מדוע וידאו עובד? זה הכל בראש שלך | קידום עסקים קטנים בגוגל ויוטיוב עם סרטוני וידאו

יתרונות שיווק וידאו

סביר להניח שכבר שמעתם את זה בעבר: וידאו הוא כלי שיווקי רב עוצמה. מחקר אחר מחקר הראה כי אנשים מגיבים בצורה טובה יותר לווידיאו, נוטים יותר לקנות כאשר הם רואים סרטון, וסומכים על וידאו יותר מכל פורמט אחר. השאלה היא, מדוע?

העובדה היא, שהווידאו כל כך חזק כי אנחנו קשורים להגיב אליו. זה נכון: כבני אדם, אנחנו לא יכולים שלא להגיב לווידיאו. כשסרטון פוגע בהערות הרגשיות הנכונות, הוא מהדהד ברמה החורגת מעבר פשוט לתשומת לב לעסק שלך ולבצע מכירה. זה יוצר קשר עם הקהל שלך. זה מדרבן רגשות, תופס תשומת לב ומעביר מידע באופן שהמילה המודפסת פשוט לא יכולה.

האם זה אומר שעליך לסלק את כל התוכן האחר שלך ולהתמקד בווידאו בלבד? לא. עם זאת, עם הבנה חזקה יותר של הפסיכולוגיה העומדת מאחורי התגובה לסרטון, אתה נמצא במקום טוב יותר לפתח סרטונים המהדהדים את הקהל שלך ואסטרטגיה שיווקית חזותית המסייעת לך להגיע ליעדים שלך.

ארבעת הגורמים

על פי חוקרי מוח , ישנן ארבע סיבות עיקריות לכך שאנחנו נמשכים לוויזואליות.

1. באופן טבעי אנו שמים לב לפנים

אזור הפנים Fusiform במוח הוא קטע במוח שמפנה באופן טבעי את תשומת ליבנו לפנים. אנו מסתכלים על פנים כדי לאסוף מידע נוסף על הדובר ולהסיק מסקנות לגבי הנאמר. פנים יכולות לספק רמזים להקשר של הנאמר, אמינות הדובר וליצור יכולת התייחסות. מסיבה זו, זה בדרך כלל נחשב לשיטה הטובה ביותר לכלול תמונות של פנים אנושיות בחומרי השיווק שלך, במיוחד וידאו.

2. אנו מגיבים לקולות אנושיים

מרגע שנולדנו אנו מגיבים לקולות – תינוקות מזהים באופן אינסטינקטיבי את קולות אמם, ולומדים במהירות את קולם של בני משפחה ומטפלים אחרים. כאשר אנו שומעים את המילים שנאמרות, אנו מפרשים באופן אוטומטי את המסר שאנו שומעים, ואוספים רמזים הקשריים נוספים על הנאמר, דבר שאי אפשר עם המילה המודפסת.

3. אנו מגיבים לתנועה

בני אדם מבחינים באופן טבעי בתנועה. זה המפתח להישרדותנו במשך אלפי שנים. אולם מעבר לכך, תנועה מספקת עניין חזותי ומחזיקה את תשומת ליבנו טוב יותר מאשר תמונות סטטיות.

4. אנו מגיבים לרגש

חזותיים יכולים לדרבן רגשות בצורה יעילה יותר מהמילה הכתובה, ובני אדם מגיבים באופן טבעי לרגשות. מה יעיל יותר:

  • דימוי של ילד סובל או תיאור של הילד הסובל?
  • תיאור של מישהו בכובע מצחיק או תמונה של האדם החובש את הכובע?

קשה יותר להתעלם מייצוגים חזותיים, ובאופן טבעי אנו מגיבים אליהם ברמה עמוקה יותר מאשר פורמטים אחרים.

פשוט הבנת גורמים אלה היא רק הצעד הראשון לאסטרטגיה שיווקית חזותית יעילה יותר. חשוב לא פחות כיצד לטפל בגורמים אלה באנימציות הווידאו שלך .

הקשה על נטיות טבעיות

מתוך הבנה בסיסית זו של נטיות אנושיות טבעיות בכל הנוגע לווידיאו, כיצד ניתן להפיק את המרב מהן? הדרך הטובה ביותר היא לבחור בקפידה כמה אלמנטים מרכזיים לסרטון שלך. אלו כוללים:

כלול פנים

גם אם תבחר בגרסת אנימציה מסוגננת של פנים, השתמש בנטיות טבעיות לזיהוי פנים על ידי הכללת פנים ויצירת דמויות לסרטון שלך. אנשים רוצים לראות תמונות של תמונות אחרות, ומכיוון שהבעות פנים הן שפה אוניברסלית, אתה יכול להיות בטוח שכולם יבינו את מה שאתה מנסה להעביר ולהתייחס אליו.

השתמש בצבע

פסיכולוגיית הצבע היא כלי מורכב ועוצמתי, אך עם הבנה בסיסית אפילו של תורת הצבעים, תוכלו ליצור אנימציות חזקות יותר. בחר צבעים שנועדו לעורר רגשות מסוימים כדי לעורר את התגובה הנכונה; לדוגמה:

  • כחול ידוע כצבע מרגיע, אך הוא מעורר גם אמון וידידותיות.
  • ירוק מרגיע גם הוא, אך זהו צבע אנרגטי יותר הקשור לצמיחה ואנרגיה, כמו גם לטבע ולקיימות.
  • סגול נוטה לגוון רומנטי או מסתורי.
  • אדום יוצר דחיפות והתרגשות – או אפילו כעס.

עשה מחקר כשאתה בוחר את הצבעים שלך כדי להבין איך אנשים מגיבים ומפרשים צבעים, בודק את הממצאים שלך ומשתמשים בתוצאות כדי לשכלל את הוויזואליות שלך.

השתמש בסרטים מצוירים

שימוש בווידיאו לא אומר שאתה צריך להיות אדם אמיתי או תמונות. אתה יכול להשתמש בסרטים מצוירים. למעשה, סרטים מצוירים יעילים מאוד , מכיוון שלרוב האנשים יש תגובות חיוביות לציורים. גם סרט מצויר לא צריך להיות הומוריסטי; כאשר מטפלים במגע זריז, קריקטורה יכולה אפילו להעביר נושא רציני.

בהתחשב בכך שרוב האנשים מגיבים בצורה טובה יותר לתקשורת חזותית מאשר בכתב או אפילו מילולי, זה רק הגיוני שווידיאו צריך להיות חלק מהאסטרטגיה השיווקית שלך. על ידי שילוב הידע שלך בפסיכולוגיה בתוכניות שלך, עם זאת, תוכל לפתח סרטונים חזקים עוד יותר שלוקחים את העסק שלך לאן שאתה רוצה שהוא ילך.

צרו קשר כדי לשים את העסק שלך במקומות רראשונים בגוגל ויוטיוב

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב