בפייסבוק ולמעלה ממיליארד שעות ביוטיוב מדי יום, וידאו הוא כלי שיווקי חיוני לעסקים ומשווקים. מגמת העלייה הבלתי פוסקת בהעדפת וידאו – על פני טקסט – מהווה הזדמנות להתחבר ללקוחות שלך בצורה יעילה יותר.

היתרונות של שיווק וידאו

יותר אנשים צופים בסרטונים, אבל מה זה אומר לעסק שלך? בואו ניקח בחשבון כמה סיבות ניתנות לכימות מדוע שיווק וידאו כה חזק בעולם של היום.

 • הסרטונים יעילים

הסרטונים הם ההימור הטוב ביותר שלכם בכל הנוגע ליידע ולהשכיל את הלקוחות הפוטנציאליים והנוכחים שלכם אודות המוצר או השירות שלכם. 97% מהמשווקים מסכימים כי וידאו מסייע ללקוחות להבין טוב יותר את המוצרים שלהם. שום דבר לא עובר על מבט מקרוב על המוצר שאתה מקדם, אפילו לא העותק המתאר ביותר.

כמו כן, הסרטונים הם בעלי שיעור שמירת המידע הגבוה ביותר מכל מדיה. הקהל שלך שומר על 95% מההודעה שלך בעת צפייה בסרטון , אך רק 10% כאשר הוא קורא טקסט. 

 • סרטונים להגביר המרה

כמחצית מהקונים באינטרנט מחפשים כעת סרטונים הקשורים למוצר לפני שהם מקבלים החלטת רכישה , ו -90% טוענים כי סרטוני הדגמה מועילים. מה עוד? 85% מאותם צרכנים נוטים יותר לקנות לאחר צפייה בהדגמת מוצרים. לכן, אם יש לכם מוצר או דף נחיתה שלא כל כך מצליחים, ייתכן שהגיע הזמן להוסיף סרטון הדגמה למוצר או סרטון מסביר .

כמה מחקרים מצאו שדפי מכירות שמכילים סרטונים ממירים טוב יותר מאלו שלא. יכולות להיות לכך כמה סיבות, אך אחת מהן היא שסרטונים מחזיקים את המבקרים בדף שלך זמן רב יותר.

 • סרטונים נהדרים עבור קידום אתרים

סרטונים מופיעים כעת ב -70% ממאה הרישומים המובילים של תוצאות החיפוש בגוגל. בוטים של מנועי חיפוש יכולים לתמלל את האודיו של הסרטון ולהגיש אותו לקהל המתאים. בעיקרו של דבר, הוספת סרטונים לקמפיין השיווקי שלך הופכת אותו לגלותי יותר, ומאפשר לך ליצור תנועה בחינם בתהליך.

תוכל להגדיל את הביקורים באתר שלך על ידי הוספת הקישור שלך לתיאור הסרטונים המותאמים כראוי שממוקדים לקהל שלך.

 • וידאו משלים אסטרטגיות שיווק אחרות

לא קשה להוסיף סרטונים לאסטרטגיות השיווק הקיימות שלך. למשל, אתה יכול ליצור גרסת וידאו של הבלוג שלך ולהוסיף אותו לבלוג שלך או לפרסם אותו ב- YouTube עם קישור חזרה לאתר שלך. 

סרטונים יכולים גם לשפר את יחסי הלחיצה והפתיחה בדוא"ל. עצם הכללת המילה " וידיאו " בשורת הנושא יכולה לסייע בהעלאת שיעורי הפתיחה ב -19% , העלאת שיעור הקליקים ב -65%, והפחתת המנויים הבלתי רשומים ב -26%.

סוגי סרטוני שיווק

ישנם סוגים רבים של סרטונים שתוכלו ליצור, אך לקבלת התוצאות הטובות ביותר, זה עוזר להבין את מטרת הסרטון וכיצד להשתמש בו. לפני שנדון באסטרטגיות שיווק וידאו , בואו נראה כמה סוגים פופולריים של סרטוני שיווק שתוכלו ליצור:

 • הדגמות מוצרים

הדגמות מוצרים בוחנות את הצעת המכירה הייחודית, התכונות והעליונות של המוצר שלך עבור לקוחות שכבר שוקלים לרכוש. הדגמות מוצרים יכולות להיות ארוכות ומעמיקות או קצרות וישרות לעניין.

הנה הדגמת מוצרי בייבי בייבי נטורלס:

 • כיצד סרטונים / סרטוני הסבר

סרטונים אלה עונים על שאלות נפוצות הקשורות למוצר או לשירות שלך. כדי ליצור סרטון מסביר , היכנס לרשימת שאלות נפוצות ותענה עליהן בצורה ברורה ככל האפשר. הלקוחות שלך יבינו כמה אכפת לך וסומכים עליך יותר על כך.

 • ראיונות

סרטוני ראיונות כוללים שאלת מישהו שהקהל שלכם מכבד כמה שאלות. אתה יכול לפרסם אותו ב- YouTube שלך ​​או לפרסם גרסה קצרה באינסטגרם שלך.

 • סמינרים ברשת

סמינרים מקוונים הם סמינרים הנערכים באינטרנט. אתה, המארח, מתחבר לקהל שלך כדי לדון בנושא ספציפי, לענות על שאלות, להציג מוצרים או לערוך ראיונות עם מומחים בתעשייה.

 • המלצות / מקרה בוחן

סיפורי הצלחה מניעים המרה. צלם סרטון עם לקוח מרוצה ודון בחוויה שלהם עם החברה שלך. המלצות יוצרות הוכחות חברתיות , בונות אמון ומגבירות מכירות.

 • סרטוני מותג

סרטוני מותג מציגים בפניכם את הקהל ומדגישים את ערכי החברה שלכם. זה עשוי להיות הרושם הראשוני שלך, אז הקפד להפוך את זה לבר קיימא.

כיצד לפתח אסטרטגיה לשיווק וידאו

הרכבת סרטונים והעלאתם ליוטיוב או לפלטפורמות מדיה חברתית אחרות כמעט ולא מגרדת את פני השטח של שיווק וידאו . אסטרטגיה נכונה של שיווק וידאו כוללת תכנון מפורט לתקציב, הפקה, המרה ועוד. 

הנה אסטרטגיית שיווק וידאו שתוכלו לעקוב אחריה:

שלב 1. הגדר את היעדים שלך

באופן כללי, אסטרטגיית שיווק הווידאו שלך צריכה לחנך, לסקרן או לעודד את הקהל שלך. המטרה שלך תלויה במה שהכי חשוב לך וללקוחות שלך. כדי לשמור על דברים פשוטים, הגדר מטרה אחת לסרטון שלך , בין אם מטרה זו היא להניע מודעות, מכירות או תנועה. המטרה שלך תקבע את גוון הקול , המסר וגורמי מפתח אחרים כמו הפקה והפצה.

שלב 2. הבן את הקהל שלך

חקר את הקהל שלך כדי להתחבר אליו טוב יותר. למרות שסרטונים עובדים בכל שלבי משפך השיווק, הסרטון שלך אמור לשקף את שלב קהל היעד שלך במשפך השיווקי. אם הקונים הפוטנציאליים שלך מודעים רק לבעיה עסקית שאתה פותר, הסרטון שלך צריך להציג בפניהם את הפתרון שלך. עם זאת, קונים פוטנציאליים שכבר נמצאים במוצר או בדף המכירות שלך צריכים לראות הוכחות לשביעות רצון הלקוחות והיתרונות הייחודיים שבבחירת הפתרון שלך.

שלב 3. הגדר תקציב

ראשית, תקציב שיווק וידאו גדול יותר אינו בהכרח מבטיח יותר המרה או הצלחה. מצד שני, סרטון וידאו B2B באיכות נמוכה עלול לפגוע בתדמית המותג שלכם. הדרך הטובה ביותר לקבוע תקציב היא לקחת בחשבון את ציפיות ההפקה של הקהל שלך ולספק זאת.

צעירים מעדיפים סרטונים קצרים יותר, והכנת סרטונים עבורם עשויה להיות פחות יקרה. עם זאת, אם אתה עובד עם ידוען או משפיע, העלות שלך עולה. בין אם אתם מפיקים את הסרטון באופן פנימי ובין אם אתם שוכרים חברת הפקות, עליכם לעמוד בתקציב נוח המספק את מה שהקהל שלכם מצפה.

שלב 4. בחר סוג וידאו

לפני שתתחיל לצלם, עליך לקבוע את סוג הסרטון השיווקי שאתה צריך ואת הסיפור שאתה רוצה לספר. אתה יכול להשתמש במחקרים כאן כדי לחשוף אילו סרטוני שיווק ופורמטי וידאו מהדהדים הכי טוב לקהל שלך. סמינרים מקוונים, תיאורי מקרה, הדרכות, סרטוני מותג ארגוניים וסרטוני תמיכה מתאימים בדרך כלל לחברות B2B. צרכנים, לעומת זאת, צופים בדרך כלל בהדגמות מוצרים ובסרטוני הדרכה.

שלב 5. בחר את ערוצי ההפצה שלך

ברגע שאתה מבין את הפרסונה של הקונה שלך, יהיה קל למצוא לאן תוכל להגיע אליהם. אתה יכול להתחיל עם הרשת הקיימת שלך באמצעות אימיילים, אנשי קשר ראשיים ובלוגים. גם פלטפורמות מדיה חברתית כמו יוטיוב, פייסבוק ולינקדאין הן בחירות מצוינות, תלוי בקהל שלכם.

כפי שהזכרנו קודם, המוצר ודפי הנחיתה שלך יכולים להפיק תועלת גם מסרטון רלוונטי . אם התקציב שלך מאפשר זאת, מודעות בתשלום וקידום תוכן בתשלום מאפשרים לך להגיע לקהלים גדולים יותר עם מיקוד טוב יותר.

שלב 6. אופטימיזציה להמרה מרבית

על ידי ביצוע כל התהליכים שלמעלה, אתה מתקרב צעדים רבים לפתיחת מסע פרסום מצליח לשיווק וידאו . אבל יש עוד דברים שאתה יכול לעשות כדי להבטיח שהתמרת הקהל שלך ממוקדת היטב. חלקם כוללים:

 • לשמור על זה קצר ופשוט
 • הוספת קריאה ברורה לפעולה (CTA)
 • מציע תמריצים
 • מתן אפשרויות רכישה שונות
 • אופטימיזציה לקידום אתרים
 • שימוש בהוכחה חברתית
 • מתקשר עם הקהל שלך

שלב 7. עקוב אחר הביצועים

מדוד את האפקטיביות של שיווק הווידאו שלך כדי לראות מה עובד ומה לא. ייתכן שהסרטונים שלך ארוכים מדי, או שאתה מפרסם בערוץ הלא נכון. כמה בדיקות A / B אמורות לעזור לך למצוא את הנקודה המתוקה לקמפיין הווידאו שלך . אל תתמקד בשיעורי המרה בלבד, בשיעור המעורבות, בספירת הצפיות ובשיתופים, כולם משקפים את ההשפעה של מסע הפרסום שלך.

4 טיפים לשיווק וידאו ושיטות עבודה מומלצות, עם דוגמאות

עם הידע שלך כיצד לבצע שיווק בתוכן וידאו , אנו ממליצים לך לבחון את היתרונות שלו לקידום העסק שלך. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך, עליך לבצע את הטיפים הבאים:                      

 • תספר סיפור

סיפורים מרתקים והם מאלצים את הצופים לצפות בסרטון כולו . בתהליך תוכלו להעביר מידע רב ערך על העסק שלכם והפתרונות שלו. לפני עשרים שנה, מודעות היו רק מודעות, אך כעת הלקוחות מצפים ליותר מסיבה לקנות את המוצר שלך. באופן סמוי, סיפורים מראים ללקוחות את המוצר שלך ועוזרים להם להתייחס אליו.

להלן תוכלו לראות כיצד סולו סטאב משתמשת בסיפורים כדי להציג את המוצר שלהם בצורה מרתקת.

 • לתפוס תשומת לב מהירה

טווח הקשב באינטרנט הצטמצם בצורה דרסטית, כך שיש לך רק כמה שניות לזכות בעניין הקהל שלך. אתה יכול להשתמש בקרס בתחילת הסרטון שלך או בתמונה ממוזערת קליטת כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים. חשוב לקבוע במה מדובר בסרטון שלך לפני שהם מאבדים עניין.

מיכאל דובין, מנכ"ל מועדון הדולר גילוח, תופס את תשומת ליבך בכך שהוא מדבר אליך ישר ומתבדח בצורה חטופה בתוך 15 השניות הראשונות של הסרטון .

 • הוסף קריאה לפעולה (CTA)

בצע אופטימיזציה לסרטונים שלך באמצעות קריאה לפעולה כדי להמיר או להנחות את האורח שלך לעסוק בסרטון שלך . רוב המשווקים מוסיפים קריאות לפעולה בסוף הסרטון כשהוא דוהה לשחור. עם זאת, אתה יכול להוסיף גם קריאות קריאה באמצע הסרטון כל עוד זה לא מפריע לסרטון . אם אתה מעלה את הסרטון שלך ל- YouTube, אתה יכול להשאיר הערה המבקשת מהמשתמשים להירשם כמנוי או לעבור לאתר שלך.

בקמפיין 25,915 הימים שלהם, ריבוק כולל CTA ברור בסוף הסרטון .

 • לעורר רגש 

אנשים מסתמכים על רגשות כדי לקבל החלטות על המותג. השתמש בזה על ידי יצירת רגשות שאתה רוצה שהלקוחות ישויכו למותג שלך בקמפיין הווידיאו שלך . רגשות כמו אמון, אושר וסיפוק מיידי הוכיחו את עצמם לאורך השנים.

המודעה של קנדה טייר הייתה אחד מסרטוני השיווק הוויראליים ביותר בשנת 2017, והיא נשענת במידה רבה על משיכה רגשית .

מסיימים

שיווק בווידאו אינו חדש, אך ככל שהווידאו הופך לנגיש יותר, אנשים צורכים יותר תוכן וידאו על פני טקסט. החברה שלך יכולה ליהנות מתשואות גבוהות יותר בשיווק וידאו, אם אתה יכול להשתמש בסרטונים באופן יצירתי כדי לתמוך ביעדים העסקיים שלך ובצרכי הלקוחות שלך. תנו לנו לעזור לך לשים את העסק שלך במקומות הראשונים בגוגל ויוטיוב

כח הזכויות שמורות לאתר : https://wave.video/

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב