מהו שיווק בוידאו – יתרונות, אתגרים ושיטות עבודה מומלצות

וידאו הוא אמצעי שיווק רב עוצמה שאינו מנוצל למלוא הפוטנציאל שלו על ידי הרבה מותגים. 86% מהצרכנים רוצים לראות עוד סרטונים מעסקים בשנת 2020 – להרוות את צימאונם ותוכל להגדיל את נתח השוק, המכירות והכרת המותג שלך. 

הרעב לתוכן וידאו נובע בחלקו משיפור הסמארטפונים וכיסוי האינטרנט ברחבי העולם. יותר אנשים יכולים לגשת לתוכן וידאו תוך כדי תנועה מאי פעם. משתמש האינטרנט הממוצע מעדיף לצפות בסרטונים על פני כל סוג אחר של תוכן, אז למה לא לתת לאנשים מה שהם רוצים. 

89% ממשווקי הווידאו שותפים לכך שהסרטון מציע להם החזר ROI טוב. זה עשוי להיות צורת השיווק ROI הטובה ביותר בענף שלך – צא לצעד ולברר בעצמך. במאמר זה תלמד על האתגרים ושיטות העבודה המומלצות להפעלת קמפיין שיווק וידאו מוצלח. 

מדוע שיווק בוידאו עובד

אני בטוח ששמעת על האמרה "תמונה יכולה להגיד אלף מילים". אם זה נכון, תארו לעצמכם מה סרטון יכול לעשות לעסוק הקהל שלכם ולהסביר מושגים מסובכים. בקצרה, שיווק בוידאו הוא הפעולה של יצירה והפצת סרטונים על פני מספר פלטפורמות. המטרה היא להעלות את המודעות למותג, להגדיל את המכירות ולחנך לקוחות אודות המוצרים/שירותים שלך. 

עדיין לא נמכרים בזכות שיווק בוידאו? להלן מספר יתרונות שיעזרו לך להחליט:

 • מעורבות קהל : מותגים יכולים להתחבר לקהל באמצעות סיפורים, אך הם חייבים לפגוע בחוט רגשי. לסרטון יש את הסיכוי הטוב ביותר להעביר את מסר המותג שלך בצורה עוצמתית שעלולה לחבר אותם. 
 • העבירו הרבה מהר : וידאו מאפשר למשווקים להגיד הרבה עד שהקהל יתחיל להסיח את דעתו. לפני שרוב המשתמשים מפסיקים לצפות תוכל להתגבר על הבעיות שהמוצרים שלך יכולים לפתור ולמה הם מועילים. כמו כן, קל יותר להסביר מושגים מסובכים בעזרת וידאו. זה שימושי לעסקים שחייבים לחנך את קהל הלקוחות שלהם לפני שהם יכולים למכור להם.  
 • נהדר עבור SEO : שיווק בוידאו יכול לבנות קישורים נכנסים לאתר שלך, להגדיל לייקים ולשתף. כל אלה הם מדדי מנועי חיפוש שעוקבים אחריהם כדי לקבוע את איכותו של דף אינטרנט עבור מונח חיפוש נתון. כמו כן, אם משתמשים נצמדים לצפות בסרטון שלם באתר שלך ופועלים על פי המידע המסופק, אז זה משפיע לטובה על מדדים ספציפיים הקשורים ל- SEO. זה כולל זמן השהייה בדף ומספר הדפים שנצפו בכל ביקור.
 • שמירת מידע : כעבור 3 ימים הלקוחות שומרים רק 10% מהמידע שהם שומעים d, אך עם תמונה השמירה היא סביב 65%. תארו לעצמכם כמה זה יהיה טוב יותר עבור וידאו? שמירת המידע חשובה, כך שהמוצרים שלך הם בראשם בראש כאשר הלקוחות מוכנים לקנות. 
 • לקוחות מעדיפים וידאו : 72% מהלקוחות רוצים לצפות בוידאו על פני שיווק טקסט. הסיבה לכך היא שהלקוח הממוצע עשוי כבר לעכל את רוב המידע שלו בצורה וידאו. 

דוגמה מצוינת לכך היא מועדון גילוח הדולר. קמפיין הווידיאו שלהם הפך לוויראלי ועזר להוסיף דלק רקטות לצמיחתם.

מועדון גילוח דולר

ניתוח שיווק בוידאו

מעקב אחר שיווק הווידיאו הנכון של KPI מאפשר לך להבין את ההצלחה של קמפיין שיווק בוידאו. עיון במדדים יכול לעזור לך לזהות את נקודות החוזק והחולשה של קמפיינים בווידאו, כך שתוכל לבצע התאמות בעתיד. להכפיל את מה שעובד ולזרוק את מה שלא. 

להלן כמה מ- KPI שכדאי לעקוב אחריו בקמפיין השיווק הבא שלך בוידאו:

שיווק בוידאו אפשרויות מיקוד של מודעות YouTube
 • דמוגרפיה : אילו אנשים מרכיבים את הקהל שלכם אמור לשחק תפקיד באיזה סרטון אתם יוצרים. כדאי לעקוב אחר מידע כגון גיל, מין, השכלה, תעסוקה, שפה ועוד. 
 • צפיות : צפיות וידאו גבוהות מצביעות על שעשית עבודה טובה בהפצת הסרטון במקומות הנכונים. עם זאת, זה יכול להטעות מכיוון שהוא לא אומר דבר על איכות הסרטון. מדדים אחרים יכולים לצייר תמונה טובה יותר של מעורבות משתמשים. 
 • ב – אתר פעולות : הוא מדד זה על אינטראקטיביות. הקהל יהיה אינטראקטיבי יותר עם האתר שלך אם הוא אהב את תוכן הסרטון. 
 • אורך צפייה : סרטונים שצופים בהם יותר מצביעים על כך שהם מהדהדים את הקהל. 
 • סוג המכשיר ומערכת ההפעלה : האם רוב הקהל שלך צופה במכשירים ניידים או שולחניים? מעקב אחר מדד זה יכול לעזור לך לשנות את התוכן כך שיתאים יותר. 
 • המרה : זהו מספר הצופים שהשלימו את CTA (קריאה לפעולה) לאחר צפייה בסרטון. 

שיווק בוידאו בכל שלב במשפך המכירות

4 אסטרטגיית שיווק הווידאו שלך חייבת לשנות הילוך כאשר הקהל שלך עובר במשפך המכירות. הצגת סרטון לפני שחבר הקהל מוכן לקבל את התוכן עלול להדוף. המשך לקרוא למדריך כיצד להתמודד עם כל שלב במשפך המכירות .  

שיקול המודעות משפך שימור המרות

שלב 1: מודעות

מטרת שלב זה היא לזהות את הבעיה שהמוצרים שלכם מנסים לפתור ולמה הם יכולים. תוכן חינוכי מועיל צריך להיות בחזית האסטרטגיה. התוכן שלך צריך להתבלט מתוך קהל. ניתן לעשות זאת על ידי יצירת משהו ויראלי או התגברות על נקודת המכירה הייחודית שלך. 

סרטונים קצרים ינצחו בשלב זה מכיוון שלצופים אין סבלנות לצפות בסרטון ארוך של מותג לא ידוע. כמו כן, אל תמסור מידע ספציפי על המוצר בשלב זה מכיוון שהקהל עדיין לא נמצא בשלב הרכישה. 

סוגי סרטונים לשימוש בשלב המודעות:

 • ערך מותג : סרטונים אלה מודיעים את הקהל על התרבות בחברה שלך. עליך לתת ללקוחות פוטנציאליים סיבה לדאוג למותג שלך ולמה אתה מייצג. תעשה את זה נכון ותוכל להכות את המתחרים המציעים מחירים דומים. 
 • חינוכי : סרטונים אלה יכולים להתמודד עם נושא כללי או ספציפי בענף שלך. מתן ערך ללקוחות שלך פירושו שהם נוטים יותר לקנות ממך בעתיד. 
 • מסביר : אלה דומים לתכנים חינוכיים ובעלי מטרת הליבה להראות כיצד המוצרים שלך עובדים. הם יכולים לסייע במכירת מוצרים מסובכים בעלי עקומת למידה תלולה. 
 • השראה : צור סרטונים המעניקים השראה לקהל שלך. הכניסו את הקהל למצב של רגש והתייצבו באסטרטגיה כדי להעביר את ההתלהבות הזו כלפי המותג שלכם. 
 • קריאה לפעולה : קריאה לפעולה היא הנחיה המכוונת משתמשים לפעולה. זה עשוי להיות מילוי טופס ניוזלטר בדוא"ל, ניצול ניסיון חינם או צפייה בסרטון אחר. 

שלב 2: שיקול

שלב השיקול עוסק בהצגת המוצרים שלך ושמירה על קונים פוטנציאליים מעורבים, כך שהם ילמדו יותר על היתרונות. תוכן מוגן חברתי הוא רעיון טוב מכיוון שהוא מציג ערך אורגני. כמו כן, התוכן חייב להיות מעשי, לכן ספק תוכן עם עובדות, נתונים ניסיוניים ומחקרי מקרה. ספק מספיק מידע כדי שיוכלו לקבל החלטה משכילה בשלב ההמרה של משפך המכירות. אל תדחוף את המכירות בשלב זה. היו סבלניים, השלב המתגמל מבחינה כלכלית ממש מעבר לפינה. 

סוגי וידאו לשימוש בשלב זה:

 • סרטוני השוואה : הצג את הביטחון האולטימטיבי במוצרים שלך על ידי השוואתם מול מנהיגי התעשייה. גם אם אתה מוטה אתה יכול להציג מדוע המוצרים שלך טובים יותר. 
 • המלצות : תוכל לאסוף סקירות קצרות על המוצרים שלך מכמה לקוחות. זה ההגהה החברתית הדרושה כדי לגבש את ערך המוצרים שלך. 
 • מחקרי מקרה : אלו גרסאות מעמיקות של המלצות. בחר לקוח או שניים שהצליח מאוד עם המוצרים או השירותים שלך. תן פרטים על איך ומדוע – קונים פוטנציאליים יהדהדו עם מחקרי המקרה הנכונים. 
 • סרטוני קהילה : חפשו סרטונים שנוצרו מהקהל שלכם – זוהי דרך אורגנית, זולה וחזקה להוכחה חברתית של המוצרים שלכם. לדוגמה, משתמש עשוי ליצור סרטון של המוצרים שלך בפעולה לפתרון הבעיה שלו. קבל אישור לשלב את הסרטון הזה בקמפיין השיווקי שלך. 
 • הדגמות מוצרים : הטריק כאן הוא להימנע מטון רשמי או ארגוני. במקום זאת, לך על צליל קליל הדומה למה שהיית מוצא באתר מדיה חברתית . 

שלב 3: המרה

המטרה כאן היא לעזור לקונים הפוטנציאליים שלך לקבל את ההחלטה הנכונה ולהמיר כמה שיותר מהם. כדי להשיג זאת עליך להדגיש את היתרונות של המוצרים שלך ולמה הם יכולים לפתור את הבעיה טוב יותר מהמתחרים. 

כמו כן, צור תחושת דחיפות כך שלצופים תהיה סיבה אמיתית לקנות עכשיו. הטעות הגדולה ביותר שהמותגים עושים בשלב 3 היא לדחוף חזק מדי. הפגזת הלקוחות הפוטנציאליים שלך באמצעות שיחות מכירה והודעות דוא"ל מרובות ביום רק יחמירו אותן. 

האמון שבנית בשלב 1 ו -2 יתממש כאן. קונים מהוססים נוטים יותר ללחוץ על ההדק אם הם סומכים על המותג שלך ומאמינים במסר שלך. לכן שלב 3 יהיה קל יותר באופן משמעותי אם תניחו את התשתית בשלבים הקודמים. 

סוגי וידאו לשימוש בשלב זה:

 • סרטוני שאלות נפוצות : ייתכן שללקוחות שלך יהיו שאלות לפני שהם מוכנים לקנות. סרטוני שאלות נפוצות הם דרך מצוינת להסיר את חסמי הקנייה. 
 • מותאם אישית : צור פרסונות המבוססות על הדמוגרפיה של הצופים שלך. זה הופך את התוכן לישרתי והקהל שלך ירגיש שהוא מיועד עבורו. 
 • סמינרים מקוונים: בחר פתרון תוכנת וובינר תחרותי והארח מספר מפגשים. הם דרך מצוינת לספק המון ערך בזמן קצר. יכול להיות בדיוק מה שהרבה קונים מהוססים צריכים לדחוף אותם מעבר לקצה ולקנות. 
 • לפני ואחרי : סוגים אלה של סרטונים נמצאים בשימוש תדיר, אך עדיין יעילים מאוד בהתאם לענף שלך. למשל, אם אתה מוכר מוצרים בתעשיות כמו תחזוקת דשא, עיצוב פנים, ירידה במשקל וכושר. 

שלב 4: שימור

סביר יותר שתמכור ללקוחות קיימים מאשר חדשים . לכן עליך לשלב שלב שימור לקוחות באסטרטגיית שיווק הווידאו שלך. התחל בעשיית יותר מאותו הדבר – ספק ערך מבלי לבקש דבר בתמורה. הציעו יותר תכנים וחדשות חינוכיים שיעניינו את הקהל. 

בקשו מהלקוחות משוב וגרמו להם להרגיש מעורבים בתהליך פיתוח המוצר. לקוחות מזדמנים יהפכו לנאמנים אם ירגישו שלמותג אכפת מהדעה של קהילת הקונים. 

עודד קונים להפיץ את הבשורה על המוצרים שלך ועל החוויות שחווית. זה יכול להיות בצורה של עדויות, פוסטים ברשתות החברתיות או השארת ביקורת. 

סוגי וידאו לשימוש בשלב זה:

 • סרטוני תודה : סרטון אישי שמודה ללקוחות על הקנייה יגרום להם להרגיש מוערכים. לעשות את הקילומטר הנוסף כדי ליצור סרטונים כאלה תהיה השפעה חיובית על תדמית המותג שלך. 
 • סרטוני תמיכת לקוחות : תוכל להוסיף פנים וקול לצוות תמיכת הלקוחות שלך. 
 • סרטוני פיתוח מוצרים : שתפו סרטונים של מוצרים ושדרוגים קרובים כדי להשאיר את הקונים מעוניינים במה שקורה. 
 • סרטון פריצות, טריקים וטיפים : עזור למשתמשים לנצל את מלוא היתרונות של המוצרים שלך על ידי יצירת סרטוני הדרכה. טיפים, פריצות וסרטוני קיצורים מוערכים על ידי הקהילה. סרטונים מועילים יכולים להפוך לוויראליים, מה שעוזר גם למשוך לקוחות חדשים. 

מיקוד וידאו מחדש

 שיווק וידאו רשימות מיקוד מחדש ביוטיוב

סביר יותר שמשתמשים ממוקדים יעשו המרה ב -43%. לכן, זוהי אסטרטגיה יעילה להגדיל את החזר ה- ROI של מסע הפרסום שלך לשיווק בוידאו. זה עובד מכיוון שהלקוח הממוצע צריך לראות הצעה מספר פעמים לפני שהוא מוכן לקנות. 

מיקוד מחדש של וידאו פועל כך:

שלב 1 : קונה נוחת באתר שלך ומעיין בחבורה של מוצרים. תוכנת מעקב משמשת לניתוח התנהגות הגלישה כדי להעריך באילו מוצרים הקונה הפוטנציאלי מעוניין. 

שלב 2 : הקונה עוזב את האתר שלך מבלי להשלים את הרכישה וממשיך לגלוש באינטרנט. בינתיים, אלגוריתם המיקוד מחדש מחשב את כוונת הרכישה כדי לקבוע את המלצות המוצר הנכונות. 

שלב 3 : מודעות וידאו מוצגות ברחבי האינטרנט כדי לפתות את הלקוח לאתר שלך ולהשלים את הרכישה. באופן אידיאלי, הקונה הפוטנציאלי לוחץ על אחת ממודעות הווידאו ובסופו של דבר קונה מהאתר שלך. 

שיטות העבודה המומלצות לקידום מחדש של וידאו כוללות:

 • צור רשימות : להגדיל את קהלי פלחי ה- ROI שלך וליצור פרסומות ספציפיות. זה סולל את הדרך למודעות ממוקדות בעלות עוצמה בשילוב עם אסטרטגיית מיקוד מחדש. 
 • עקוב אחר הביצועים : יש לעקוב אחר כל מסע פרסום של מיקוד מחדש כדי להעריך את הביצועים. אל תחכו עד שיסתיים קמפיין לביצוע שינויים. אם יש לך משוב שניתן לפעול, שנה את המודעות כדי להגדיל את ההחזר על ההשקעה באופן מיידי. 
 • התאמה אישית לקהלים ניידים: צפיות בנייד יהוו חלק נכבד ממסע הפרסום שלך. צור תוכן מותאם לחוויית הצפייה שלהם. לדוגמה, ב- YouTube הצופים צריכים לצפות ב -5 השניות הראשונות לפני שהם יכולים ללחוץ על כפתור הדילוג. נגד זאת על ידי יצירת סרטונים שיכולים לעסוק ב -5 השניות הראשונות. 

תוכן שיווקי של וידאו מחדש

תוכן שחוזר לשיווק בוידאו

מתקשים להעלות רעיונות להשקת קמפיין שיווק וידאו מקיף? לאחר מכן, השתמש מחדש בתוכן שכבר יש לך. לדוגמה, תוכל לשנות מאמר שהציג ביצועים טובים כדי לראות אם הוא זוכה לאותה הצלחה בצורת וידאו. זה מאפשר לך להסביר דברים ברמה עמוקה יותר או להתייחס לחלקים של המאמר שהקוראים התבלבלו לגביהם. לחלופין, תוכל להפוך פודקאסט לסרטון על ידי הוספת אנימציה. יש לך הרבה חופש יצירתי עם סרטוני אנימציה לעסוק בקהל. בדיוק כמו להפוך את הפוסט הזה בבלוג לסרטון כדי להגדיל את טווח ההגעה שלנו.

באופן דומה, תוכל לשנות את תוכן הווידיאו לפורמטים אחרים כדי להפיק ערך רב יותר מצילום. ניתן לשנות את הסרטונים לקליפים קצרים של מדיה חברתית, סרטוני חינוך/הדרכה, צילומי מסך, קובצי GIF, טריילרים, פודקאסטים, תוכן כתוב והכרות קול. הסתעפות של סרטון יחיד לצורות שונות של תוכן מסייעת לשמור על עקביות המסר. חשוב להימנע מבלבול לקוחות אם הם רואים את מסר המותג שלך בפורמטים שונים ברחבי האינטרנט. 

שימוש מחדש בסרטון חוסך כסף מכיוון שהזמן לא מבוזבז להעלות רעיונות לתוכן ותוכל לעשות שימוש חוזר בנכסים שוטפים. כתוצאה מכך, עלות יצירת הסרטונים נמוכה יותר, כלומר הסיכוי להרוויח עולה. נוהג טוב להסתכל על התוכן בעל הביצועים הטובים ביותר ולשימושו הראשון תחילה.

תוכל גם להגיע לקהלים חדשים באמצעות תוכן וידאו. אתה יכול לכתוב את המאמר הטוב ביותר בעולם, אבל לפלחים של הקהל שלך לא יהיה אכפת לקרוא אותו, כי הם צורכים רק תוכן וידאו.

לבסוף, הווידאו נותן לך דרך נוספת לעודד צופים עם אותו תוכן. לדוגמה, נניח ששיתפת מאמר שלא הצליח לקבל את התגובה שחיפשת. שחרר סרטון שהוא כמעט אותו תוכן ואולי יש לך שיעור מעורבות גבוה בהרבה – זה פשוט. 

יצירת שיווק בוידאו: אתגרים ושמירה על עלויות

יצירת סרטונים יכולה להיות זולה או יקרה לכלוך בהתאם למתודולוגיה שלך. אתה יכול להשקיע בציוד ותוכנה כדי להתמודד עם הצילום והפקת הסרטון בעצמך. זוהי אסטרטגיה כדאית לטווח ארוך אם אתה רוצה שליטה מלאה בתהליך. 

לחלופין, תוכל להעניק את העבודה למיקור חוץ לסוכנות שיווק בוידאו. סוכנות מבוססת הייתה ככל הנראה עובדת עם עסק בענף שלך קודם לכן ומבינה את הקהל שלך – אולי אפילו טוב יותר ממך. מינוף הניסיון של סוכנות שיווק היא בחירה חכמה לעסקים חדשים חסרי מומחיות להתמודד עם קמפיין שיווק בוידיאו משלהם. 

השארת עלויות נמוכה פירושה שתוכל ליצור קמפיינים נוספים ולהגדיל את החזר ה- ROI. להלן מספר רעיונות להורדת עלויות:

 • תכנון : הגדרת צילום נפרד לכל סרטון אינה השימוש הטוב ביותר בתקציב השיווק שלך. במקום זאת, חשוב כמה תוכן אתה צריך לשנה הקרובה וצלם כמה סרטונים בבת אחת. העלות לסרטון תצלול אף כך שהשורה התחתונה שלך תגדל. 
 • שחקנים בבית : אסוף כמה עובדים נלהבים כדי לספק תחושה אמיתית לסרטונים שלך. לכן, אין צורך להזמין שחקנים מקצועיים. לא תפסיד דבר על ידי העברת העובדים שלך. למעשה, לקוחות עשויים לעסוק בסרטון ביתר קלות אם הם יראו אנשים אמיתיים שעובדים בחברה במקום שחקנים שכירים. 
 • סרטוני אנימציה : בסך הכל, סרטוני אנימציה זולים יותר מהקמת צילום חי. יש לך הרבה חופש יצירתי עם סרטוני אנימציה, שהם אחד מנקודות החוזק העיקריות שלהם. זוהי צורה זולה במיוחד של שיווק בוידאו אם יש לך מומחה רכיב פנימי שיכול ליצור סרטוני אנימציה. 
 • תוכנת עריכת וידאו : אם אתה הולך במסלול עשה זאת בעצמך, תוכל לחסוך כסף על התוכנה. למעשה, תוכל להשתמש בתוכנות חינמיות כגון Windows Movie Maker ו- iMovie. 

מחשבות אחרונות

תחילת העבודה עם שיווק בוידיאו היא דבר לא פשוט. העסק שלך יכול לקחת את הפעולות לשלב הבא על ידי הרחבת קהל הלקוחות, הצגת המותג שלך בבירור ויצירת יותר מכירות מאי פעם. אל תשאירו את התחרות ללא עוררין במאבק על הכי הרבה צפיות, המרות ומעורבות משתמשים מסרטוני שיווק. 

נתקעתם מרעיונות לתוכן וידאו? אתה תופתע מכמות הרעיונות שתוכל לייצר כשתדע לאן לחפש. שקול לראיין אנשים מתוך התעשייה שלך, הציג מחקרי מקרה מגניבים, הסבר כל מושג שהקהל שלך ימצא מעניין, סקור מוצרים שאינם מתחרים והכניס את כל משרדך לתהליך יצירת הרעיונות. חפש השראה מקמפיינים לשיווק הווידאו בעל הביצועים הטובים ביותר בענף שלך כדי להעלות רעיונות משלך. 

אל תתמהמהו! התחל את מסע שיווק הווידאו שלך במוקדם ולא במאוחר – העסק שלך עשוי לחכות לצעד הקריטי הזה שיתפתח ויהפוך למוביל בתעשייה שאליו עסקים עסקים אחרים. האם אתה אוהב את הצלילים של זה? לאחר מכן שקול להשתמש בשירותי שיווק הווידאו המקצועיים שלנו ב- Ladder.io כדי להתחיל את המסע שלך. 

צרו קשר לקידום בעסק שלך

זכויות שמורות https://ladder.io/

פורסם על ידי קידום עסקים בגוגל עם וידאו

קידום עסקים באמצעות וידאו בגוגול ויוטיוב